Jezu, Ty jesteś tu naprawdę!

Jezu, Ty jesteś tu naprawdę! Tak śpiewały dzieci kals II przystępując po raz pierszy do Komunii św. Tymi słowami wyznawały swoją wiarę w obecność Chrystusa pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina

Więcej…
 
Święcenia Diakonatu

12 maja 2012 roku odbyły się w naszej świątyni święcenia Diakonatu. Diakonat to pierwszy stopień święceń kapłańskich. Z rąk Ks. Biskupa Grzegorz Kaszaka przyjęło go czterech alumnów sosnowieckiego seminarium. Wszystkim nowo wyświęconym diakonom życzymy wytrwałości i gorliwości w posługiwaniu Kościołowi Sosnowieckiemu.

Więcej…
 
Grób Pański 2012

Tegoroczny Grób Pański

001

Więcej…
 
Niedziela Palmowa -Bierzmowanie

028

Więcej…
 
Misterium Męki Panskiej

15

Misterium Męki Pańskiej to wydarzenie, które nie tylko pozwala nam przeżyć głębiej tajemnicę śmierci Pana Jezusa. Ono także przygotowuje nas na przeżycie prawdy o Zmartwychwstaniu Chrystusa. 26 marca, na deskach teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale i uczestniczyć w tym niezwykłym misterium. Niemal 150-osobowy zespół teatralny, który tworzą całe rodziny, niezwykła scenografia, przepiękne oryginalne stroje przywiezione z Ziemi Świętej, cudowna muzyka, wspaniała gra aktorów, pozwoliły nam przenieść się w miejsca biblijne i towarzyszyć Jezusowi na Jego drodze. Kto nie był, niech żałuje, a kto był, niech sobie przypomni.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny

Jednym z owoców tegorocznych rekolekcji wielkopostnych był Konkurs plastyczny p.t. "Jezus cierpiący".

01

Więcej…
 
Bardziej sławny

 Pewnego październikowego dnia wpadła mi w ręce książka o tematyce bliskiej mojemu sercu – choć pośrednio, to o Bolesławiu mówiąca przecież. Już po pobieżnym przejrzeniu pierwszych kartek zadawałem sobie pytanie: dlaczego tak późno natknąłem się na nią. Przecież wydana została w 2009 roku, czyli dość dawno temu... Nie było czasu na szukanie odpowiedzi, gdyż treść wciągała jak magnes. Jej tytuł brzmi: „Bolesławskie wieczory z kapitanem Franciszkiem Leśniakiem weteranem II wojny światowej”. Książka powstała z opowiadań i zapisków, jakie pozostawił potomnym kpt. Franciszek Leśniak. Nie wnikam w to, że materiały te tworząc całość, zostały może trochę poprzestawiane. Jest to zaskakujące w czasie czytania, bo nagle przenosimy się z jednego wątku i przechodzimy w inny, ale nie w tym rzecz. I tak można z tej mieszaniny faktów poznać losy człowieka. Zacząłem ją czytać i już na samym początku odnalazłem w opowiadaniach wypełniających poszczególne wieczory spotkań z bohaterem wyraźny obraz czasów swojego dzieciństwa a do nich przecież w moim wieku wyjątkowo chętnie się powraca. Ten obraz to tylko wstęp – wprowadzenie. Cała reszta, to zawiłe losy bolesławianina a w nich ważna próbka jego talentu, który w jakiś sposób rozsławił Bolesław.

Więcej…
 
Pozdrowienia z Sądowej Wiszni.

Na stronie internetowej chóru Lilia ukazało się wspomnienie z pobytu w Bolesławiu i podziekowanie dla organizatorów, władz samorządowych i rodzin goszczących dzieci i młodzież. Polecamy lekturze.

 
Podziękowania

0002Za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii swoje podziekowanie za pobyt w Bolesławiu przesyła pani Halina Wójcicka -kierownik oraz dzieci i młodzież z chóru LILIA. (tekst zachowano w oryginalnej pisowni)

"Szczesc, Boze.  Prosze Ksiedza, chce z calego serca  zlozyc  na rece Ksiedza- Proboszcza  najserdeczniejsze podziekowania  za zorganizowanie naszym dzieciom uczestnikom choru LILIA  tak wspanialego  pobytu u was w Parafji  - koncertow  w Parafji  sasiedniej  w Dabrowie Gorniczej, duzo mamy milych  wspomnien po koncercie  we wspanialym osrodku  dla ludzi  starszych - widziec ich   usmiechy  na twarzach, ich radosc- jest dla nas najwyzsza  nagroda.
  Tez tutaj dzieci  obok mnie stoja  i bardzo mnie prosza  podziekowac  wszystkim wspanialym rodzinom   z Parafji   p.w.Macierzynstwa NMP i sw.Michala Archaniola  w Boleslawiu , ktore przyjeli  nasze dzieci  do swoich domow, ogarneli ich miloscia  i cieplem  rodzinnym. Nigdy ich ne  zapomnimy i bedziemy zawsze modlic sie o ich zdrowie i zdrowie ich najblizszych   - na 29 stycznia  zamowiona Msza Swieta  o zdrowie i Boze Blogoslawienstwo dla wspanialych  rodzin z Boleslawia, o ktorych z taka miloscia i wdziecznoscia  mowia nasze dzieci.

Więcej…
 
Po polsku, ukraińsku i po lwowsku...

005Tegoroczny Koncert Kolęd był niezwykły przede wszystkim dlatego, że gościliśmy dziecięco Młodzieżowy Chór "LILIA" z Sądowej Wiszni na Ukrainie. Młodzi wykonawcy wykonali kolędy polskie i ukraińskie. Swoją tęsknotę za Ojczyzną wyśpiewali słowami najpiękniejszych piosenek o charakterze patriotycznym. Nie mogło także zabraknąć znanych i lubianych piosenek lwowskich.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Następna > Ostatnie >>

Strona 21 z 29

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę