Tornistry pełne błogosławieństwa.

25W niedzielne popołudnie - 11 września, najmłodsi uczniowie naszych szkół przybyli do świątyni z plecakami i przyborami szkolnymi. Najpierw wspólnie modliliśmy się o światło Ducha Św. dla I-klasistów, a po Mszy św. ks. Zbigniew poświęcił wszystkie tornistry, książki i przybory szkolne. Każde dziecko otrzymało mały prezent, kolorowe farby i bloki oraz słodkie batoniki. Przydadzą się pewnie w czsie przerwy. Z tornistrami pełnymi Bożego błogosłwieństwa łatwiej będzie zdobywać wiedzę i mądrość. No, a my kapłani oczekujemy z niecirpliwością swoich portretów, które obiecały namalować dzieci. Ciekawe, który będzie najładniejszy!

Więcej…
 
Nie dla promocji satanizmu w TVP 2

Zapewne dotarły już do wszystkich informacje o wyczynach Adama Darskiego, bardziej znanego jako Nergala. Przypomnijmy te najbardziej karygodne. Na jednym z koncertów swojej grupy Adam Darski podarł Biblię, mówiąc przy tym, że to księga kłamstw. Później słuchacze koncertu mieli spalić porozrzucane karty Pisma Świętego. Znamienny też jest tytuł jednej z jego piosenek: „Chrześcijanie do lwów” oraz osobisty komentarz do wyroku sądu rejonowego w Gdyni, który uznał, że tym zachowaniem nie uraził uczuć religijnych: „Szatan zwyciężył”.

Więcej…
 
Najświętsza Dziewica Wniebowzięta -najdoskonalszy owoc ziemi

W uroczystość Wniebowzięcia NMP przynosimy do świątyni pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody i aby służyły człowiekowi i zwierzętom. Kościół modli się wtym dniu słowami: "Panie Boże nasz, Ty wszystkim stworzeniom dajesz pokarm we właściwym czasie. Ty nakazujesz rosnąć trawie, ziołom i zbożu, aby stwały się lekarstwem i pożywieniem dla ludzi i zwierząt. Od Ciebie pochodzi bogactwo wody i słońca na ziemi, aby wszystko, co zieleni się i rozkwita, owocowało, gdy przyjdzie czas zbiorów. Prosimy Cię, pobłogosław przyniesione do Ciebie pierwociny zieleni tego roku, młode pędy zbóż, trawy, zioła i kwiaty. Zachowaj je od zniszczenia, aby wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt.

Więcej…
 
Po raz 20 na Jasną Górę

pielgrzymka 0479 sierpnia wyruszyła z Olkusza jubileuszowa 20 Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku odbywa sie ona pod hasłem "W Komunii z Bogiem. Wśród pielgrzymów jest grupa dekanatu sławkowskiego, a w niej pielgrzymi z naszej parafii. Grupie przewodniczy ks. Tomasz Pasternak. Z pielgrzymami wyruszył także na szlak ks. Wojciech Kowalski -proboszcz ze Sławkowa. Pielgrzymka rozpoczęła się mszą św., której przewodniczył Ks. Bp. Piotr Skucha. On też udzielił pielgrzymom pasterskiego błogosłwieństwa i wyprowadził ich na trasę pielgrzymki.

Więcej…
 
Robota szła, aż się kurzyło.

19Każdy cmentarz jest miejscem szczególnym. Jako przestrzeń poświęcona i wyraźnie wyodrębniona przez ogrodzenie od "reszty świata", staje się symbolem świątyni. Tylko tu możliwe jest swobodne przejście pomiędzy sferą doczesną a zaświatami. Nie nadaremno też mówi się, że wygląd tej szczególnej świątyni świadczy o naszej wdzięczności dla przeszłych pokoleń i o poziomie kultury żyjących obecnie.

Więcej…
 
Duchu Święty przyjdź!

022

 

26 maja 2011 roku młodzież III klas Gimnazjum przystapiła do sakramentu Bierzmowania. Przyjęli go z rąk ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka, który po raz pierwszy gościł w naszej parafii z posługą liturgiczną.

Więcej…
 
Uroczysty dzień Komunii Świętej

I Komunia 03322 maja na mszy świętej o godz. 10.00 dzieci klas II naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Ofierze Jezusa Chrystusa. Przyjęły Go pod postacią chleba. Do tej uroczystości przygotowywali je: katechetka Jolanta Frydrych oraz Ks. Tomasz Pasternak, który czuwał nad przygotowaniem liturgicznym w Kościele. W tej niezapomnianej chwili towarzyszyli im swoją obecnością rodzice, chrzestni oraz szkolni wychowacy i dyrektorki. Wszystkim za wpólną modlitwę dzieci I-komnuijne mówią: Bog zapłać !

 

Więcej…
 
Parafialne kapliczki i krzyże
Więcej…
 
30 rocznica zamachu na Jana Pawła II

W trzydziestą rocznicę zamachu na życie papieża Jana Pawła II jeszcze raz powracamy do naszej parafialnej wystawy fotografii: "Błogosławiony Jan Paweł II. Był z nami. My byliśmy z nim". Publikując wszystkie zdjęcia z wystawy, odpowiadamy w ten sposób na prośbę wielu ludzi, którzy nie mieli możliwości obejrzenia tej wystawy w naszej świątyni.  Czynimy to z tym większą radością, że takie prośby docierały do nas z różnych zakątków kraju, a nawet zdarzyło się, że z zagranicy.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny o Bł. Janie Pawle II

01Odbywającej się w naszym kościele wystawie zdjęć "Bł. Jan Paweł II. Był z nami, my byliśmy z Nim" towarzyszył również konkurs plastyczny o nowym Błogosławionym. Zebrane prace oceniane były w trzech kategoriach: przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna i ze szkół ponadgimnazjalnych. Przy wyborze i ocenie najlepszych prac liczyło się, by praca w jakiś sposób przemawiała, była samodzielne wykonana. Ważna też była technika i pomysł na przedstawienie postaci Jana Pawła. Wybór nie był łatwy, bo wszystkie prace były ciekawe i warte nagrodzenia.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 25 z 31

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę