Z pomocą dla katedry

Umiłowani Diecezjanie!

Dni, które teraz przeżywamy, to czas zadumy nad przemijalnością ludzkiego życia. Pochylamy sie podczas nich nad grobami naszych ukochanych bliskich. Odmawiamy za nich modlitwy, zapalamy znicze i stawiamy na ich grobach kwiaty. A wszystko to w imię miłości do tych, których pośród nas żywych już nie ma. Z wiarą wypowiadaliśmy i wypowiadamy słowa modlitwy zanoszonej do Miłosiernego Boga za tych którzy odeszli. Przychodzimy na groby naszych bliskich z nadzieją, że kiedyś spotkamy się z nimi w domu przygotowanym nam przez Ojca. Żadne słowa, nawet najpiękniejsze, nie są w stanie oddać tego co czujemy nad grobami naszych ojców, matek, sióstr i braci…

Więcej…
 
Piersze gole!

mecz 00925 października 2014 roku na parafialnym boisku padły pierwsze gole. Po położeniu murawy na boisku trzeba było odczekać, by trawa się ukorzeniła. Sprzyjająca pogoda pozwoliła jeszcze w tym roku rozegrać pierwszy mecz. Na boisku spotakali się nasi ministranci z chłopcami ze Sławkowa.  Profesjonalnie przygotowane boisko (murawę kosił w piątek sam ks. Proboszcz, na bramkach siatki, w narożnikach chorągiewki uchylne) aż zachęcało do gry. Wynik spotkania nie był najważniejszy (wygrali chłopcy ze Sławkowa). Ważniejsze jest to, że była dobra zabawa.

Więcej…
 
Dzień Papieski w szkole

DSCN0335W tym roku Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem JAN PAWEŁ II -Świętymi BĄDŹCIE.

Na tą okoliczność uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolesławiu i Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Laskach wzięli udział w Akcji charytatywnej, polegającej na sprzedaży ciast na kiermaszu w szkole na rzecz funduszu SOS dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.Największym powodzeniem cieszyły się kremówki papieskie.

Zorganizowane zostały również konkursy: Na najpięknieszy różaniec z darów jesieni, (dla uczniów młodszych klas) i na Plakat o Janie Pawle II p.t "Dlaczego Święty" (dla uczniów klas starszych.) Przygotowany został Kącik z albumami i książkami o JANIE PAWLE II.

Uczniowie jak co roku z sercem i ogromnym zaangażowaniem włączyli się w Akcję Charytatywną (piekli ciasta sami, młodsi z pomocą rodziców), oraz wzięli udział w konkursach. (Jolanta Frydrych -katechetka)

Więcej…
 
Za mamę, za tatę, za całą rodzinę

rozJak co roku, nasza wspólnota parafialna, odpowiadając na zaproszenie redakcji "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa" podejmuje intencje tegorocznej modlitwy różańcowej. W czasie nabożeństw chcemy się modlić rodzinnie za wstawiennictwem najmłodszych świętych, błogosławionych, sług i służebnic Bożych za nasze rodziny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkie dzieci, rodziców, małżonków, babcie i dziadków. Oprócz modlitwy różańcowej proponujemy za redakcją następujące modlitwy:

Modlitwa dzieci za rodziców.

Dobry Boże, dziękuję Ci za moich rodziców, za ich miłość i troskę o moje życie, Wiem, że czasem im trudno. Proszę, podaruj im zdrowie, siły do codziennej pracy, ochraniaj od wszelkiego zła. Błogosław im, aby byli dobrymi rodzicami.

Panie Jezu, Ty kochałeś Maryję i Jóżefa, swoich ziemskich rodziców. Pomóż mi kochać rodziców, okazywać im szacunek i wdzięczność, za to co robią dla mnie. Nie chcę ich zawieść, chcę zawsze o nich pamietać.

Umocnij w naszej rodzinie wiarę i wzajemną miłość. Błogosław nam, abyśmy kiedyś wszyscy spotkali się w niebie.

Modlitwa rodziców za dzieci.

Boże , nasz Ojcze, dzięki Twojej łasce jesteśmy rodzicami. Ty powierzyłeś nam dzieci, które do Ciebie należą. Dziękujemy Ci za nie. Prosimy, abyś je miał w swojej opiece. Strzeż ich życia, zachowaj w zdrowiu, broń od zła,aby mogły bezpiecznie dojrzewać, stać się dobrymi i mądrymi ludźmi na Twoją chwałę i naszą radość.

Panie Jezu, Synu Ojca, strzeż wiary naszych dzieci, daj im łaskę, aby były zawsze wierne Tobie. Duchu Święty, udziel naszym dzieciom światła, aby miały wrażliwe i prawe sumienia. Pokaż im, jak mają służyć Bogu i bliźnim. Daj im moc, aby pokonywały pokusy i trudności. Pomóż im rozpoznać na swojej drodze dobrych ludzi. Daj im odnaleźć miejsce w Kościele i odczytać powołanie. Oddajemy Ci ich przyszłość.

 

 
Któż jak Bóg -odustowe święto

036

W ostatnią niedzielę września, co roku nasza wspólnota parafialna obchodzi zewnętrzną uroczystość odpustową. Oddajemy wtedy w liturgii cześć Świętym Archaniołom: Michałowi, Rafałowi i Gabrielowi. W tym roku parafialnym uroczystościom przewodniczył Ks. Konrad Kościk -Rektor Sosnowieckiego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Głosząc Słowo Boże przypominał nam, że od św. Michała mamy uczyć się pokory, wierności i wytwałości w walce z szatanem. Mówił też, że choć dzisiaj ta walka przybiera różnego rodzaju oblicza, to tym bardziej mamy być czujni i wytrwali.

Fotorelacja z uroczystości autorstwa pana Grzegorza Jasicy

Więcej…
 
Bolesławski kościół na pocztówkach

Od pewnego czasu zapowiadaliśmy wydanie widokówek z naszą parafialną światynią. Z radością pragniemy powiadomić, że jeszcze przed odpustem odebraliśmy je gotowe. Zdjęcia do widokówek wykonał krakowski artysta fotografik pan Marcin Bujak. Można je nabywać pojedyńczo lub w pakiecie (4 kartki w specjalnym opakowaniu)

 
Tak rodziło się boisko

boisko 032

 

18 września 2014 została przywieziona i położona trwa na boisku dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy pośpieszyli z pomocą w jej układaniu.

Więcej…
 
U Kalwaryjskiej Pani

kalwaria 024

 

20 września 2014 roku odbyła się Diecezjalna Piegrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęła się ona mszą św. w Bazylice, a następnie w dwóch grupach wyruszyliśmy na dróżki. Nasz dekanat i parafia pielgrzymowały dróżkami Matki Bożej.

Więcej…
 
Dziękczynienie za plony.

7 września 2014 w Sanktiarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbywało się dicezjalne dziękczynienie za tegoroczne plony. Mszę św. wraz z kapłanami celebrował Ks. Bp Grzegorz Kaszak. On też wygłosił Słowo Boże. Po mszy św. poświęcił wszystkie wieńce dożynkowe. Naszą parafię i zarazem dekanat reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Podlipia. Dziękujemy także panu Ćwięczkowi, który gospodynie warz z dorodnym wieńcem przywiózł na uroczystości.

 
W zdrowym ciele zdrowy duch

1 września 2014 w Gimanzjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Bolesławiu rozpoczęto uroczyście nowy rok szkolny. Temu wydarzeniu towarzyszyło inne, jakże ważne dla szkolnej społeczności. Oddana została i poświęcona nowa i nowoczesna sala gimnastyczna. Dalczego piszemy o tym na parafialnej stronie? Otóż troska o ciało i tężyznę fizyczną pomaga w kształtowniu ducha. Wszystko to zgodnie z zasadą "W ZDROWYM CIELE -ZDROWY DUCH" W tym niezwykłym wydarzeniu mamy i my swój skromny udział. Ks. Proboszcz wraz z Księdzem Leszkiem Kołodziejczykiem -proboszczem parafii polskokatolickiej, dokonali uroczystego poświęcenia obiektu. Parafia nasza przekazała młodzieży dwie piłki do piłki siatkowej, które w czasie rozgrywanych obecnie Mistrzostw Świata w naszym kraju, stają się symbolicznym życzeniem, by z grona uczniów tegoż gimnazjum wyrastali przyszli mistrzowie, olimpijczycy, a także mistrzowie świata. Największą niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych było przedstawienie "Kopciuszka" w wykonaniu nauczycieli Gimnazjum. Treść bajki została adoptowana do potrzeb chwili. Książe, w którego wcielił się wikariusz ks. Grzegorz -nauczyciel religii w tymże gimnazjum, w ogłoszonym castingu na żonę-królową, postawił nie na urodę, ale na sprawność fizyczną. I tym razem, tak jak w prawdziwej bajce, zwyciężł Kopciuszek. A wszyscy zgromadzeni mogli odczytać jasne przesłanie płynące z bajki.

ABY ŻYĆ DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE TRZEBA BYĆ SPRAWNYM I UPRAWIAĆ SPORT.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 29

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę