Niedziela Palmowa -Bierzmowanie

028

Więcej…
 
Misterium Męki Panskiej

15

Misterium Męki Pańskiej to wydarzenie, które nie tylko pozwala nam przeżyć głębiej tajemnicę śmierci Pana Jezusa. Ono także przygotowuje nas na przeżycie prawdy o Zmartwychwstaniu Chrystusa. 26 marca, na deskach teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale i uczestniczyć w tym niezwykłym misterium. Niemal 150-osobowy zespół teatralny, który tworzą całe rodziny, niezwykła scenografia, przepiękne oryginalne stroje przywiezione z Ziemi Świętej, cudowna muzyka, wspaniała gra aktorów, pozwoliły nam przenieść się w miejsca biblijne i towarzyszyć Jezusowi na Jego drodze. Kto nie był, niech żałuje, a kto był, niech sobie przypomni.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny

Jednym z owoców tegorocznych rekolekcji wielkopostnych był Konkurs plastyczny p.t. "Jezus cierpiący".

01

Więcej…
 
Bardziej sławny

 Pewnego październikowego dnia wpadła mi w ręce książka o tematyce bliskiej mojemu sercu – choć pośrednio, to o Bolesławiu mówiąca przecież. Już po pobieżnym przejrzeniu pierwszych kartek zadawałem sobie pytanie: dlaczego tak późno natknąłem się na nią. Przecież wydana została w 2009 roku, czyli dość dawno temu... Nie było czasu na szukanie odpowiedzi, gdyż treść wciągała jak magnes. Jej tytuł brzmi: „Bolesławskie wieczory z kapitanem Franciszkiem Leśniakiem weteranem II wojny światowej”. Książka powstała z opowiadań i zapisków, jakie pozostawił potomnym kpt. Franciszek Leśniak. Nie wnikam w to, że materiały te tworząc całość, zostały może trochę poprzestawiane. Jest to zaskakujące w czasie czytania, bo nagle przenosimy się z jednego wątku i przechodzimy w inny, ale nie w tym rzecz. I tak można z tej mieszaniny faktów poznać losy człowieka. Zacząłem ją czytać i już na samym początku odnalazłem w opowiadaniach wypełniających poszczególne wieczory spotkań z bohaterem wyraźny obraz czasów swojego dzieciństwa a do nich przecież w moim wieku wyjątkowo chętnie się powraca. Ten obraz to tylko wstęp – wprowadzenie. Cała reszta, to zawiłe losy bolesławianina a w nich ważna próbka jego talentu, który w jakiś sposób rozsławił Bolesław.

Więcej…
 
Pozdrowienia z Sądowej Wiszni.

Na stronie internetowej chóru Lilia ukazało się wspomnienie z pobytu w Bolesławiu i podziekowanie dla organizatorów, władz samorządowych i rodzin goszczących dzieci i młodzież. Polecamy lekturze.

 
Podziękowania

0002Za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii swoje podziekowanie za pobyt w Bolesławiu przesyła pani Halina Wójcicka -kierownik oraz dzieci i młodzież z chóru LILIA. (tekst zachowano w oryginalnej pisowni)

"Szczesc, Boze.  Prosze Ksiedza, chce z calego serca  zlozyc  na rece Ksiedza- Proboszcza  najserdeczniejsze podziekowania  za zorganizowanie naszym dzieciom uczestnikom choru LILIA  tak wspanialego  pobytu u was w Parafji  - koncertow  w Parafji  sasiedniej  w Dabrowie Gorniczej, duzo mamy milych  wspomnien po koncercie  we wspanialym osrodku  dla ludzi  starszych - widziec ich   usmiechy  na twarzach, ich radosc- jest dla nas najwyzsza  nagroda.
  Tez tutaj dzieci  obok mnie stoja  i bardzo mnie prosza  podziekowac  wszystkim wspanialym rodzinom   z Parafji   p.w.Macierzynstwa NMP i sw.Michala Archaniola  w Boleslawiu , ktore przyjeli  nasze dzieci  do swoich domow, ogarneli ich miloscia  i cieplem  rodzinnym. Nigdy ich ne  zapomnimy i bedziemy zawsze modlic sie o ich zdrowie i zdrowie ich najblizszych   - na 29 stycznia  zamowiona Msza Swieta  o zdrowie i Boze Blogoslawienstwo dla wspanialych  rodzin z Boleslawia, o ktorych z taka miloscia i wdziecznoscia  mowia nasze dzieci.

Więcej…
 
Po polsku, ukraińsku i po lwowsku...

005Tegoroczny Koncert Kolęd był niezwykły przede wszystkim dlatego, że gościliśmy dziecięco Młodzieżowy Chór "LILIA" z Sądowej Wiszni na Ukrainie. Młodzi wykonawcy wykonali kolędy polskie i ukraińskie. Swoją tęsknotę za Ojczyzną wyśpiewali słowami najpiękniejszych piosenek o charakterze patriotycznym. Nie mogło także zabraknąć znanych i lubianych piosenek lwowskich.

Więcej…
 
Chór Lilia w ZOL Hutki

0009

 

Goszczący w parafii chór z Ukrainy odwiedził i zaśpiewał dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Hutkach.

Więcej…
 
"Lilia" w Krakowie

00022

Jedną z dodatkowych atrakcji pobytu ukraińskich chórzystów w Polsce było zwiedzanie Krakowa. Ponieważ spora część wykonawców była w Polsce po raz pierwszy, nic więc dziwnego, że Kraków zrobił na nich duże wrażenie. Co prawda, pogoda nie sprzyjała w tym dniu na spokojne i długie spacery, ale i tak udało się nam pokazać kilka niezwykłych miejsc w Krakowie. Byli pod "papieskim oknem", na dziedzińcu Pałacu Biskupiego, zwiedzili Rynek, Sukiennice. Mogli zobaczyć uroczyste otwarcie Ołtarza Wita Stwosza. Obiadem ugościło nas Seminarium Duchowne naszej diecezji. Tam też mogliśmy się trochę ogrzać i wyruszyć dalej na zwiedzanie Wawelu. Choć pobyt nie był zbyt długi, to i tak obfitował w niezwykłe wrażenia. A każdy to wie, że ze Lwowa najbliżej na krakowski Wawel.

Więcej…
 
Niech kolęduje z nami cała ziemia

10W niedzielne popołudnie - 8 stycznia, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu zaprosiły nas do przeżycia niezwykłego misterium. Pod kierownictwem pani katechetki - Anety Piekoszewskiej-Ptasińskiej przygotowały Jasełka. Ten piękny spektakl nawiązujący także do górniczych tradycji podziwiali wszyscy zebrani w świątyni. Trzeba przyzanać, że wyjątkowa starannie przygotowane misterium wzbudzało zachwyt wszystkich zebranych. Nie zabrakło pieknych recytacji, cudownych śpiewów, a także ludowych tańców. Pani Anecie i dzieciom gorąco dziekujęmy. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w swiątyni i że będzie nas jeszcze więcej. Kto nie był niech żałuje. Albo przynajmniej zobaczy zdjęcia.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 24 z 32

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę