Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam, że o naszym życiu Ewangelią świadczy nie słowna deklaracja, ale to, w jaki sposób odnosimy się do innych i pomagamy potrzebującym.

2.  Za tydzień 21 lipca z racji święta św. Krzysztofa –patrona kierowców i podróżujących będziemy się modlić w ich intencji oraz poświęcimy pojazdy mechaniczne. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportowych dla polskich misjonarzy, pracujących w najodleglejszych zakątkach świata.

3.  Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd 20 lipca (sobota) o godz. 3.00 rano i powrót w godzinach wieczornych. Koszt 80 złotych. Zapisy w zakrystii.

4. W dniach od 9 do 13 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Warto podziękować za dobro obecne w naszym życiu i prosić o pomoc w tym wszystkim co jeszcze ważnego przed nami. To wszystko możemy złożyć u stóp Jasnogórskiej Pani. Zdecydowanych prosimy o zapisy do grupy fioletowej. Przy tej okazji zwracamy się też do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć pielgrzymkę finansowo. Chcemy w tym roku wymienić nagłośnienie i umożliwić udział wszystkim po jak najmniejszych kosztach. Ze strony pielgrzymów obiecujemy przez całą drogę pamięć w modlitwie.

5.  Prosimy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św.

6.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności: +Stanisław Pietracha, Jan Waszkiewicz i Włodzimierz Patocki. Niech dobru Bóg wprowadzi ich do życia wiecznego, które obiecał im na chrzcie świętym.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o tym, czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Bożej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa. Warto też sięgnąć po rozmowę z Ewą Błaszczyk, która załozyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce. Jak co tydzień polecamy również tygodnik Niedziela.

8.  Św. Alojzy Orione mówił: „Dwóch rzeczy nam potrzeba: dużo modlitwy i dużo miłości”. Jednego i drugiego niech nam nie zabraknie w nadchodzącym tygodniu.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej