Połączeni różańcem

roza 055Odpowiadając na apel redakcji "Małego Gościa Niedzielnego" grupa dzieci z naszej parafii niemal codziennie uczestniczyła w październikowym nabożaństwie różańcowym. W trakcie tych nabożeństw modliliśmy się za chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Każdego dnia dzieci prowadziły kolejne dzisiątki różańca, a małogościowa mapa wypełniała się naklejkami z nazwą państwa, w którym trwaja prześladowania. Ufamy, że zarówno trud codziennego uczestnictwa w nabożeństwie, jak również szczera modlitwa dzieci, przyczyni się choć trochę, do polepszenia sytuacji ich kolegów i koleżanek z dalekich krajów.

 Miło nam poiformować, że zdjęcie dzieci z naszej parafii znalazło się na internetowej stronie :Małego Gościa Niedzielnego"

http://malygosc.pl/doc/995861.Dzieci-z-Boleslawia-modlily-sie-na-rozancu

 

Więcej…
 
Odpustowe święto

02425 września, tradycyjnie już w ostatnią niedzielę miesiąca, nasza parfia obchodzi swoje odpustowe święto. Jest to okazja by uczcić św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Św. Michał jest patronem i opiekunem naszej wspólnoty parafialnej, dlatego też odbiera od niej szczególną cześć. Każdego roku, święto to jest okazją do złączenia z odpustową ofiarą eucharystyczną naszych podziękowań za otrzymane łaski, za wszelkie podjęte i wykonane dzieła, a także wypraszania na przyszłość tego co najbardziej potrzebne. W tym roku w sposób szczególny dziękowaliśmy za dar beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. Widzialnym znakiem naszej wdzięczności jest witraż przedstawiający papieża w serdecznym uścisku z Prymasem Tysiąclecia Stefanem Kardynałem Wyszyńskim (słynna scena homagium z uroczystosci watykańskich). Choć witraż jest w swiątyni już od dnia beatyfikacji, dopiero teraz został uroczyście poświęcony. Drugim równie ważnym elementem tej uroczystości było wprowadzenie relikwii Bł. Jana Pawła II do świątyni parafialnej. W uroczystej procesji do ołatrza nieśli je najmłodsi, starsi, przedstwiciele górników, strażaków, kól gospodyń. Szkoda tylko, że pan Czerniak -mieszkaniec Lasek, który osobiście poznał papieża w czasie wspólnej pracy w kamieniołomach Solwayu, ze względu na stan zdrowia,  nie mógł uczestniczyć w tych uroczystościach. Po zakończeniu mszy św. mogliśmy po raz pierwszy oddać cześć Błogosławionemu, przez pobożne ucałowanie jego relikwii. Tegorocznym uroczystościom przewodniczył Ksiadz Infułat Bronisław Fidelus -proboszcz Kościoła Mariackiego w Krakowie -współpracownik i bliski przyjaciel Papieża. To także dzięki niemu i Jego pomocy możemy radować się obecnością relikwii w naszym kościele. Wraz z nim uroczystą eucharystię sprawowali ks. kanonik Tadeusz Maj -były proboszcz parafii Bolesław oraz ks. prałat Piotr Noga, który przez cały dzień głosił Słowo Boże i dzielił się swoją wiarą. Wszystkim, którzy tę uroczystość przezywali razem z nami, kapłanom, gościom z innych parafii i naszym parafianom gorąco dziękujemy.

Więcej…
 
Tornistry pełne błogosławieństwa.

25W niedzielne popołudnie - 11 września, najmłodsi uczniowie naszych szkół przybyli do świątyni z plecakami i przyborami szkolnymi. Najpierw wspólnie modliliśmy się o światło Ducha Św. dla I-klasistów, a po Mszy św. ks. Zbigniew poświęcił wszystkie tornistry, książki i przybory szkolne. Każde dziecko otrzymało mały prezent, kolorowe farby i bloki oraz słodkie batoniki. Przydadzą się pewnie w czsie przerwy. Z tornistrami pełnymi Bożego błogosłwieństwa łatwiej będzie zdobywać wiedzę i mądrość. No, a my kapłani oczekujemy z niecirpliwością swoich portretów, które obiecały namalować dzieci. Ciekawe, który będzie najładniejszy!

Więcej…
 
Nie dla promocji satanizmu w TVP 2

Zapewne dotarły już do wszystkich informacje o wyczynach Adama Darskiego, bardziej znanego jako Nergala. Przypomnijmy te najbardziej karygodne. Na jednym z koncertów swojej grupy Adam Darski podarł Biblię, mówiąc przy tym, że to księga kłamstw. Później słuchacze koncertu mieli spalić porozrzucane karty Pisma Świętego. Znamienny też jest tytuł jednej z jego piosenek: „Chrześcijanie do lwów” oraz osobisty komentarz do wyroku sądu rejonowego w Gdyni, który uznał, że tym zachowaniem nie uraził uczuć religijnych: „Szatan zwyciężył”.

Więcej…
 
Najświętsza Dziewica Wniebowzięta -najdoskonalszy owoc ziemi

W uroczystość Wniebowzięcia NMP przynosimy do świątyni pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody i aby służyły człowiekowi i zwierzętom. Kościół modli się wtym dniu słowami: "Panie Boże nasz, Ty wszystkim stworzeniom dajesz pokarm we właściwym czasie. Ty nakazujesz rosnąć trawie, ziołom i zbożu, aby stwały się lekarstwem i pożywieniem dla ludzi i zwierząt. Od Ciebie pochodzi bogactwo wody i słońca na ziemi, aby wszystko, co zieleni się i rozkwita, owocowało, gdy przyjdzie czas zbiorów. Prosimy Cię, pobłogosław przyniesione do Ciebie pierwociny zieleni tego roku, młode pędy zbóż, trawy, zioła i kwiaty. Zachowaj je od zniszczenia, aby wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt.

Więcej…
 
Po raz 20 na Jasną Górę

pielgrzymka 0479 sierpnia wyruszyła z Olkusza jubileuszowa 20 Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku odbywa sie ona pod hasłem "W Komunii z Bogiem. Wśród pielgrzymów jest grupa dekanatu sławkowskiego, a w niej pielgrzymi z naszej parafii. Grupie przewodniczy ks. Tomasz Pasternak. Z pielgrzymami wyruszył także na szlak ks. Wojciech Kowalski -proboszcz ze Sławkowa. Pielgrzymka rozpoczęła się mszą św., której przewodniczył Ks. Bp. Piotr Skucha. On też udzielił pielgrzymom pasterskiego błogosłwieństwa i wyprowadził ich na trasę pielgrzymki.

Więcej…
 
Robota szła, aż się kurzyło.

19Każdy cmentarz jest miejscem szczególnym. Jako przestrzeń poświęcona i wyraźnie wyodrębniona przez ogrodzenie od "reszty świata", staje się symbolem świątyni. Tylko tu możliwe jest swobodne przejście pomiędzy sferą doczesną a zaświatami. Nie nadaremno też mówi się, że wygląd tej szczególnej świątyni świadczy o naszej wdzięczności dla przeszłych pokoleń i o poziomie kultury żyjących obecnie.

Więcej…
 
Duchu Święty przyjdź!

022

 

26 maja 2011 roku młodzież III klas Gimnazjum przystapiła do sakramentu Bierzmowania. Przyjęli go z rąk ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka, który po raz pierwszy gościł w naszej parafii z posługą liturgiczną.

Więcej…
 
Uroczysty dzień Komunii Świętej

I Komunia 03322 maja na mszy świętej o godz. 10.00 dzieci klas II naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Ofierze Jezusa Chrystusa. Przyjęły Go pod postacią chleba. Do tej uroczystości przygotowywali je: katechetka Jolanta Frydrych oraz Ks. Tomasz Pasternak, który czuwał nad przygotowaniem liturgicznym w Kościele. W tej niezapomnianej chwili towarzyszyli im swoją obecnością rodzice, chrzestni oraz szkolni wychowacy i dyrektorki. Wszystkim za wpólną modlitwę dzieci I-komnuijne mówią: Bog zapłać !

 

Więcej…
 
Parafialne kapliczki i krzyże
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 24 z 30

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę