Start Aktualności Wydarzenia Koncert Kolęd
Koncert Kolęd

001 (50)24 stycznia 2016 roku w naszej świątyni odbył sie już 12 Koncert Kolędowy. Przez ten czas mogliśmy słyszeć w kościele najpiękjniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykoniu znanych chórów, jak również wybitnych polskich artystów. Tym razem gościem wieczoru kolędowego była młoda, niezwykle utalentowana artystka Małgorzata Markiewicz. Swoją drogę artystyczną rozpoczynała w telewizyjnej "Szansie na sukces". Potem przez dłuższy czas współpracowała z Piotrem Rubikiem, występując w oratoriach "Tu es Petrus", "Psałterz wrześniowy" (platynowa płyta), "Siedem pieśni Maryi"  Utwór "Psalm dla Ciebie" wykonywany wraz z Januszem Radkiem, promujący oratorium "Psałterz wrześniowy" stał się przebojem roku. Obecnie Małgorzata Markiewicz bierze udział w wielu projektach artystycznych, a jej główną muzyczną pasją stał się jazz. Zafascynowanie tym gatunkiem muzycznym słychać było w wykonywanych utworach. W czasie koncertu akompaniował jej pan Janusz Skowron -legenda polskiego jazzu, który grywał z największymi polskimi i zagranicznymi gwiazdami. Wspólnie stworzyli niezwykły klimat, a ich kolędowanie jeszcze długo rogrzewać będzie nasze serca. Za to niezwykłe przeżycie goroąco dziękujemy.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej