Start Aktualności Wydarzenia Dla Ciebie Matko Szafarko łask
Dla Ciebie Matko Szafarko łask

meka 026Do Ciebie, Matko Szafarko łask, błagalne pienia wciąż płyną. Tak w każdą środę modlimy się odprawiając Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Jej wizerunkiem w bocznym ołtarzu. Nie wszyscy wiedzieli, że w tym ołtarzu znajdował się jeszcze drugi obraz Matki Bożej Częstochowskiej namalowany przez o. Augustyna -Paulina z Jasnej Góry w 1905 roku. Przez długie lata obraz ten był ukryty na zasuwie ołtarza. W tle obrazu znajdują się rysunki przedtawiające sceny z życia Maryi, jak również z męki Pana Jezusa. Dzięki państwu Jackowi i Marioli Czekajom, obrazy te mogą być elektrycznie odsłaniane. Firma "Rduch" zainstalowała specjalny napęd i uroczyste famfary, które sprawiają, że odsłanianie obrazu jest szczególnie uroczyste. W imieniu całej parafii dziękujemy za ten dar.

III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania