Uroczysty dzień Komunii Świętej

I Komunia 03322 maja na mszy świętej o godz. 10.00 dzieci klas II naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Ofierze Jezusa Chrystusa. Przyjęły Go pod postacią chleba. Do tej uroczystości przygotowywali je: katechetka Jolanta Frydrych oraz Ks. Tomasz Pasternak, który czuwał nad przygotowaniem liturgicznym w Kościele. W tej niezapomnianej chwili towarzyszyli im swoją obecnością rodzice, chrzestni oraz szkolni wychowacy i dyrektorki. Wszystkim za wpólną modlitwę dzieci I-komnuijne mówią: Bog zapłać !

 

Więcej…
 
Parafialne kapliczki i krzyże
Więcej…
 
30 rocznica zamachu na Jana Pawła II

W trzydziestą rocznicę zamachu na życie papieża Jana Pawła II jeszcze raz powracamy do naszej parafialnej wystawy fotografii: "Błogosławiony Jan Paweł II. Był z nami. My byliśmy z nim". Publikując wszystkie zdjęcia z wystawy, odpowiadamy w ten sposób na prośbę wielu ludzi, którzy nie mieli możliwości obejrzenia tej wystawy w naszej świątyni.  Czynimy to z tym większą radością, że takie prośby docierały do nas z różnych zakątków kraju, a nawet zdarzyło się, że z zagranicy.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny o Bł. Janie Pawle II

01Odbywającej się w naszym kościele wystawie zdjęć "Bł. Jan Paweł II. Był z nami, my byliśmy z Nim" towarzyszył również konkurs plastyczny o nowym Błogosławionym. Zebrane prace oceniane były w trzech kategoriach: przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna i ze szkół ponadgimnazjalnych. Przy wyborze i ocenie najlepszych prac liczyło się, by praca w jakiś sposób przemawiała, była samodzielne wykonana. Ważna też była technika i pomysł na przedstawienie postaci Jana Pawła. Wybór nie był łatwy, bo wszystkie prace były ciekawe i warte nagrodzenia.

Więcej…
 
"Bł. Jan Paweł II. Był z nami. My byliśmy z Nim"

00Beatyfikacja papieża Jana Pawła II była doskonałą okazją do przypomnienia sobie Jego dwukrotnego pobytu w parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu. Pierwszym widocznym znakiem, który ma o tym przypominać jest nowy witraż przedstawiający Papieża wraz z kard. Stefanem Wyszyńskim-Prymasem Tysiąclecia, w chwili składania homagium, podczas mszy św. pontyfikalnej. Ta scena została wybrana celowo, bowiem w trudnym dla parafii okresie, gdy kościół prafialny znajdował się w rękach wyzanwców religii polskokatolickiej, obydwaj przybyli do parafii, by ją wspierać i umacniać. Obydwaj odprawiali mszę św. na parafialnym cmentarzu w przygotowanym namiocie i przy polowym ołtarzu. Kard. Karol Wojtyła przybył do parafii po raz drugi. Tym razem do odzyskanego już kościoła, by wraz z biskupami kieleckimi przewodniczyć uroczystościom ponownego nawiedzenia obrazu Jasnogórskiej Matki i Królowej. Pierwsze odwiedziny miały miejsce 12 sierpnia 1973 roku, a ponowne 31 października 1975 roku.

Więcej…
 
Grób Pański

Fotografie Grobu Pańskiego

Więcej…
 
Nowy witraż w świątyni

17W związku ze zbliżającą się beatyfikacją papieża Jana Pawła II nasza świątynia wzbogaciła się o nowy witraż, który został umieszczony w oknie przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Przedstawia on Jana Pawła II wraz z Kard. Stefanem Wyszyńskim, który składa Mu homagium w czasie uroczystości inaugurujących pontyfikat papieża Polaka. Więcej o samym witrażu już wkrótce. Dzisiaj przedstawiamy fotoreportaż z prac montażowych.

Więcej…
 
Rocznica tragedii smoleńskiej

04510 kwietnia 2011 roku , w parafialnym kościele, na mszy św. o godz. 12.15 modliliśmy się w intencji Ojczyzny i ofiar tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Dokładnie rok temu, tyle, że o godz. 10.00 również byliśmy tu zebrani wraz z Damami i Kawalerami Orderu św. Stanisława, którzy w naszej świątyni poświęcali kopię miecza koronacyjnego króla Stanisława Augusta. To właśnie tutaj dotarła do nas ta smutna wiadomość o śmierci Pana Prezydenta z małżonką i towarzyszących mu osób. Byliśmy wtedy chyba jedną z pierwszych wspólnot, która zmieniając główną intencję uroczystości, modliła się w intencji tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny

W ramach przygotowań do beatyfikacji papieża Jana Pawła II zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym zatytułowanym: "Szukałem was, a wy przyszliście do mnie" Konkurs rozgrywany będzie w trezch kategoriach wiekowych :

1) dzieci przedszkolne, 2) dzieci ze szkoły podstawowej, 3) gimnazjum i szkoły średnie.

Prace winny być wykonane w formacie A-3, technika wykonania prac dowolna. Oceniana będzie pomysłowość, technika oraz przesłanie, które autor pragnie zawrzeć w swej pracy. Prosimy o składanie prac do świąt wielkanocnych w kościele, kancelarii badź u kapłanów. Przewidziane są nagrody. Ponadto najlepsze prace umieszczone będą na wystawie w naszym kościel. Każda praca powinna być opisana. Kto jest jej wykonawcą oraz wiek i adres dziecka.

 
Przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II

Rzymskokatolicka Parafia Macierzyństwa NMP i św. Michała Archanioła w Bolesławiu pragnie przygotować wystawę fotografii z pobytów ks. kard. Karola Wojtyły w Bolesławiu, a także naszych osobistych zdjęć z Janem Pawłem II wykonanych w czasie audiencji w Rzymie. Wszystkich, którzy takie zdjęcia posiadają, prosimy gorąco o wypożyczenie ich celem zeskanowania i powiększenia. Wystawa będzie nisć tytuł: "Błogosławiony Jan Paweł II -był wśród nas, my byliśmy z Nim" i przygotowana będzie przed 1 maja 2011 w parafialnym kościele. Prosimy o pomoc w szybkim zebraniu i dostarczeniu zdjęć. Zdjęcia powinny być opisane: kto jest właścicielem, kto na nim się znajduje i kiedy zostały wykonane.  Z góry dziękujemy!

 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 25 z 30

Konkurs

LOGO LONKURSU

 III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę