30 rocznica zamachu na Jana Pawła II

W trzydziestą rocznicę zamachu na życie papieża Jana Pawła II jeszcze raz powracamy do naszej parafialnej wystawy fotografii: "Błogosławiony Jan Paweł II. Był z nami. My byliśmy z nim". Publikując wszystkie zdjęcia z wystawy, odpowiadamy w ten sposób na prośbę wielu ludzi, którzy nie mieli możliwości obejrzenia tej wystawy w naszej świątyni.  Czynimy to z tym większą radością, że takie prośby docierały do nas z różnych zakątków kraju, a nawet zdarzyło się, że z zagranicy.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny o Bł. Janie Pawle II

01Odbywającej się w naszym kościele wystawie zdjęć "Bł. Jan Paweł II. Był z nami, my byliśmy z Nim" towarzyszył również konkurs plastyczny o nowym Błogosławionym. Zebrane prace oceniane były w trzech kategoriach: przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna i ze szkół ponadgimnazjalnych. Przy wyborze i ocenie najlepszych prac liczyło się, by praca w jakiś sposób przemawiała, była samodzielne wykonana. Ważna też była technika i pomysł na przedstawienie postaci Jana Pawła. Wybór nie był łatwy, bo wszystkie prace były ciekawe i warte nagrodzenia.

Więcej…
 
"Bł. Jan Paweł II. Był z nami. My byliśmy z Nim"

00Beatyfikacja papieża Jana Pawła II była doskonałą okazją do przypomnienia sobie Jego dwukrotnego pobytu w parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu. Pierwszym widocznym znakiem, który ma o tym przypominać jest nowy witraż przedstawiający Papieża wraz z kard. Stefanem Wyszyńskim-Prymasem Tysiąclecia, w chwili składania homagium, podczas mszy św. pontyfikalnej. Ta scena została wybrana celowo, bowiem w trudnym dla parafii okresie, gdy kościół prafialny znajdował się w rękach wyzanwców religii polskokatolickiej, obydwaj przybyli do parafii, by ją wspierać i umacniać. Obydwaj odprawiali mszę św. na parafialnym cmentarzu w przygotowanym namiocie i przy polowym ołtarzu. Kard. Karol Wojtyła przybył do parafii po raz drugi. Tym razem do odzyskanego już kościoła, by wraz z biskupami kieleckimi przewodniczyć uroczystościom ponownego nawiedzenia obrazu Jasnogórskiej Matki i Królowej. Pierwsze odwiedziny miały miejsce 12 sierpnia 1973 roku, a ponowne 31 października 1975 roku.

Więcej…
 
Grób Pański

Fotografie Grobu Pańskiego

Więcej…
 
Nowy witraż w świątyni

17W związku ze zbliżającą się beatyfikacją papieża Jana Pawła II nasza świątynia wzbogaciła się o nowy witraż, który został umieszczony w oknie przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Przedstawia on Jana Pawła II wraz z Kard. Stefanem Wyszyńskim, który składa Mu homagium w czasie uroczystości inaugurujących pontyfikat papieża Polaka. Więcej o samym witrażu już wkrótce. Dzisiaj przedstawiamy fotoreportaż z prac montażowych.

Więcej…
 
Rocznica tragedii smoleńskiej

04510 kwietnia 2011 roku , w parafialnym kościele, na mszy św. o godz. 12.15 modliliśmy się w intencji Ojczyzny i ofiar tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Dokładnie rok temu, tyle, że o godz. 10.00 również byliśmy tu zebrani wraz z Damami i Kawalerami Orderu św. Stanisława, którzy w naszej świątyni poświęcali kopię miecza koronacyjnego króla Stanisława Augusta. To właśnie tutaj dotarła do nas ta smutna wiadomość o śmierci Pana Prezydenta z małżonką i towarzyszących mu osób. Byliśmy wtedy chyba jedną z pierwszych wspólnot, która zmieniając główną intencję uroczystości, modliła się w intencji tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny

W ramach przygotowań do beatyfikacji papieża Jana Pawła II zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym zatytułowanym: "Szukałem was, a wy przyszliście do mnie" Konkurs rozgrywany będzie w trezch kategoriach wiekowych :

1) dzieci przedszkolne, 2) dzieci ze szkoły podstawowej, 3) gimnazjum i szkoły średnie.

Prace winny być wykonane w formacie A-3, technika wykonania prac dowolna. Oceniana będzie pomysłowość, technika oraz przesłanie, które autor pragnie zawrzeć w swej pracy. Prosimy o składanie prac do świąt wielkanocnych w kościele, kancelarii badź u kapłanów. Przewidziane są nagrody. Ponadto najlepsze prace umieszczone będą na wystawie w naszym kościel. Każda praca powinna być opisana. Kto jest jej wykonawcą oraz wiek i adres dziecka.

 
Przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II

Rzymskokatolicka Parafia Macierzyństwa NMP i św. Michała Archanioła w Bolesławiu pragnie przygotować wystawę fotografii z pobytów ks. kard. Karola Wojtyły w Bolesławiu, a także naszych osobistych zdjęć z Janem Pawłem II wykonanych w czasie audiencji w Rzymie. Wszystkich, którzy takie zdjęcia posiadają, prosimy gorąco o wypożyczenie ich celem zeskanowania i powiększenia. Wystawa będzie nisć tytuł: "Błogosławiony Jan Paweł II -był wśród nas, my byliśmy z Nim" i przygotowana będzie przed 1 maja 2011 w parafialnym kościele. Prosimy o pomoc w szybkim zebraniu i dostarczeniu zdjęć. Zdjęcia powinny być opisane: kto jest właścicielem, kto na nim się znajduje i kiedy zostały wykonane.  Z góry dziękujemy!

 
Nie lękajcie się być świętymi

24Takie hasło przyświecało pierwszemu z rekolekcyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży. Zachęca do stawania się świętymi Jan Paweł II, który już 1 maja zostanie uroczyście beatyfikowany. Dzieci śpiewały o tym, że kochają Jana Pawła i chcą słuchać Jego słów, by stawać się podobnie jak On świętymi. Świętym przecież może być każdy: duży, mały, chudy i gruby. Na twarzach wielu dzieci widoczne było skupienie i uwaga. W końcu to rekolekcje o wielkim Przyjacielu dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
Rocznica tragedii smoleńskiej

3

10 kwietnia 2010 roku o godz. 10.00 w kościele parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu miała rozpocząć się uroczysta Msza św. z udziałem Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława. Zgromadzili się, by w podniosłej atmosferze poświęcić kopię miecza koronacyjnego  króla Stanisława Augusta. Nikt nie przeczuwał jednak, że radość tego liturgicznego zgromadzenia zmąci nagła wiadomość  o śmierci pary prezydenckiej i towarzyszących im osób w drodze na uroczystości 70-lecia obchodów katyńskich. Trudno było w to uwierzyć, ale z minuty na minutę, docierające różną drogą wiadomości, (najczęściej sms-ową) potwierdziły tę tragiczną prawdę. Odśpiewany na początku hymn państwowy, chyba jeszcze nigdy nie wycisnął tylu łez z oczu wszystkich uczestników. Zgromadzona wspólnota wiernych, która miał być świadkiem poświęcenia kopii miecza, stała się jednocześnie jedną z pierwszych wspólnot, która wzięła udział w mszy św. w intencji tragicznie zmarłych.

Wolą i pragnieniem Komandorii Zagłębiowskiej Orderu Św. Stanisława jest, byśmy w rocznicę tej uroczystości  t. j. 10 kwietnia  2011 roku o godz. 12.15 znów zjednoczyli się we wspólnej modlitwie za naszą Ojczyznę i  ofiary tej katastrofy w naszej bolesławskiej świątyni.  Wspólnie z Damami i Kawalerami tegoż orderu  chcemy razem trwać na modlitwie. Zapraszamy wszystkich, którym pamięć o tragicznie zmarłych i o losach naszej Ojczyzny nie jest obojętna. Zapraszamy władze samorządowe , wszystkie ugrupowania społeczne, poczty sztandarowe i wszystkich parafian.

 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 25 z 30

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę