Dożynkowe Klucze

1722 sierpnia 2010 roku w Kluczach odbyły się diecezjalne Dożynki. Wszystkich gości, wjeżdżającyh do Klucz, witały słomiane postacie zapraszając do udziału w tym niezwykłym święcie. Dożynkowe świętowanie, jest tak naprawdę, dziękczynieniem Bogu za to, że daje możliwość pracy na roli, że błogosławi pracy rolnika i daje wzrost wszelkim roślinom. Tak łatwo przychodzi człowiekowi przypisywanie SOBIE wszelkich osiągnięć. Praca człowieka przynosi owoce wtedy, gdy wspiera ją Boże błogosławieństwo. O to błogosławieństwo proszą rolnicy w tzw. Dni Krzyżowe i nie tylko. A w dożynki, przychodzą by za nie dziękować. Uroczystej mszy świętej sprawowanej na stadione ludowym przewodniczył Pierwszy Żniwiarz naszej Diecezji Ks. Bp Grzegorz Kaszak. Na wspólnym świętowaniu spotykały się reprezentacje wielu parafii, które przybyły z pięknymi dożynkowymi wieńcami. Nie zbarakło także przedstawicieli naszej parafii. Reprezentowały nas Koła Gospodyń i gospodarze z Podlipia, Małobądza i Krza, Bolesławia oraz z Lasek. Prezentowali się wyśmienicie. W czasie mszy świętej delegacje parafii składały dary ołtarza, które zostały przeznaczone na rzecz osób dotkniętych ostatnią powodzią. Także nasza parafia złożyła swój dar na ręce Księdza Biskupa. Była to ofiara pięniężna (2500zł.), z przeznaczeniem na zakup najpotrzebniejszych środków dla powodzian. Za piękne reprezentowanie naszej parafii i za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Więcej…
 
Na pielgrzymim szlaku

Dlaczego chodzimy na pielgrzymkę i czym ona dla nas jest: To pytanie stawiamy tegorocznym uczestnikom pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Jeśli tylko chcesz, możesz podzielić się swoimi wrażeniami. Księga gości czeka na ciebie!

Dla mnie pielgrzymka to przede wszystkim: radosne usłużenie drugiemu, zbliżenie do Boga, umocnienie braterskiej więzi, dar, przeproszenie, prośba i dziękczynienie. Również dzięki pielgrzymce poznałam wielu wspaniałych ludzi. Dzięki niej świat wydaje mi się bardziej kolorowy i piękniejszy pomimo wielu trosk i kłopotów. Każdy, kto choć raz przeszedł trasę pielgrzymki wie, jaka radość ogarnia serce po dotarciu do celu; gdy zmęczony może uklęknąć przed Matką Jezusa i złożyć u Jej stóp wszystkie swoje trudy, smutki, prośby i podziękowania, całego siebie. Pielgrzymka to wspaniałe rekolekcje w drodze, które mogę polecić każdemu.

Ola, studentka

Moja 5-ta pielgrzymka na Jasną Górę z grupą "FIOLETOWĄ". Mój Katecheta ks.Wojciech na lekcjach religii mówił: gdy szukasz Boga,to spójrz na góry,kwiaty,ciemny las,wiejską błotnistą drogę i na ludzi. Tak jest na Pielgrzymce, to inaczej być z Bogiem. Mój Tata też "był" ze mną. Byłby ze mnie dumny. 
Karol Odias z Warszawy, lat 9
Więcej…
 
Plon niesiemy, plon.

09Co roku w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przynosimy do kościołów i błogosławimy, pierwociny tegorocznych plonów: kwiaty, zioła owoce i zboża. W modlitwie błogosławieństwa prosimy, by Bóg zachował je od zniszczenia, aby wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt. Jednocześnie przyniesione do świątyni owoce tegorocznych plonów, przypominają nam jeszcze inną prawdę, dotyczącą życia każdego z nas. W naszej pielgrzymce do wieczności mamy starać się, by zebrać jak największe naręcza  dobrych uczynków, najpiękniejszych owoców naszego codziennego życia. Jest już pewną tardycją, że właśnie w tym dniu z pięknymi wieńcami przybywają do światyni Koła Gospodyń naszej parafii W tym roku obecne były Koła Gospodyń z Podlipia i Bolesławia. Za ich obecność, za modlitwę i wierność tradycji bardzo gorąco im dziękujemy.

Więcej…
 
Na pielgrzymim szlaku
9 sierpnia 2010 roku, z parafii przy Bazylice św. Andrzeja w Olkuszu wyruszyła Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jansą Górę. Rozpoczęła ją msza św., której porzewodniczył Ks. Bp. Piotr Skucha. Po mszy św. osiem grup pielgrzymkowych wyruszyło na trasę tegorocznej pielgrzymki. Wśród nich jest także fioletowa grupa z naszego sławkowskiego dekanatu, która iczy w tym roku 108 pielgrzymów.  Przewodnikiem i opiekunem grupy jestks. Tomasz Pasternak, wikariusz naszej parafii. Pierwszy pielgrzymkowy dzień zakończy się apelem i noclegiem w Ryczowie. Mamy nadzieję, że uda się nam każdego dnia przekazać nowe wiadomości, relacje i zdjęcia z piegrzymowania.
Więcej…
 
Nominacja

Ks. Biskup Grzegorz Kaszak w trosce o dobro duchowe i potrzeby wiernych, mianował wiakriuszem naszej parafii Księdza Zbigniewa Mularczyka.  Dotychczas pracował on jako wikariusz w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Ksiądz Biskup osobę księdza Zbigniewa i Jego nowe obowiązki oddaje w macierzyńskie dłonie Maryi Matki Kościoła i z serca mu błogosławi. My, jako wspólnota parafialna, witamy serdecznie nowego wikariusza i życzymy mu owocnej i błogosławionej posługi duszpasterskiej, aby jego wysiłki i prace przynosiły na żniwie Pana plon stokrotny. Swoje obowiązki w naszej parafii ks. Zbigniew obejmie od 27 sierpnia.

 

 
Idzie, idzie Bóg prawdziwy

Co rok, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na ulice naszych parafii wyruszają procesje eucharystyczne. Jedna z pieśni eucharystycznych głosi: "Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba, pod przymiotami ukryty chleba. Zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się jego dzieciom powodzi." Bóg niejako opuszcza swoją świątynię, by być jeszcze bliżej swoich dzieci, ich codziennych spraw, kłopotów, by być Bogiem z nami. Nasz udział w procesjach eucharystycznych - to pójście za Chrystusem, jest znakiem, że w swoim życiu chcemy kroczyć Jego śladami. Raz przychodzi nam to łatwiej, innym razem z trudem, ale chcemy Go naśladować. Udział w procesji jest także wyznaniem wiary w rzeczywistą, prawdziwą obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina.

Więcej…
 
Przy ołtarzu i nie tylko

mini 004Dnia 5 czerwca br. w sanktuarium św. Jana M. Vianney’a w Czeladzi odbyła się podniosła uroczystość. Z rąk Księdza Biskupa Piotra Skuchy, wielu ministrantów naszej diecezji przyjęło posługę lektora i ceremoniarza w szeregach liturgicznej służby ołtarza Diecezji Sosnowieckiej.

Ks. Biskup w swojej homilii przypomniał nam jak ważna to służba, przypomniał, że służymy samemu Panu Bogu i pokazał na przykładach biblijnego Samuela i błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, jak nasza służba ma wyglądać.

Nowym lektorom życzył, by „przeczytane przez nich słowa trafiały do ludzkich serc, a nie upadały na ziemię”. Nowym ceremoniarzom, by byli „wzorem porządku, gdyż liturgia jest wprowadzeniem porządku”. Lektorzy otrzymali egzemplarze Pisma Świętego, a ceremoniarze krzyże.

Więcej…
 
Umocnieni Duchem Świętym

0130 maja 2010 roku na zgromadzoną w parafialnej świątyni młodzież klas III gimnazjalnych zstąpił Duch Święty. Zostali napełnieni Jego darami przyjmując Sakrament Bierzmowania. Udzielił go zgromadzonej młodzieży Ks. Bp dr Piotr Skucha. W czasie liturgii sakramentu młodzież złożyła zapewnienie: Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy umocnił nas do mężnego wyznawania naszej wiary i postępowania według jej zasad. Życzymy im , by zawsze pozostali wierni wypowiedzianym słowom, i potwierdzali je codziennym życiem.

Więcej…
 
Z żałobnej karty

Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Tata ks. Mariusza Biśty -naszego wikariusza. Śp. Janusz Biśta miał 52 lata. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 4 czerwca, o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Jaworznie – Byczynie. Istnieje możliwość wyjazdu na pogrzeb autobusem o godz. 12.30 spod CPN. Chętnych prosimy o zgłoszenia i zapisy w zakrystii bądź kancelarii.

Ksiedzu Mariuszowi i całej rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a naszą solidarność w bólu i żałobie wyrażamy w modlitwie, wypraszając Miłosierdzie Boże dla +Janusza Biśty.

 
I Komunia Święta

1016 maja 2010 roku w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii św.  Po raz pierwszy, Chrystusa obecnego w Eucharystii przyjęły następujące dzieci:

Ze Szkoły Podstawowej w  Laskach:  Czerniak Aleksander,  Fulbiszewski Sebastian, Misiak Adrian, Ozioro Kamila, Skubis Gloria

Ze Szkoły Podstawowej w Podlipiu: Ćwięczek Grzegorz, Juras Dawid

Ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu: Baranek Dawid, Kalman Wiktor, Masłowska Dominika, Sadowska Natalia, Warwas Natalia, Weryński Sławomir, Wiczewska Emilia, Wiczewski Jan, Wójcik Konrad, Zięba Karolina, Bielas Iwo, Gołąb Weronika, Gradek Sandra, Jedlińska Wioletta, Krawiec Alicja, Krzyszczuk Kamil, Kupiec Jakub, Otczyk Julia, Pietrzyk Julia, Sadzawicki Kacper, Zięba Jakub

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 Następna > Ostatnie >>

Strona 31 z 34

V Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

  

 

LOGO LONKURSU

Konkurs odwołany 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę