Na ratunek!

wisla 022Krakowskiej Wiśle ostatnio w lidze nie wiodło sie najlepiej. Wyraźnie potrzebowała pomocy. Z taką pomocą pośpieszyli ministranci z naszej bolesławskiej parafii wzmocnieni kolegami, także ministrantami, z parafii w Sławkowie i w Wolbromiu. Dzięki właścicielowi Telefoniki panu Bogusławowi Cupiałowi oraz Zarządowi "Wisły Kraków", grupa 50 ministrantów wraz z opiekunami mogła oglądać i kibicować na żywo, piłkarzom "Białej Gwiazdy" w meczu przyjaźni ze "Śląskiem Wrocław". Większość z ministrantów po raz pierwszy była na takim meczu, a także na nowym stadionie. Nic więc dziwnego, że wrażenia były olbrzymie. Wszystkim bardzo się podobało, a najbardziej, jak widać na zdjęciach,  paniom opiekunkom ze Sławkowa. Naszą obecność na trybunach dostrzegł Wiślacki Smok i mamy nadzieję, że także piłkarze, których gorąco dopingowaliśmy. W końcu ostatecznie dla nas zwyciężyli 1-0. A my, choć może zabrzmi to trochę nieskromnie, wierzymy, że mieliśmy swój mały udział w tym zwycięstwie.

Więcej…
 
Gość Oczekiwany

gosc 03316 listopada 2012 roku mieliśmy okazję oglądać sztukę pani Zofii Kossak-Szczuckiej „Gość oczekiwany”.  Sztuka ta była bardzo bliska  papieżowi Janowi Pawłowi II, który  jako młody wikary prowadził w Niegowici amatorski zespół teatralny i z nim właśnie wystawił tę sztukę. W cieszyńskim teatrze jest ona wystawiana od 1994 roku. Od początku jej reżyserem jest siostra Jadwiga Wyrozumska – elżbietanka. Na deskach teatru imienia Adama Mickiewicza w Cieszynie z zapartym tchem śledziliśmy losy dwóch rodzin – biednego Józefa Kurka i bogatego Filipa -Młynarza, które stanowiły ilustrację różnych postaw człowieka wobec Boga. Rodzina Józefa przyjęła Go skromnie, ofiarując niewiele, ale prosto z serca, ze szczerą radością i otrzymała za to nagrodę. Z kolei rodzina Filipa próbując interesownie zorganizować mu wspaniałe, huczne powitanie nie zwróciła uwagi na Jego nadejście. Dążąc do osiągnięcia korzyści materialnych bohaterowie sztuki nie zauważyli tego, co najważniejsze, że Bóg przychodzi najczęściej w osobie drugiego człowieka. I tak było tym razem, gdy przyszedł on w ubogiej, bezdomnej sierocie. Przedstawienie zmusiło nas do refleksji nad własnym postępowaniem w codziennym życiu i określeniu, co jest w nim ważniejsze – pieniądze, sława, wysoka pozycja społeczna, czy może życie zgodne z nauką Jezusa. Oby nikt z nas nie usłyszał słów, jakie Pan Jezus powiedział do Filipa - „Bo byłem głodny, a nie dałeś Mi jeść…”. Ta pouczająca i fascynująca treść sztuki sprawia, że przedstawienie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, świadczy o tym ilość osób znajdujących się z nami w pięknym teatralnym wnętrzu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną sztukę wystawianą w cieszyńskim teatrze, tym razem będą to Jasełka. (Anna Kubańska)

Informujemy już teraz, że wyjazd do teatru na Jasełka przewidywany jest 23 stycznia 2013 roku. Otrzymalismy bowiem 50 biletów.

Więcej…
 
Napisali o nas

W jeden z ostanich dni październikowych dzieci uczęszczające na nabożeństwa różancowe wykonały wspólne zdjęcie, które wysłaliśmy do redakcji Małego Gościa Niedzielnego. Redakcja umieściła je na swojej stonie internetowej. Zostaliśmy zauważeni.Dziękujemy!

oto link: http://malygosc.pl/doc/1351848.Parafia-w-Boleslawiu

 
Modlitwa gorących serc

roza 12

Przez cały miesiąc październik dzieci z naszej parafii włączały się w modlitwę zaproponowaną przez redakcję "Małego Gościa Niedzielnego". Każdego dnia z siostrami Karmelitankami z innego domu zakonnego, podejmowały modlitwę o wiarę dla każdego z nas. Otrzymywane naklejki wypełniały z każdym dniem planszowe serca. 29 października postanowiliśmy tę różąńcową wspólnotę modlitwy zamknąć w kadrze fotografii. Szkoda tylko, że ze względu na pierwszy śnieg i gwałtowny spadek temperatury na zewnątrz, nie wszystkim dzieciom udało siędotrzeć. Ale i tak gorąca modlitwa dziecięcych serc ogrzała wnętrze świątyni.

Więcej…
 
Obchody Dnia Papieskiego
DP1W dniu 16.10.2012,w 34 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża,obchodziliśmy w Szkole Podstawowej
w Bolesławiu XII Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia Papieskiego było:Jan Paweł II - Papież rodziny.
W tym roku zorganizowaliśmy Akcję Charytatywną na rzecz utalentowanego ucznia naszej szkoły
nie posiadającego dostatecznych środków finansowych na rozwój swojego talentu. W ten sposób pragnęliśmy
uczcić pamięć naszego Wielkiego Rodaka,który za życia wspierał utalentowaną młodzież.
16.10.2012 od godz.8.50 do 11.30 uczniowie klas IIa,IVb,Ia i Ib przeprowadzili zbiórkę pieniężną,
sprzedając wypieki: ciasta upieczone w domu z pomocą rodziców.
Największym powodzeniem cieszyły się kremówki papieskie.
Dziękujemy rodzicom za otwartość serc i wsparcie oraz dyrekcji i wszystkim nauczycielom.
Ta sama akcja Charytatywna odbyła się w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Laskach.
J.F
Więcej…
 
Inauguracja Roku Wiary
DSC_1677 13 października 2012 w katedrze sosnowieckiej Ks. Bp Grzegorz Kaszak zainaugurował Rok Wiary.
Przed mszą świętą rozważanie o wierze wygłosili Ks. dr Paweł Pielka oraz ks. dr Marusz Karaś.
Po mszy św. przedstawiciele każdej z parafii wraz z księdzem proboszczem otrzymywali z rąk biskupa
katechizm Youcat oraz List na inaugurację Roku Wiary. Treść tego listu odczytana została w niedzielę 14 października.
Naszą parafię reprezentowali Państwo Teresa i Marian Odiasowie.
 
 
 
Za zgodą autora publikujemy treść rozważania ks. dr. Pawła Pielki.
Refleksja na wiarą w Kościół
Więcej…
 
Uroczystości odpustowe

30 września nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczną uroczystość Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Uroczystą sumę  odpustową koncelebrowali: Ks. Prałat Kazimierz Troczyński -mój pierwszy ks. proboszcz z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach (diecezja częstochowska), Ks. Prałat Jan Szkoc -mój ks. proboszcz z Parafii Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu oraz Ks. Kanonik Antoni Kwiatkowski -mój długoletni ks. proboszcz w Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie. W gronie moich byłych ks. proboszczów zabrakło niestety +Ks. Kanonika Michała Trzmiela - proboszcza w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Borzykowej, który kilka lat temu odszedł do domu Ojca. Z racji imienin, które obchodził na ziemi, modliliśmy się za niego w czasie mszy świętej. Wiele mogłem nauczyć się od każdego z nich. Dlatego pragnę bardzo serdecznie podziękować im za piękny przykład życia kapłańskiego, za apostolską gorliwość a także za uświetnienie swoją obecnością naszej parafialnej uroczystości. Podziękowanie składam także Ks. Markowi Sołtysiakowi - wykładowcy filozofii, za głoszone przez cały dzień Słowo Boże.

Ks. Sylwester Kulka -proboszcz

Więcej…
 
Zaproszenie na odpust

s. Michael29 września obchodzimy w kalendarzu liturgicznym święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Święty Michał jest szczególnym patronem naszej wspólnoty parafialnej. Dlatego też Jego święto jest dniem naszego parafialnego odpustu. Z tej okazji pragniemy złączyć wszystkie nasze trudy, i ofiary z Ofiarą Jezusa Chrystusa podczas opdustowej Eucharystii.

30 września (niedziela) o godz. 12.15 koncelebrować ją będą:  Ks. Prałat Kazimierz Troczyński, Ks. Prałat Jan Szkoc i Ks. Kanonik Antoni Kwiatkowski. Słowem Bożym karmić nas będzie ks. Marek Sołtysiak.

Zapraszamy na tę uroczystość wszytkich parafian jak również gości z innych parafii i miejscowości. Niech święci Archaniołowie, a zwłaszca św. Michał, wstawiają się za nami i wypraszają dla każdego potrzbne łaski.

 
Z błogosławieństwem Bożym do szkoły

pierwszaki 004Tradycją jest, że na poczatku roku szkolnego modlimy się o światło Ducha Św. i mądrość dla dzieci rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych. Również w tym roku, 15 września 2012 roku najmłodsi uczniowie naszych szkół przybyli do kościoła z plecakami wypełnionymi książkami, zeszytami i innymi przyborami szkolnymi. I choć było ich tylko 11, to i tak były najważniejsze ze wszystkich zgromadzonych. Każde dziecko otrzymało blok rysunkowy i farby palkatowe, które z pewnością przydają się w szkole, a na dłuższą przerwę także coś słodkiego.

Więcej…
 
Czas pożegnań i powitań

Miesiąc sierpień w naszej diecezji jest czasem zmian na placówkach duszpasterskich. W tym roku także w naszej parafii następuje zmiana. Dziękujemy serdecznie ks. Tomaszowi Pasternakowi za jego 4-letnią pracę duszpasterską w naszej parafii. Ks. Tomasz od 27 sierpnia objął obowiązki wikariusza w parafii św Jadwigi Śląskiej w Będzinie. Od tego samego dnia obowiązki wikariusza w naszej parafii obejmuje Ks. Grzegorz Ziental, który wcześniej pełnił posługę duszpasterską w par. Najświętszego Srca Pana Jezusa w Sułoszowej. Ks. Grzegorzowi życzymy zapału i energii duszpasterskiej oraz radości z pełnionej posługi w naszej wspólnocie. 

            minist 126                               ks. Grzegorz 2                                        

                Ks. Tomasz Pasternak                                                   Ks. Grzegorz Ziental

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 22 z 32

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę