Rocznica tragedii smoleńskiej

04510 kwietnia 2011 roku , w parafialnym kościele, na mszy św. o godz. 12.15 modliliśmy się w intencji Ojczyzny i ofiar tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Dokładnie rok temu, tyle, że o godz. 10.00 również byliśmy tu zebrani wraz z Damami i Kawalerami Orderu św. Stanisława, którzy w naszej świątyni poświęcali kopię miecza koronacyjnego króla Stanisława Augusta. To właśnie tutaj dotarła do nas ta smutna wiadomość o śmierci Pana Prezydenta z małżonką i towarzyszących mu osób. Byliśmy wtedy chyba jedną z pierwszych wspólnot, która zmieniając główną intencję uroczystości, modliła się w intencji tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny

W ramach przygotowań do beatyfikacji papieża Jana Pawła II zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym zatytułowanym: "Szukałem was, a wy przyszliście do mnie" Konkurs rozgrywany będzie w trezch kategoriach wiekowych :

1) dzieci przedszkolne, 2) dzieci ze szkoły podstawowej, 3) gimnazjum i szkoły średnie.

Prace winny być wykonane w formacie A-3, technika wykonania prac dowolna. Oceniana będzie pomysłowość, technika oraz przesłanie, które autor pragnie zawrzeć w swej pracy. Prosimy o składanie prac do świąt wielkanocnych w kościele, kancelarii badź u kapłanów. Przewidziane są nagrody. Ponadto najlepsze prace umieszczone będą na wystawie w naszym kościel. Każda praca powinna być opisana. Kto jest jej wykonawcą oraz wiek i adres dziecka.

 
Przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II

Rzymskokatolicka Parafia Macierzyństwa NMP i św. Michała Archanioła w Bolesławiu pragnie przygotować wystawę fotografii z pobytów ks. kard. Karola Wojtyły w Bolesławiu, a także naszych osobistych zdjęć z Janem Pawłem II wykonanych w czasie audiencji w Rzymie. Wszystkich, którzy takie zdjęcia posiadają, prosimy gorąco o wypożyczenie ich celem zeskanowania i powiększenia. Wystawa będzie nisć tytuł: "Błogosławiony Jan Paweł II -był wśród nas, my byliśmy z Nim" i przygotowana będzie przed 1 maja 2011 w parafialnym kościele. Prosimy o pomoc w szybkim zebraniu i dostarczeniu zdjęć. Zdjęcia powinny być opisane: kto jest właścicielem, kto na nim się znajduje i kiedy zostały wykonane.  Z góry dziękujemy!

 
Nie lękajcie się być świętymi

24Takie hasło przyświecało pierwszemu z rekolekcyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży. Zachęca do stawania się świętymi Jan Paweł II, który już 1 maja zostanie uroczyście beatyfikowany. Dzieci śpiewały o tym, że kochają Jana Pawła i chcą słuchać Jego słów, by stawać się podobnie jak On świętymi. Świętym przecież może być każdy: duży, mały, chudy i gruby. Na twarzach wielu dzieci widoczne było skupienie i uwaga. W końcu to rekolekcje o wielkim Przyjacielu dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
Rocznica tragedii smoleńskiej

3

10 kwietnia 2010 roku o godz. 10.00 w kościele parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu miała rozpocząć się uroczysta Msza św. z udziałem Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława. Zgromadzili się, by w podniosłej atmosferze poświęcić kopię miecza koronacyjnego  króla Stanisława Augusta. Nikt nie przeczuwał jednak, że radość tego liturgicznego zgromadzenia zmąci nagła wiadomość  o śmierci pary prezydenckiej i towarzyszących im osób w drodze na uroczystości 70-lecia obchodów katyńskich. Trudno było w to uwierzyć, ale z minuty na minutę, docierające różną drogą wiadomości, (najczęściej sms-ową) potwierdziły tę tragiczną prawdę. Odśpiewany na początku hymn państwowy, chyba jeszcze nigdy nie wycisnął tylu łez z oczu wszystkich uczestników. Zgromadzona wspólnota wiernych, która miał być świadkiem poświęcenia kopii miecza, stała się jednocześnie jedną z pierwszych wspólnot, która wzięła udział w mszy św. w intencji tragicznie zmarłych.

Wolą i pragnieniem Komandorii Zagłębiowskiej Orderu Św. Stanisława jest, byśmy w rocznicę tej uroczystości  t. j. 10 kwietnia  2011 roku o godz. 12.15 znów zjednoczyli się we wspólnej modlitwie za naszą Ojczyznę i  ofiary tej katastrofy w naszej bolesławskiej świątyni.  Wspólnie z Damami i Kawalerami tegoż orderu  chcemy razem trwać na modlitwie. Zapraszamy wszystkich, którym pamięć o tragicznie zmarłych i o losach naszej Ojczyzny nie jest obojętna. Zapraszamy władze samorządowe , wszystkie ugrupowania społeczne, poczty sztandarowe i wszystkich parafian.

 
Na drodze Cię Jezu spotykam.

01Na drodze Cię Jezu spotykam

i krzyża Twojego dotykam.

Więć pójdę za Tobą cichutko,

by ulżyć choć trochę Twym smutkom.

Tymi słowami modliły się dzieci naszej parafii podczas ostatniej Drogi Krzyżowej. Oprócz śpiewanych słów piosenki przygotowały też piękne rozważania poszczególnych stacji. Szkoda tylko, że wciąż jest nas za mało. Ale ci, którzy dzisiaj przybyli, by dotknąć krzyża Chrystusowego, by Mu choć trochę ulżyć, na pewno żałować nie będą. Mogli z dumą wracać do domów jako współcześni Szymonowie z Cyreny lub współczesne Weroniki z odbiciem oblicza Jezusa w sercu. Przecież każde dotknięcie krzyża (także to, które dokonuje się w tym nabożeństwie) czyni nas mocniejszymi. A czy Ty byłeś z nami? Może zwyczajnie zapomniałeś, brakło ci czasu, albo wybrałeś komputer? Możesz jeszcze do nas dołączyć. Za tydzień o godz.18.30 też będzie Droga Krzyżowa!

Drogi bracie i siostro! Może masz więcej lat. Może nie jesteś już dzieckiem. Ale i Tobie potrzebne jest takie dotknięcie krzyża Chrystusa, byś w tych wszystkich swoich obowiązkach, trudnościach, zewsząd czyhających pokusach był mocniejszy. Czy znajdziesz czas, by choć raz uczestniczyć w wielkopostnej parafialnej Drodze Krzyżowej ? Zapraszamy w każdy piątek po mszy wieczornej.

Więcej…
 
Świat nie jest taki zły, gdy Bogu się mówi: tak.

0423 stycznia 2011 roku odbył się w naszej świątyni doroczny (już siódmy) Koncert Kolęd. W tym roku zaproszenie przyjęli:

Halina Kunicka i towarzyszący jej na pianinie Czesław Majewski.

Koncert składał się z dwóch części. Pierwsza z nich to najpiękniejsze polskie kolędy przeplatane poezją ks. Jana Twardowskiego. W drugiej części pani Halina przypomniała (ku wielkiej radości licznie zgromadzonej widowni) swoje największe przeboje. Wierzymy, że po każdym takim kolędowym spotkaniu, odradza się w nas nowy, piękny człowiek. I dlatego mogliśmy śpiewać, że świat nie jest taki zły, a dzięki nam, może nawet stać się lepszy.

Więcej…
 
W żłobie leży.

Zdjęcia autorstwa Pana Grzegorza Jasicy. Dziękujemy!

Więcej…
 
Wymieńmy się
Autor: ks. Stefan Wyporski   
09.12.2010.
Wymieńmy się - akcja Caritas31 grudnia dobiega końca okres wymiany pieniędzy sprzed denominacji. Po tym dniu banknoty i monety sprzed 1995 r. ostatecznie stracą swoją wartość i będą jedynie pamiątką. Zanim jednak tak się stanie, można je wymienić na nowe złote włączając się w akcję NBP i Caritas Polska i w ten sposób pomóc najuboższym uczniom w Polsce. Uzyskana bowiem w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na opiekę nad dziećmi w ramach prowadzonego przez Caritas programu „Skrzydła”. 

Caritas Diecezjalna zwraca się więc z prośbą do Księży Proboszczów o zapowiedź i przeprowadzenie takiej zbiórki w parafiach w najbliższe niedziele, tak by zebrane środki mogły dotrzeć do siedziby Caritas do 15 grudnia, a stąd dalej do siedziby NBP. Zwracamy się z prośbą, by tam gdzie to jest możliwe w akcje włączyły się Zespoły Charytatywne i Szkolne Koła Caritas. Pozostałe parafie mogą przygotować puszkę do której parafianie będą mogli złożyć pieniądze sprzed denominacji.

ks. Stefan Wyporski
dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej


 
Barbórkowe święto.

IMG_88194 grudnia to w liturgii Kościoła wspomnienie św. Barbary -Dziewicy i Męczennicy. Ona to właśnie patronuje górniczej braci. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym dniu pustoszeją podziemia kopalń, a górnikami wypełniają się świątynie. Śpieszą, by podziękować Bogu za opiekę i błogosławieństwo, a świętą Barbarę prosić o dalszą opiekę, w czasie każdej szychty.Tak było również w naszej świątyni. Tegoroczna uroczystość połączona była z poświęceniem figury św. Barbary, która wzniesiona przed stu laty, w ostatnim czasie została odnowiona i zakonserwowana. Stało się to dzięki staraniom górników bolesławskich kopalń oraz pomocy ZGH Bolesław. Figura ta nabierze jeszcze pełniejszego blasku dzięki oświetleniu, które zapewnił Pan Wójt i Zarząd Gminy. Parafialnym uroczystościom przewodniczył J.E. Ks. Bp Piotr Skucha. Uroczystą Eucharystię wraz z Ks. Biskupem celebrowali także ks. Kanonik Tadeusz Maj, były proboszcz tej parafii, ks. Piotr Noga -diecezjalny Ekonom oraz miejscowy proboszcz. Na zakończenie mszy św. odmówiliśmy wspólnie Litanię do św. Barbary i oddaliśmy cześć patronce przez ucałowanie jej relikwi, które znajduję się w parafii. 

Foto Piotr Szlęzak

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 27 z 32

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę