Świateczna aukcja

15 stycznia 2012 roku gościć będziemy w parafii Dziecięco -Młodzieżowy Chór "Lilia" z Sądowej Wiszni na Ukrainie. Dla nas zaśpiewają polskie i ukraińskie kolędy oraz najbardziej znane i lubiane piosenki lwowskie. Z myślą o nich oraganizujemy aukcję przedmiotów przekazanych nam przez różnych artystów i innych ludzi. Dochód z tej aukcji pragniemy przeznaczyć na pomoc temuż zespołowi i chórowi. Już dzisiaj zachęcam wszystkich do udziału w aukcji. Tym bardziej, że wiele z przekazanych nam darów to dary niezwykłe. Można je zobaczyć na tej stronie, a także w kościele w czasie zbliżających się świąt  i następne niedziele.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w aukcji na rzecz chóru "Lilia". Miło nam poinformować, że wszystkie dary znalazły swoich nabywców, a całkwity dochód z tej aukcji wyniósł ponad 3 tys. zł. 

Więcej…
 
Odwiedziny św. Mikołaja

87Tradycyjnie już 6 grudnia, każdego roku, odwiedza naszą parafię św. Mikołaj. Przybywa, by spotkać się z dziećmi i te najgrzeczniejsze (a przecież tylko takie są w naszej parafii) obdarować podarunkami. Przy okazji każdych odwiedzin prosi, by dzieci stały się Jego pomocnikami. Mogą nimi być dzieląc się swoim sercem i dobrocią z innymi. Gdy tak będą pomagać św. Mikołajowi, za rok znów zasłużą na nowy podarunek.

Więcej…
 
Górnicze święto

04Nastały dni grudniowe – czas oczekiwania... Na Kogoś? Na coś? Zapalone dwa lampiony przed ołtarzem w bolesławskim kościele mówią, że jest to II Niedziela Adwentu. Jest to również święto, w którym Kościół wspomina św. Barbarę – patronkę górników. Ale wspólnota parafialna jeszcze na coś dzisiaj czeka – do świątyni będą uroczyście wprowadzone relikwie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. W święto patronalne górników także patron ludzi ciężkiej pracy, patron „Solidarności” będzie obecny. Jakże pięknie tych dwoje męczenników może uzupełniać się w orędowaniu przed Bogiem w sprawach tutejszej społeczności!

Ostatnia z bolesławskich kopalń – kopalnia „Pomorzany” - także na coś czeka, ale nie próżnuje w oczekiwaniu. Kończą się zasoby rudy cynku i ołowiu. Trwają uporczywe poszukiwania nowych. Jeśli przyniosą pozytywne skutki górnicy i ludzie związani z górnictwem utrzymają swoje miejsca pracy. Jeśli nie...

 2 grudnia oficjalne kopalniane obchody Dnia Górnika swoją obecnością uświetnił ordynariusz sosnowiecki ksiądz biskup Grzegorz Kaszak. W cechowni przy szybie „Dąbrówka” odprawił uroczystą mszę świętą za górników polecając Bogu ich problemy.

Więcej…
 
Nowi ministranci

ministranci 011W II Niedzielę Adwentu , na mszy św. o godz. 10.00 wspólnota ministrancka naszej parafii wzbogaciła się o czterech nowych ministrantów. Przy zgromadzonej wspólnocie parafialnej kandydaci złożyli swoje przyrzeczenie ministranckie, że pragną służyć Bogu i wspólnocie najlepiej jak tylko potrafią. Ks. Proboszcz modlił się, aby wytrawali w soim postanowieniu, a także poświęcił ich ministrankie stroje. Odtąd już w pełni będą mogli służyć kapłanom przy ołtarzu Pańskim. Nowym minstrantom: Kacprowi, Pawłowi, Piotrowi i Antosiowi życzymy wytrwałości i radości z pełnionej służby, a innych chłopców zachęcamy by poszli w ich ślady.

Więcej…
 
Św. Barbara i Bł. Jerzy

Ludzie ciężkoJerzy 049 pracujący potrzebują szczególnego zrozumienia ich wysiłku, trudu i przelewanego potu. (Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko)

4 grudnia 2011 roku, na mszy św., która rozpocznie się o godz. 12.15 modlić się będziemy w intencji wszystkich czynnych i emerytowanych górników naszej parafii oraz w intencji ich rodzin. Św. Barbarze -patronce górników, zawierzać będziemy ich ciężką i niebezpieczną pracę. Niedzielna uroczystość będzie także okazją do uczczenia jeszcze jednego patrona ludzi ciężkiej pracy. Jest nim Bł. Jerzy Popiełuszko, niegdyś kapelan "świata pracy", a dzisiaj wierzymy, także ich orędownik. Nic więc dziwnego, że to właśnie górnicy będą mieli zaszczyt wnieść uroczyście, po raz pierwszy do świątyni, Jego relikwie. Ten, który zawsze był blisko ludzi pracy, będzie blisko nich także dzisiaj, blisko ich codziennego życia, blisko niebezpiecznej pracy, blisko niepewnego jutra. Ufamy, że wraz ze św. Barbarą staną się potężnymi orędownikami przed Bogiem w sprawach bolesławskich górników, i nie tylko. Uroczystości wprowadzenia relikwii i mszy św. Barbórkowej przewodniczyć będzie Ks. Prałat Stefan Rogula z Olkusza. Zapraszamy nie tylko górników naszej parafii i ich bliskich. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wraz z nami uczcić nowego polskiego Błogosławionego, a także modlitwą podziękować za ciężka pracę górników.

 

 
Połączeni różańcem

roza 055Odpowiadając na apel redakcji "Małego Gościa Niedzielnego" grupa dzieci z naszej parafii niemal codziennie uczestniczyła w październikowym nabożaństwie różańcowym. W trakcie tych nabożeństw modliliśmy się za chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Każdego dnia dzieci prowadziły kolejne dzisiątki różańca, a małogościowa mapa wypełniała się naklejkami z nazwą państwa, w którym trwaja prześladowania. Ufamy, że zarówno trud codziennego uczestnictwa w nabożeństwie, jak również szczera modlitwa dzieci, przyczyni się choć trochę, do polepszenia sytuacji ich kolegów i koleżanek z dalekich krajów.

 Miło nam poiformować, że zdjęcie dzieci z naszej parafii znalazło się na internetowej stronie :Małego Gościa Niedzielnego"

http://malygosc.pl/doc/995861.Dzieci-z-Boleslawia-modlily-sie-na-rozancu

 

Więcej…
 
Odpustowe święto

02425 września, tradycyjnie już w ostatnią niedzielę miesiąca, nasza parfia obchodzi swoje odpustowe święto. Jest to okazja by uczcić św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Św. Michał jest patronem i opiekunem naszej wspólnoty parafialnej, dlatego też odbiera od niej szczególną cześć. Każdego roku, święto to jest okazją do złączenia z odpustową ofiarą eucharystyczną naszych podziękowań za otrzymane łaski, za wszelkie podjęte i wykonane dzieła, a także wypraszania na przyszłość tego co najbardziej potrzebne. W tym roku w sposób szczególny dziękowaliśmy za dar beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. Widzialnym znakiem naszej wdzięczności jest witraż przedstawiający papieża w serdecznym uścisku z Prymasem Tysiąclecia Stefanem Kardynałem Wyszyńskim (słynna scena homagium z uroczystosci watykańskich). Choć witraż jest w swiątyni już od dnia beatyfikacji, dopiero teraz został uroczyście poświęcony. Drugim równie ważnym elementem tej uroczystości było wprowadzenie relikwii Bł. Jana Pawła II do świątyni parafialnej. W uroczystej procesji do ołatrza nieśli je najmłodsi, starsi, przedstwiciele górników, strażaków, kól gospodyń. Szkoda tylko, że pan Czerniak -mieszkaniec Lasek, który osobiście poznał papieża w czasie wspólnej pracy w kamieniołomach Solwayu, ze względu na stan zdrowia,  nie mógł uczestniczyć w tych uroczystościach. Po zakończeniu mszy św. mogliśmy po raz pierwszy oddać cześć Błogosławionemu, przez pobożne ucałowanie jego relikwii. Tegorocznym uroczystościom przewodniczył Ksiadz Infułat Bronisław Fidelus -proboszcz Kościoła Mariackiego w Krakowie -współpracownik i bliski przyjaciel Papieża. To także dzięki niemu i Jego pomocy możemy radować się obecnością relikwii w naszym kościele. Wraz z nim uroczystą eucharystię sprawowali ks. kanonik Tadeusz Maj -były proboszcz parafii Bolesław oraz ks. prałat Piotr Noga, który przez cały dzień głosił Słowo Boże i dzielił się swoją wiarą. Wszystkim, którzy tę uroczystość przezywali razem z nami, kapłanom, gościom z innych parafii i naszym parafianom gorąco dziękujemy.

Więcej…
 
Tornistry pełne błogosławieństwa.

25W niedzielne popołudnie - 11 września, najmłodsi uczniowie naszych szkół przybyli do świątyni z plecakami i przyborami szkolnymi. Najpierw wspólnie modliliśmy się o światło Ducha Św. dla I-klasistów, a po Mszy św. ks. Zbigniew poświęcił wszystkie tornistry, książki i przybory szkolne. Każde dziecko otrzymało mały prezent, kolorowe farby i bloki oraz słodkie batoniki. Przydadzą się pewnie w czsie przerwy. Z tornistrami pełnymi Bożego błogosłwieństwa łatwiej będzie zdobywać wiedzę i mądrość. No, a my kapłani oczekujemy z niecirpliwością swoich portretów, które obiecały namalować dzieci. Ciekawe, który będzie najładniejszy!

Więcej…
 
Nie dla promocji satanizmu w TVP 2

Zapewne dotarły już do wszystkich informacje o wyczynach Adama Darskiego, bardziej znanego jako Nergala. Przypomnijmy te najbardziej karygodne. Na jednym z koncertów swojej grupy Adam Darski podarł Biblię, mówiąc przy tym, że to księga kłamstw. Później słuchacze koncertu mieli spalić porozrzucane karty Pisma Świętego. Znamienny też jest tytuł jednej z jego piosenek: „Chrześcijanie do lwów” oraz osobisty komentarz do wyroku sądu rejonowego w Gdyni, który uznał, że tym zachowaniem nie uraził uczuć religijnych: „Szatan zwyciężył”.

Więcej…
 
Najświętsza Dziewica Wniebowzięta -najdoskonalszy owoc ziemi

W uroczystość Wniebowzięcia NMP przynosimy do świątyni pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody i aby służyły człowiekowi i zwierzętom. Kościół modli się wtym dniu słowami: "Panie Boże nasz, Ty wszystkim stworzeniom dajesz pokarm we właściwym czasie. Ty nakazujesz rosnąć trawie, ziołom i zbożu, aby stwały się lekarstwem i pożywieniem dla ludzi i zwierząt. Od Ciebie pochodzi bogactwo wody i słońca na ziemi, aby wszystko, co zieleni się i rozkwita, owocowało, gdy przyjdzie czas zbiorów. Prosimy Cię, pobłogosław przyniesione do Ciebie pierwociny zieleni tego roku, młode pędy zbóż, trawy, zioła i kwiaty. Zachowaj je od zniszczenia, aby wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 25 z 32

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę