Modlitwa gorących serc

roza 12

Przez cały miesiąc październik dzieci z naszej parafii włączały się w modlitwę zaproponowaną przez redakcję "Małego Gościa Niedzielnego". Każdego dnia z siostrami Karmelitankami z innego domu zakonnego, podejmowały modlitwę o wiarę dla każdego z nas. Otrzymywane naklejki wypełniały z każdym dniem planszowe serca. 29 października postanowiliśmy tę różąńcową wspólnotę modlitwy zamknąć w kadrze fotografii. Szkoda tylko, że ze względu na pierwszy śnieg i gwałtowny spadek temperatury na zewnątrz, nie wszystkim dzieciom udało siędotrzeć. Ale i tak gorąca modlitwa dziecięcych serc ogrzała wnętrze świątyni.

Więcej…
 
Obchody Dnia Papieskiego
DP1W dniu 16.10.2012,w 34 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża,obchodziliśmy w Szkole Podstawowej
w Bolesławiu XII Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia Papieskiego było:Jan Paweł II - Papież rodziny.
W tym roku zorganizowaliśmy Akcję Charytatywną na rzecz utalentowanego ucznia naszej szkoły
nie posiadającego dostatecznych środków finansowych na rozwój swojego talentu. W ten sposób pragnęliśmy
uczcić pamięć naszego Wielkiego Rodaka,który za życia wspierał utalentowaną młodzież.
16.10.2012 od godz.8.50 do 11.30 uczniowie klas IIa,IVb,Ia i Ib przeprowadzili zbiórkę pieniężną,
sprzedając wypieki: ciasta upieczone w domu z pomocą rodziców.
Największym powodzeniem cieszyły się kremówki papieskie.
Dziękujemy rodzicom za otwartość serc i wsparcie oraz dyrekcji i wszystkim nauczycielom.
Ta sama akcja Charytatywna odbyła się w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Laskach.
J.F
Więcej…
 
Inauguracja Roku Wiary
DSC_1677 13 października 2012 w katedrze sosnowieckiej Ks. Bp Grzegorz Kaszak zainaugurował Rok Wiary.
Przed mszą świętą rozważanie o wierze wygłosili Ks. dr Paweł Pielka oraz ks. dr Marusz Karaś.
Po mszy św. przedstawiciele każdej z parafii wraz z księdzem proboszczem otrzymywali z rąk biskupa
katechizm Youcat oraz List na inaugurację Roku Wiary. Treść tego listu odczytana została w niedzielę 14 października.
Naszą parafię reprezentowali Państwo Teresa i Marian Odiasowie.
 
 
 
Za zgodą autora publikujemy treść rozważania ks. dr. Pawła Pielki.
Refleksja na wiarą w Kościół
Więcej…
 
Uroczystości odpustowe

30 września nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczną uroczystość Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Uroczystą sumę  odpustową koncelebrowali: Ks. Prałat Kazimierz Troczyński -mój pierwszy ks. proboszcz z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach (diecezja częstochowska), Ks. Prałat Jan Szkoc -mój ks. proboszcz z Parafii Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu oraz Ks. Kanonik Antoni Kwiatkowski -mój długoletni ks. proboszcz w Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie. W gronie moich byłych ks. proboszczów zabrakło niestety +Ks. Kanonika Michała Trzmiela - proboszcza w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Borzykowej, który kilka lat temu odszedł do domu Ojca. Z racji imienin, które obchodził na ziemi, modliliśmy się za niego w czasie mszy świętej. Wiele mogłem nauczyć się od każdego z nich. Dlatego pragnę bardzo serdecznie podziękować im za piękny przykład życia kapłańskiego, za apostolską gorliwość a także za uświetnienie swoją obecnością naszej parafialnej uroczystości. Podziękowanie składam także Ks. Markowi Sołtysiakowi - wykładowcy filozofii, za głoszone przez cały dzień Słowo Boże.

Ks. Sylwester Kulka -proboszcz

Więcej…
 
Zaproszenie na odpust

s. Michael29 września obchodzimy w kalendarzu liturgicznym święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Święty Michał jest szczególnym patronem naszej wspólnoty parafialnej. Dlatego też Jego święto jest dniem naszego parafialnego odpustu. Z tej okazji pragniemy złączyć wszystkie nasze trudy, i ofiary z Ofiarą Jezusa Chrystusa podczas opdustowej Eucharystii.

30 września (niedziela) o godz. 12.15 koncelebrować ją będą:  Ks. Prałat Kazimierz Troczyński, Ks. Prałat Jan Szkoc i Ks. Kanonik Antoni Kwiatkowski. Słowem Bożym karmić nas będzie ks. Marek Sołtysiak.

Zapraszamy na tę uroczystość wszytkich parafian jak również gości z innych parafii i miejscowości. Niech święci Archaniołowie, a zwłaszca św. Michał, wstawiają się za nami i wypraszają dla każdego potrzbne łaski.

 
Z błogosławieństwem Bożym do szkoły

pierwszaki 004Tradycją jest, że na poczatku roku szkolnego modlimy się o światło Ducha Św. i mądrość dla dzieci rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych. Również w tym roku, 15 września 2012 roku najmłodsi uczniowie naszych szkół przybyli do kościoła z plecakami wypełnionymi książkami, zeszytami i innymi przyborami szkolnymi. I choć było ich tylko 11, to i tak były najważniejsze ze wszystkich zgromadzonych. Każde dziecko otrzymało blok rysunkowy i farby palkatowe, które z pewnością przydają się w szkole, a na dłuższą przerwę także coś słodkiego.

Więcej…
 
Czas pożegnań i powitań

Miesiąc sierpień w naszej diecezji jest czasem zmian na placówkach duszpasterskich. W tym roku także w naszej parafii następuje zmiana. Dziękujemy serdecznie ks. Tomaszowi Pasternakowi za jego 4-letnią pracę duszpasterską w naszej parafii. Ks. Tomasz od 27 sierpnia objął obowiązki wikariusza w parafii św Jadwigi Śląskiej w Będzinie. Od tego samego dnia obowiązki wikariusza w naszej parafii obejmuje Ks. Grzegorz Ziental, który wcześniej pełnił posługę duszpasterską w par. Najświętszego Srca Pana Jezusa w Sułoszowej. Ks. Grzegorzowi życzymy zapału i energii duszpasterskiej oraz radości z pełnionej posługi w naszej wspólnocie. 

            minist 126                               ks. Grzegorz 2                                        

                Ks. Tomasz Pasternak                                                   Ks. Grzegorz Ziental

 

 

 
Renowacja drzwi

drzwi 003Tradycyjnie już od lat, uroczystość odpustowa naszej parafii mobilizuje do podjęcia nowych prac gospodarczych i prządkowych przy parafii. W tym roku panowie: Zdzisław Szyndowski, Ryszard Chojowski, Andrzej Piaskowski, Jan Liszka, Augustyn Krzyśko, Władysław Białas, Józef Gorajczyk, Szczepan Czarkowski, Stanisława Nawara i Stanisław Stempniowski, czyli  "Parafialne Kółko Remontowe" postanowili przywrócić bocznym drzwiom kościoła ich pierwotny wygląd. Zniszczone zębem czasu,ale i warunkami atmosferycznymi wymagają dokładnego oczyszczenia i konserwacji. Przez kilka tygodni panowie dokładnie oczyszczają każde ze skrzydeł drzwi. Jest to praca bardzo trudna i  mozolna z uwagi na  wielokrotne pokrycie drzwi różnymi farbami i lakierami. Mamy nadzieję, że dzięki ich pracy, odnowione drzwi będą jeszcze bardziej zachęcać do przekroczenia progu świątyni na modlitwę.

 

Więcej…
 
Pielgrzymi trud

pielgrzymka 045W tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyło z naszego dekanatu 104 pątników. Reprezentowali oni całą naszą wspólnotę parafialną i dekanalną. Modlili się bowiem za nas wszystkich. Dlatego też winni jesteśmy im szczególną wdzięczność. Serdeczne podziękowanie kierujemy najpierw w stronę ks. Tomasza, który przewodniczył grupie przez ostatnie cztery lata. To, że grupa fioletowa ma swoją doskonałą wewetrzną organizację, to jego zasługa, jak również ks. Dawia Kuczka. Za podjęty trud organizacji i duchowe przewodnictwo mówimy wielkie Bóg zapłać!. Dziękujemy wszystkim służbom:  porządkowej na czele z Piotrem Szlęzakiem, muzycznej i kwatermistrzowskiej. Słowa podziękowania należą się państwu Bogusławie i Krzysztofowi Skubisom oraz Jadwidze Bogackiej za przygotowania do pielgrzymki i prace na kuchni pielgrzymkowej. Nasze pielgrzymowanie mogło przebiegać spokojnie dzięki wsparciu wielu osób, którzy pomagali w formie produktów żywnościowych jak i ofiarami materialnym; Dziękujemy państwu Iwonie i Zbigniewowi Cieślikom, sklepom ‘Lewiatan’ z Bolesławia i Sławkowa, Marioli i Adamowi Łaskawcom za produkty spożywcze, Grażynie i Mirosławowi Sikorom, Bogusławie i Krzysztofowi Bieniom za warzywa, Stefani Czubajewskiej, Barbarze Wójcik, Justynie Skubis, Marii Grabowskiej, Teresie i Marianowi Odiasom za ciasta dla całej pielgrzymki, O.S.P. w Laskach za kuchnie polową, Kołu Gospodyń z Ujkowa Nowego za wypożyczenie termosów, Markowi Kiełtyce i piekarni EMK z Olkusza za codzienny dowóz chleba, Jackowi Czekajowi, Arturowi i Wojciechowi Kotulskim i firmie In – Gremio, Mariuszowi Skorusowi i firmie Mar-Bud, państwu Agnieszce i Mirosławowi Ćwięczkom z Podlipia, Piotrowi Szlęzakowi, Teresie i Andrzejowi Piaskowskim, Leszkowi Stenclowi, spółkom Bol–Oil, Bol–Term, Bolesław Recykling za wsparcie finansowe dla całej pielgrzymki. Na końcu dziękujemy samym pielgrzymom za ich świadectwo wiary i obietnice, że za rok znów wyruszą na pielgrzymi szlak.

Spotkanie popielgrzymkowe dla grupy fioletowej w niedzielę 19 sierpnia 2012. Rozpoczyna się ono mszą św. o godz. 16.00, a swoją kontynuację mieć będzie przy ognisku. Zapraszamy

 
Znów dostojny i wspaniały

029Ponad stuletnia historia naszego parafialnego kościoła Macierzyństwa NMP  i św. Michała Archanioła dość mocno odcisnęła na nim swoje piętno.Szczególnie widoczne to było na fasadzie świątyni oraz narożnych wieżyczkach obydwu wież. Od dłuższego już czasu nosiliśmy się z zamiarem podjęcia prac renowacyjnych. Wreszcie w maju tego roku prace mogły się rozpocząć. Aby można je było wykonać, trzeba było ustawić wysokie rusztowania. Najpierw na wieży lewej, a potem na prawej. Z wysokości rusztowań jeszcze lepiej można było zobaczyć, jak pilne i niezbędne było podjęcie tych prac. Po dwóch miesiącach można było wreszcie zobaczyć efekt prac. Równocześnie z pracami przy kościele prowadzone były prace przy budynku parfialnym. Został nie tylko ocieplony, ale i nabrał nowego wyglądu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 21 z 30

Konkurs

LOGO LONKURSU

 III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę