Chór Lilia w ZOL Hutki

0009

 

Goszczący w parafii chór z Ukrainy odwiedził i zaśpiewał dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Hutkach.

Więcej…
 
"Lilia" w Krakowie

00022

Jedną z dodatkowych atrakcji pobytu ukraińskich chórzystów w Polsce było zwiedzanie Krakowa. Ponieważ spora część wykonawców była w Polsce po raz pierwszy, nic więc dziwnego, że Kraków zrobił na nich duże wrażenie. Co prawda, pogoda nie sprzyjała w tym dniu na spokojne i długie spacery, ale i tak udało się nam pokazać kilka niezwykłych miejsc w Krakowie. Byli pod "papieskim oknem", na dziedzińcu Pałacu Biskupiego, zwiedzili Rynek, Sukiennice. Mogli zobaczyć uroczyste otwarcie Ołtarza Wita Stwosza. Obiadem ugościło nas Seminarium Duchowne naszej diecezji. Tam też mogliśmy się trochę ogrzać i wyruszyć dalej na zwiedzanie Wawelu. Choć pobyt nie był zbyt długi, to i tak obfitował w niezwykłe wrażenia. A każdy to wie, że ze Lwowa najbliżej na krakowski Wawel.

Więcej…
 
Niech kolęduje z nami cała ziemia

10W niedzielne popołudnie - 8 stycznia, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu zaprosiły nas do przeżycia niezwykłego misterium. Pod kierownictwem pani katechetki - Anety Piekoszewskiej-Ptasińskiej przygotowały Jasełka. Ten piękny spektakl nawiązujący także do górniczych tradycji podziwiali wszyscy zebrani w świątyni. Trzeba przyzanać, że wyjątkowa starannie przygotowane misterium wzbudzało zachwyt wszystkich zebranych. Nie zabrakło pieknych recytacji, cudownych śpiewów, a także ludowych tańców. Pani Anecie i dzieciom gorąco dziekujęmy. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w swiątyni i że będzie nas jeszcze więcej. Kto nie był niech żałuje. Albo przynajmniej zobaczy zdjęcia.

Więcej…
 
Świateczna aukcja

15 stycznia 2012 roku gościć będziemy w parafii Dziecięco -Młodzieżowy Chór "Lilia" z Sądowej Wiszni na Ukrainie. Dla nas zaśpiewają polskie i ukraińskie kolędy oraz najbardziej znane i lubiane piosenki lwowskie. Z myślą o nich oraganizujemy aukcję przedmiotów przekazanych nam przez różnych artystów i innych ludzi. Dochód z tej aukcji pragniemy przeznaczyć na pomoc temuż zespołowi i chórowi. Już dzisiaj zachęcam wszystkich do udziału w aukcji. Tym bardziej, że wiele z przekazanych nam darów to dary niezwykłe. Można je zobaczyć na tej stronie, a także w kościele w czasie zbliżających się świąt  i następne niedziele.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w aukcji na rzecz chóru "Lilia". Miło nam poinformować, że wszystkie dary znalazły swoich nabywców, a całkwity dochód z tej aukcji wyniósł ponad 3 tys. zł. 

Więcej…
 
Odwiedziny św. Mikołaja

87Tradycyjnie już 6 grudnia, każdego roku, odwiedza naszą parafię św. Mikołaj. Przybywa, by spotkać się z dziećmi i te najgrzeczniejsze (a przecież tylko takie są w naszej parafii) obdarować podarunkami. Przy okazji każdych odwiedzin prosi, by dzieci stały się Jego pomocnikami. Mogą nimi być dzieląc się swoim sercem i dobrocią z innymi. Gdy tak będą pomagać św. Mikołajowi, za rok znów zasłużą na nowy podarunek.

Więcej…
 
Górnicze święto

04Nastały dni grudniowe – czas oczekiwania... Na Kogoś? Na coś? Zapalone dwa lampiony przed ołtarzem w bolesławskim kościele mówią, że jest to II Niedziela Adwentu. Jest to również święto, w którym Kościół wspomina św. Barbarę – patronkę górników. Ale wspólnota parafialna jeszcze na coś dzisiaj czeka – do świątyni będą uroczyście wprowadzone relikwie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. W święto patronalne górników także patron ludzi ciężkiej pracy, patron „Solidarności” będzie obecny. Jakże pięknie tych dwoje męczenników może uzupełniać się w orędowaniu przed Bogiem w sprawach tutejszej społeczności!

Ostatnia z bolesławskich kopalń – kopalnia „Pomorzany” - także na coś czeka, ale nie próżnuje w oczekiwaniu. Kończą się zasoby rudy cynku i ołowiu. Trwają uporczywe poszukiwania nowych. Jeśli przyniosą pozytywne skutki górnicy i ludzie związani z górnictwem utrzymają swoje miejsca pracy. Jeśli nie...

 2 grudnia oficjalne kopalniane obchody Dnia Górnika swoją obecnością uświetnił ordynariusz sosnowiecki ksiądz biskup Grzegorz Kaszak. W cechowni przy szybie „Dąbrówka” odprawił uroczystą mszę świętą za górników polecając Bogu ich problemy.

Więcej…
 
Nowi ministranci

ministranci 011W II Niedzielę Adwentu , na mszy św. o godz. 10.00 wspólnota ministrancka naszej parafii wzbogaciła się o czterech nowych ministrantów. Przy zgromadzonej wspólnocie parafialnej kandydaci złożyli swoje przyrzeczenie ministranckie, że pragną służyć Bogu i wspólnocie najlepiej jak tylko potrafią. Ks. Proboszcz modlił się, aby wytrawali w soim postanowieniu, a także poświęcił ich ministrankie stroje. Odtąd już w pełni będą mogli służyć kapłanom przy ołtarzu Pańskim. Nowym minstrantom: Kacprowi, Pawłowi, Piotrowi i Antosiowi życzymy wytrwałości i radości z pełnionej służby, a innych chłopców zachęcamy by poszli w ich ślady.

Więcej…
 
Św. Barbara i Bł. Jerzy

Ludzie ciężkoJerzy 049 pracujący potrzebują szczególnego zrozumienia ich wysiłku, trudu i przelewanego potu. (Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko)

4 grudnia 2011 roku, na mszy św., która rozpocznie się o godz. 12.15 modlić się będziemy w intencji wszystkich czynnych i emerytowanych górników naszej parafii oraz w intencji ich rodzin. Św. Barbarze -patronce górników, zawierzać będziemy ich ciężką i niebezpieczną pracę. Niedzielna uroczystość będzie także okazją do uczczenia jeszcze jednego patrona ludzi ciężkiej pracy. Jest nim Bł. Jerzy Popiełuszko, niegdyś kapelan "świata pracy", a dzisiaj wierzymy, także ich orędownik. Nic więc dziwnego, że to właśnie górnicy będą mieli zaszczyt wnieść uroczyście, po raz pierwszy do świątyni, Jego relikwie. Ten, który zawsze był blisko ludzi pracy, będzie blisko nich także dzisiaj, blisko ich codziennego życia, blisko niebezpiecznej pracy, blisko niepewnego jutra. Ufamy, że wraz ze św. Barbarą staną się potężnymi orędownikami przed Bogiem w sprawach bolesławskich górników, i nie tylko. Uroczystości wprowadzenia relikwii i mszy św. Barbórkowej przewodniczyć będzie Ks. Prałat Stefan Rogula z Olkusza. Zapraszamy nie tylko górników naszej parafii i ich bliskich. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wraz z nami uczcić nowego polskiego Błogosławionego, a także modlitwą podziękować za ciężka pracę górników.

 

 
Połączeni różańcem

roza 055Odpowiadając na apel redakcji "Małego Gościa Niedzielnego" grupa dzieci z naszej parafii niemal codziennie uczestniczyła w październikowym nabożaństwie różańcowym. W trakcie tych nabożeństw modliliśmy się za chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Każdego dnia dzieci prowadziły kolejne dzisiątki różańca, a małogościowa mapa wypełniała się naklejkami z nazwą państwa, w którym trwaja prześladowania. Ufamy, że zarówno trud codziennego uczestnictwa w nabożeństwie, jak również szczera modlitwa dzieci, przyczyni się choć trochę, do polepszenia sytuacji ich kolegów i koleżanek z dalekich krajów.

 Miło nam poiformować, że zdjęcie dzieci z naszej parafii znalazło się na internetowej stronie :Małego Gościa Niedzielnego"

http://malygosc.pl/doc/995861.Dzieci-z-Boleslawia-modlily-sie-na-rozancu

 

Więcej…
 
Odpustowe święto

02425 września, tradycyjnie już w ostatnią niedzielę miesiąca, nasza parfia obchodzi swoje odpustowe święto. Jest to okazja by uczcić św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Św. Michał jest patronem i opiekunem naszej wspólnoty parafialnej, dlatego też odbiera od niej szczególną cześć. Każdego roku, święto to jest okazją do złączenia z odpustową ofiarą eucharystyczną naszych podziękowań za otrzymane łaski, za wszelkie podjęte i wykonane dzieła, a także wypraszania na przyszłość tego co najbardziej potrzebne. W tym roku w sposób szczególny dziękowaliśmy za dar beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. Widzialnym znakiem naszej wdzięczności jest witraż przedstawiający papieża w serdecznym uścisku z Prymasem Tysiąclecia Stefanem Kardynałem Wyszyńskim (słynna scena homagium z uroczystosci watykańskich). Choć witraż jest w swiątyni już od dnia beatyfikacji, dopiero teraz został uroczyście poświęcony. Drugim równie ważnym elementem tej uroczystości było wprowadzenie relikwii Bł. Jana Pawła II do świątyni parafialnej. W uroczystej procesji do ołatrza nieśli je najmłodsi, starsi, przedstwiciele górników, strażaków, kól gospodyń. Szkoda tylko, że pan Czerniak -mieszkaniec Lasek, który osobiście poznał papieża w czasie wspólnej pracy w kamieniołomach Solwayu, ze względu na stan zdrowia,  nie mógł uczestniczyć w tych uroczystościach. Po zakończeniu mszy św. mogliśmy po raz pierwszy oddać cześć Błogosławionemu, przez pobożne ucałowanie jego relikwii. Tegorocznym uroczystościom przewodniczył Ksiadz Infułat Bronisław Fidelus -proboszcz Kościoła Mariackiego w Krakowie -współpracownik i bliski przyjaciel Papieża. To także dzięki niemu i Jego pomocy możemy radować się obecnością relikwii w naszym kościele. Wraz z nim uroczystą eucharystię sprawowali ks. kanonik Tadeusz Maj -były proboszcz parafii Bolesław oraz ks. prałat Piotr Noga, który przez cały dzień głosił Słowo Boże i dzielił się swoją wiarą. Wszystkim, którzy tę uroczystość przezywali razem z nami, kapłanom, gościom z innych parafii i naszym parafianom gorąco dziękujemy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 24 z 31

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę