Start Aktualności Wydarzenia Ministranci kopią!
Ministranci kopią!

mecz 078Choć początek października nie należał do najcieplejszych, to jednak słońce dalej raczyło nas swoimi pięknymi promieniami. Takiej ładnej pogody nie mogli przegapić nasi ministranci, którzy w sobotę, 3 października, rozegrali przyjacielski mecz piłkarski z drużyną Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu. Nasi zawodnicy potraktowali poważnie to sportowe spotkanie, co widać było po zaciekłych walkach o ulokowaniu piłki w bramce przeciwnika. Do końca pierwszej połowy, większa ilość strzelonych goli należała do gospodarzy, jednak sytuacja ta miała zmienić się w drugiej części spotkania. Po skutecznym zmotywowaniu selekcjonera drużyny gości (zagroził swoim zawodnikom powrót do domu pieszo w przypadku przegranej), grodzieccy ministranci złapali wiatr w żagle i ostatecznie zdobyli zwycięstwo w meczu. Całe spotkanie przebiegało w spokojnej i przyjaznej atmosferze, a jego finał zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Dziękujemy ministrantom z grodzieckiej parafii św. Katarzyny za mile i sportowo spędzony czas. Mamy nadzieje na rewanż, a tymczasem będziemy próbować swoich sił w innych, sportowych dyscyplinach. Przed nami bowiem turniej pingpongowy oraz zawody w paintballa.