Renowacja rozety

rozet 036Rozeta (okrągłe okno nad wejściem do naszej świątyni), swoim wyglądem być może nie wzbudzała szczególnego zachwytu, ale też  nikt nie przypuszczał, że jej stan techniczny jest aż tak zły. Ujawniły go dopiero prace renowacyjne przy frontonie kościoła. Możliwość dokładnego obejrzenia z wysokości rusztowań, pozwoliła stwierdzić, że wymaga ona natychmiastowego remontu. Zachodziło bowiem  niebezbieczeństwo wypadnięcia poszczególnych elementów ramy jak i szyb.

Więcej…
 
Zagrody nasze widzieć przychodzi...

Fotorelacja Piotra Szlęzaka z Uroczystości Bożego Ciała

Więcej…
 
Jezu ufamy Tobie !

Milosierny 024

Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Bł. Jana Pawła II

Fotorelacja pana Grzegorza Jasicy

Więcej…
 
Orędownik naszych spraw

Tekst „Orędownik naszych spraw...”, który publikujemy poniżej, powstawał w roku 2011 – sukcesywnie, w miarę występowania coraz to nowych okoliczności związanych z beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II. To, że dzisiaj zdecydowaliśmy o umieszczeniu go na stronie internetowej parafii związane jest z peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii błogosławionego Jana Pawła II, na którą oczekujemy. Mamy nadzieję, że to ważne dla parafii wydarzenie będzie także wyjątkowym, osobistym przeżyciem i być może, wyzwoli w czytelniku chęć opisania własnych wspomnień dotyczących relacji z papieżem Polakiem. Każda taka próba ma szanse wyeksponować może szerzej nieznane fakty z przeszłości a tym samym wzbogacić historię parafii.

 Proboszcz

 Orędownik naszych spraw przed Bogiem

 (trochę historii i wspomnień oraz współczesnych faktów nasuwających się na myśl mieszkańcowi Bolesławia w roku beatyfikacji Jana Pawła II)

 Wstęp

 O historii takich miejscowości jak Bolesław podręczniki nie piszą. Bardzo rzadko, albo wręcz wcale, uczy się o niej dzieci i młodzież. Dlaczego tak jest? Czy można być lokalnym patriotą albo patriotą w ogóle, nie znając lokalnej historii? My, mieszkańcy Bolesławia mamy to szczęście, że otoczeni jesteśmy ludźmi, którym dzieje własnej, małej Ojczyzny nie są obojętne. Wystarczy sięgnąć po książki, chociażby Józefa Liszki... Ale warto także „pogrzebać” głębiej. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak cenny dla rekonstrukcji faktów z przeszłości, wzbogacenia wiedzy, może być stary dokument zalegający na dnie szuflady, czy nawet relacja zachowana w pamięci świadka. Samemu także warto odświeżyć wspomnienia z odległych często już czasów i przy pomocy pióra utrwalić wydarzenia, które może kiedyś, połączone i innymi w całość, nabiorą wartości historycznej. Takich możliwości w zakresie utrwalania zjawisk i faktów, jakimi dzisiaj dysponujemy nigdy w przeszłości nie było. Te możliwości to: aparat fotograficzny, dyktafon, komputer, ale również powszechny dostęp do internetu. Koniecznie trzeba je wykorzystywać. Świat daje wiarę tylko temu, co jest zapisane. Używając może nie pióra, ale klawiatury spróbujemy poniżej opisać mały fragment z dziejów Bolesławia, a właściwie umieścić w tym wycinku dziejów pewne ważne osoby – w szczególności jedną ważną osobę. Tłem dla tego przedsięwzięcia będą więzy łączące na przestrzeni minionych wieków Bolesław z królewskim Krakowem.

Więcej…
 
Jezu, Ty jesteś tu naprawdę!

Jezu, Ty jesteś tu naprawdę! Tak śpiewały dzieci kals II przystępując po raz pierszy do Komunii św. Tymi słowami wyznawały swoją wiarę w obecność Chrystusa pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina

Więcej…
 
Święcenia Diakonatu

12 maja 2012 roku odbyły się w naszej świątyni święcenia Diakonatu. Diakonat to pierwszy stopień święceń kapłańskich. Z rąk Ks. Biskupa Grzegorz Kaszaka przyjęło go czterech alumnów sosnowieckiego seminarium. Wszystkim nowo wyświęconym diakonom życzymy wytrwałości i gorliwości w posługiwaniu Kościołowi Sosnowieckiemu.

Więcej…
 
Grób Pański 2012

Tegoroczny Grób Pański

001

Więcej…
 
Niedziela Palmowa -Bierzmowanie

028

Więcej…
 
Misterium Męki Panskiej

15

Misterium Męki Pańskiej to wydarzenie, które nie tylko pozwala nam przeżyć głębiej tajemnicę śmierci Pana Jezusa. Ono także przygotowuje nas na przeżycie prawdy o Zmartwychwstaniu Chrystusa. 26 marca, na deskach teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale i uczestniczyć w tym niezwykłym misterium. Niemal 150-osobowy zespół teatralny, który tworzą całe rodziny, niezwykła scenografia, przepiękne oryginalne stroje przywiezione z Ziemi Świętej, cudowna muzyka, wspaniała gra aktorów, pozwoliły nam przenieść się w miejsca biblijne i towarzyszyć Jezusowi na Jego drodze. Kto nie był, niech żałuje, a kto był, niech sobie przypomni.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny

Jednym z owoców tegorocznych rekolekcji wielkopostnych był Konkurs plastyczny p.t. "Jezus cierpiący".

01

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 22 z 30

Konkurs

LOGO LONKURSU

 III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę