Renowacja drzwi

drzwi 003Tradycyjnie już od lat, uroczystość odpustowa naszej parafii mobilizuje do podjęcia nowych prac gospodarczych i prządkowych przy parafii. W tym roku panowie: Zdzisław Szyndowski, Ryszard Chojowski, Andrzej Piaskowski, Jan Liszka, Augustyn Krzyśko, Władysław Białas, Józef Gorajczyk, Szczepan Czarkowski, Stanisława Nawara i Stanisław Stempniowski, czyli  "Parafialne Kółko Remontowe" postanowili przywrócić bocznym drzwiom kościoła ich pierwotny wygląd. Zniszczone zębem czasu,ale i warunkami atmosferycznymi wymagają dokładnego oczyszczenia i konserwacji. Przez kilka tygodni panowie dokładnie oczyszczają każde ze skrzydeł drzwi. Jest to praca bardzo trudna i  mozolna z uwagi na  wielokrotne pokrycie drzwi różnymi farbami i lakierami. Mamy nadzieję, że dzięki ich pracy, odnowione drzwi będą jeszcze bardziej zachęcać do przekroczenia progu świątyni na modlitwę.

 

Więcej…
 
Pielgrzymi trud

pielgrzymka 045W tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyło z naszego dekanatu 104 pątników. Reprezentowali oni całą naszą wspólnotę parafialną i dekanalną. Modlili się bowiem za nas wszystkich. Dlatego też winni jesteśmy im szczególną wdzięczność. Serdeczne podziękowanie kierujemy najpierw w stronę ks. Tomasza, który przewodniczył grupie przez ostatnie cztery lata. To, że grupa fioletowa ma swoją doskonałą wewetrzną organizację, to jego zasługa, jak również ks. Dawia Kuczka. Za podjęty trud organizacji i duchowe przewodnictwo mówimy wielkie Bóg zapłać!. Dziękujemy wszystkim służbom:  porządkowej na czele z Piotrem Szlęzakiem, muzycznej i kwatermistrzowskiej. Słowa podziękowania należą się państwu Bogusławie i Krzysztofowi Skubisom oraz Jadwidze Bogackiej za przygotowania do pielgrzymki i prace na kuchni pielgrzymkowej. Nasze pielgrzymowanie mogło przebiegać spokojnie dzięki wsparciu wielu osób, którzy pomagali w formie produktów żywnościowych jak i ofiarami materialnym; Dziękujemy państwu Iwonie i Zbigniewowi Cieślikom, sklepom ‘Lewiatan’ z Bolesławia i Sławkowa, Marioli i Adamowi Łaskawcom za produkty spożywcze, Grażynie i Mirosławowi Sikorom, Bogusławie i Krzysztofowi Bieniom za warzywa, Stefani Czubajewskiej, Barbarze Wójcik, Justynie Skubis, Marii Grabowskiej, Teresie i Marianowi Odiasom za ciasta dla całej pielgrzymki, O.S.P. w Laskach za kuchnie polową, Kołu Gospodyń z Ujkowa Nowego za wypożyczenie termosów, Markowi Kiełtyce i piekarni EMK z Olkusza za codzienny dowóz chleba, Jackowi Czekajowi, Arturowi i Wojciechowi Kotulskim i firmie In – Gremio, Mariuszowi Skorusowi i firmie Mar-Bud, państwu Agnieszce i Mirosławowi Ćwięczkom z Podlipia, Piotrowi Szlęzakowi, Teresie i Andrzejowi Piaskowskim, Leszkowi Stenclowi, spółkom Bol–Oil, Bol–Term, Bolesław Recykling za wsparcie finansowe dla całej pielgrzymki. Na końcu dziękujemy samym pielgrzymom za ich świadectwo wiary i obietnice, że za rok znów wyruszą na pielgrzymi szlak.

Spotkanie popielgrzymkowe dla grupy fioletowej w niedzielę 19 sierpnia 2012. Rozpoczyna się ono mszą św. o godz. 16.00, a swoją kontynuację mieć będzie przy ognisku. Zapraszamy

 
Znów dostojny i wspaniały

029Ponad stuletnia historia naszego parafialnego kościoła Macierzyństwa NMP  i św. Michała Archanioła dość mocno odcisnęła na nim swoje piętno.Szczególnie widoczne to było na fasadzie świątyni oraz narożnych wieżyczkach obydwu wież. Od dłuższego już czasu nosiliśmy się z zamiarem podjęcia prac renowacyjnych. Wreszcie w maju tego roku prace mogły się rozpocząć. Aby można je było wykonać, trzeba było ustawić wysokie rusztowania. Najpierw na wieży lewej, a potem na prawej. Z wysokości rusztowań jeszcze lepiej można było zobaczyć, jak pilne i niezbędne było podjęcie tych prac. Po dwóch miesiącach można było wreszcie zobaczyć efekt prac. Równocześnie z pracami przy kościele prowadzone były prace przy budynku parfialnym. Został nie tylko ocieplony, ale i nabrał nowego wyglądu.

Więcej…
 
Renowacja rozety

rozet 036Rozeta (okrągłe okno nad wejściem do naszej świątyni), swoim wyglądem być może nie wzbudzała szczególnego zachwytu, ale też  nikt nie przypuszczał, że jej stan techniczny jest aż tak zły. Ujawniły go dopiero prace renowacyjne przy frontonie kościoła. Możliwość dokładnego obejrzenia z wysokości rusztowań, pozwoliła stwierdzić, że wymaga ona natychmiastowego remontu. Zachodziło bowiem  niebezbieczeństwo wypadnięcia poszczególnych elementów ramy jak i szyb.

Więcej…
 
Zagrody nasze widzieć przychodzi...

Fotorelacja Piotra Szlęzaka z Uroczystości Bożego Ciała

Więcej…
 
Jezu ufamy Tobie !

Milosierny 024

Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Bł. Jana Pawła II

Fotorelacja pana Grzegorza Jasicy

Więcej…
 
Orędownik naszych spraw

Tekst „Orędownik naszych spraw...”, który publikujemy poniżej, powstawał w roku 2011 – sukcesywnie, w miarę występowania coraz to nowych okoliczności związanych z beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II. To, że dzisiaj zdecydowaliśmy o umieszczeniu go na stronie internetowej parafii związane jest z peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii błogosławionego Jana Pawła II, na którą oczekujemy. Mamy nadzieję, że to ważne dla parafii wydarzenie będzie także wyjątkowym, osobistym przeżyciem i być może, wyzwoli w czytelniku chęć opisania własnych wspomnień dotyczących relacji z papieżem Polakiem. Każda taka próba ma szanse wyeksponować może szerzej nieznane fakty z przeszłości a tym samym wzbogacić historię parafii.

 Proboszcz

 Orędownik naszych spraw przed Bogiem

 (trochę historii i wspomnień oraz współczesnych faktów nasuwających się na myśl mieszkańcowi Bolesławia w roku beatyfikacji Jana Pawła II)

 Wstęp

 O historii takich miejscowości jak Bolesław podręczniki nie piszą. Bardzo rzadko, albo wręcz wcale, uczy się o niej dzieci i młodzież. Dlaczego tak jest? Czy można być lokalnym patriotą albo patriotą w ogóle, nie znając lokalnej historii? My, mieszkańcy Bolesławia mamy to szczęście, że otoczeni jesteśmy ludźmi, którym dzieje własnej, małej Ojczyzny nie są obojętne. Wystarczy sięgnąć po książki, chociażby Józefa Liszki... Ale warto także „pogrzebać” głębiej. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak cenny dla rekonstrukcji faktów z przeszłości, wzbogacenia wiedzy, może być stary dokument zalegający na dnie szuflady, czy nawet relacja zachowana w pamięci świadka. Samemu także warto odświeżyć wspomnienia z odległych często już czasów i przy pomocy pióra utrwalić wydarzenia, które może kiedyś, połączone i innymi w całość, nabiorą wartości historycznej. Takich możliwości w zakresie utrwalania zjawisk i faktów, jakimi dzisiaj dysponujemy nigdy w przeszłości nie było. Te możliwości to: aparat fotograficzny, dyktafon, komputer, ale również powszechny dostęp do internetu. Koniecznie trzeba je wykorzystywać. Świat daje wiarę tylko temu, co jest zapisane. Używając może nie pióra, ale klawiatury spróbujemy poniżej opisać mały fragment z dziejów Bolesławia, a właściwie umieścić w tym wycinku dziejów pewne ważne osoby – w szczególności jedną ważną osobę. Tłem dla tego przedsięwzięcia będą więzy łączące na przestrzeni minionych wieków Bolesław z królewskim Krakowem.

Więcej…
 
Jezu, Ty jesteś tu naprawdę!

Jezu, Ty jesteś tu naprawdę! Tak śpiewały dzieci kals II przystępując po raz pierszy do Komunii św. Tymi słowami wyznawały swoją wiarę w obecność Chrystusa pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina

Więcej…
 
Święcenia Diakonatu

12 maja 2012 roku odbyły się w naszej świątyni święcenia Diakonatu. Diakonat to pierwszy stopień święceń kapłańskich. Z rąk Ks. Biskupa Grzegorz Kaszaka przyjęło go czterech alumnów sosnowieckiego seminarium. Wszystkim nowo wyświęconym diakonom życzymy wytrwałości i gorliwości w posługiwaniu Kościołowi Sosnowieckiemu.

Więcej…
 
Grób Pański 2012

Tegoroczny Grób Pański

001

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 23 z 32

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę