Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Koncert patriotyczny (46)Wieczorem 3 listopada 2016 roku nasza świątynia była świadkiem niezwykłego wydarzenia. Stworzyli je laureaci, organizowanego przez naszą parafię, Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Profesjonalne jury złożone z pedagogów i muzyków Akademii Muzycznej w Katowicach nagrodziło 19 osób w 5 różnych kategoriach wiekowych:

W kategorii Przedszkola: I miejsce Emilia Marcjan (Bolesław), II miejsce -Karolina Siudyka (Bukowno), III miejsce -Malwina Stempel (Sławków), wyróżnienie -Zuzanna Sałakowska (Bolesław)

W kategorii Szkoły Podstawowe klasy I-III: I miejsce -Zofia Mittman (Osiek), II miejsce -Kajetan Widzisz (Sławków), III miejsce -Bartosz Kłys (Dobieszowice ) i Martna Główka (Bukowno)

W kategorii Szkoły Podstawowe klasy IV-VI: I miejsce -Sonia Fiedor (Dobieszowice), II miejsce -Wiktoria Siudyka (Bukowno), III Miejsce -Emilia Kańczuga (Bukowno) i Aleksandra Hartabus (Dobieszowice)

Więcej…
 
Konkurs Piosenki i Piesni Patriotycznej

7 listopada 2016 roku odbyły się przesłuchania w ramach Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Jury w składzie: Małgorzata Lasota -przewodnicząca, Gabriela Stańdo i Marcin Mogiła zakwalifikowali do udziału w Koncercie Laureatów następujące osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Więcej…
 
Misyjny Różaniec

 MG 8719

Różaniec odmawiany 28 października 2016 roku w naszej świątyni był wyjątkowo uroczysty. W tym dniu dzieci i starsi modlili się w intencji misji i misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata. Kolejno zapalaliśmy jedną świecę symbolizującą inny kontynent. W dziesiątku różańca polecaliśmy misjonarzy i dzieci żyjące na tym właśnie kontynencie. Dodatkowo I część modlitwy "Zdrowaś Maryjo" odmawiana była w różnych językach: francuskim, niemieckim, hiszpańkim, angielskim i po łacinie. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, by uwiecznić tę chwilę oraz wysłać je do redakcji "Małego Gościa Niedzielnego'

Więcej…
 
Administracja cmentarza

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Macierzyństwa NMP i św. Michała Archanioła w Bolesławiu informuje o zmianach w zarządzaniu i administrowaniu cmentarzem parafialnym. Zmiany te następują od 1 września 2016 roku i zapisane zostały w regulaminie cmentarza, którego wyciąg znajduje się w gablotach przy cmentarzach, a dla zainteresownych mieszkajcych poza terenem parafii publikujemy w tym miejscu:

Więcej…
 
Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

W Liście pasterskim Episkopatu Polski w sprawie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana czytaliśmy takie słowa: "Trzeba, byśmy wszyscy od zaraz podjęli trud duchowego przygotowania. Nie można bowiem sprowadzić Jubileuszowego Aktu tylko do wypowiedzenia formuły słownej. Trzeba treść aktu poznać, w sercu rozważyc i przyjąć. By zaś dobrze zaowocował w naszym życiu, należy zadbać o stan łaski uświęcającej, a więc o serce czyste, pojednane z Bogiem i z bliźnimi. Konieczny jest wysiłek ożywienie osobistej więzi z Jezusem, by mógł działać i zaprowadzać swe Królestwo w poszczególnych wymiarach naszego życia. "

Aby każdy z nas miał możliwość dobrego przygotowania swego serca publikujemy treść aktu oraz modlitwę do codziennego odmawiania:

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Więcej…
 
Barok wenecki na flet i organy

IMG 4160 kopiaW niedzielę 25 września 2016 roku o godz. 17.00 w naszej świątyni odbył sie koncert : "Barok wenecki na flet i organy”

W programie koncertu znalazły się: B. Marcello (1686-1739) –Sonata N*2 na flet, J.G. Walther (1684-1748) –Koncert H-mol na skrzypce. A.Vivaldi (1678-1741) Koncert E -mol Travers, J.de Gruytters (wiek XVIII) -Koncert dla mistrza Vivaldiego, J.S. Bach (1685-1750) Sonata n*2 na flet.

Wykonawcami koncertu byli muzycy z Włoch: Anna Antonella Colaci i  Francesco Scarcella

Więcej…
 
Czas pożegnań i powitań

ks pasekks. Grzegorz 2Kończący się miesiąc sierpień to w naszej diecezji także czas zmian personalnych w parafiach. W naszej parafii żegnamy Ks. Grzegorza Zientala, którego Ks. Bp. ustanowił wikariuszem parafii p.w. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu. Dziękujemy mu za czteroletnią parcę duszpasterską w naszej wspólocie i życzymy, by w nowej parafii odkrywał piękno kapłańskiej posługi. Nowym wikariuszem naszej parafii Ks. Bp ustanowił ks. Krzysztofa Paska, którego serdecznie witamy i życzymy, by wśród nas mógł najpiekniej, jak to możliwe, realizować swoje kapłańskie powołanie. Niech w kapłańskiej posłudze umacnia ich modlitwa parafian.

 
Takie nasze pielgrzymowanie

DSCF7113[1]

9 sierpnia, z Olkusza wyruszyła Piesza Sosnowiecka Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa "Fioletowa" to pielgrzymi z dekanatu słwkowskiego.

Więcej…
 
ŚDM -Pożegnanie

011Wszystko, co piękne musi mieć swój kres. Również te piękne chwile spotkania z przyjaciółmi z Montany musiały się zakończyć. Nasi goście udają się przecież na najważniejszą część obchodów Światowych Dni Młodzieży - do Krakowa. To on był głównym celem ich pielgrzymowania. Tam czekają na nich spotkania z papieżem Franciszkiem, tam odkrywać będą ślady świętych apostołów miłosierdzia i stamtąd maja zabrać iskrę miłosierdzia na cały świat. Czyż więc moglibyśmy ich zatrzymywać dłużej? Przed odjazdem razem z nimi uczestniczyliśmy we Mszy św., którą w Sławkowie dla całej amerykańskiej grupy odprawił ks. Biskup wraz z kapłanami. Po mszy świetej jeszcze tylko ostatnie pożegnania, ukratkiem (albo i nie) ocierane łzy i w dalszą drogę. Niektórzy próbowali zabrać się z nimi. Wszystkim życzymy pięknych, duchowych wrażeń. 

Więcej…
 
ŚDM -Jedna Rodzina

098Niedziela w ramach diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży była dniem rodzinnym. Młodzież chciała poznać jak polskie rodziny spędzają ten czas, jak świętują niedzielę. Dlatego właśnie cały ten dzień pozostawiony był do dyspozycji rodzin, które na swój sposób mogły go zagospodarować. Rano wszyscy uczestniczylismy we Mszy św. odprawianej o godz. 10.00. Koncelebrowali ją wraz z ks. proboszczem kapłani Leo McDowell i Cory Sticha. W przygotowanie liturgii dwujęzycznej zaangażowani byli wolontariusze i pielgrzymi z USA. Mogliśmy posłuchać ich pięknych śpiewów liturgicznych, które wykonywała cała grupa. Po mszy świętej nasi goście zostali obdarowani prezentami przygotowanymi przez pana Wójta Krzysztofa Dudzińskiego, upominkami od parafii, materiałami od biura diecezjalnego. Największą radość sprawiły bożonarodzeniowe bombki z wizerunkiem naszego kościoła i podpisem: Parafia Bolesław, ŚDM-Kraków 2016 podarowane przez panią Bożenę Skóra. Goście zachwyceni byli wnętrzem świątyni, pytali o wiele rzeczy i chętnie się fotografowali. Na obiad wrócili do rodzin i razem z nimi spędzali czas aż do godz. 17.00. Od tej godziny bowiem rozpoczął się przygotowywany wraz z rodzinami piknik, gril i zabawy na parafialnym boisku i placu przy świątyni. Już od 15.00 trwały przygotowania. Nad przygotowaniem polskiego przysmaku (duszone ziemniaki -tzw. Pieczonki) i innych mięsnych przysmaków dbala pani Bogusia ze swim sztabem.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 33

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę