Sportowe emocje

IMG 20160528 124941Nasza ministrancka reprezentacja piłkarska, w sobotę 28 maja, tuż po godzinie 8:15 wybrała się do Klucz, gdzie czekały na nią wielkie sportowe emocje. Jak co roku bowiem, odbywały się tam Diecezjalne Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej. Brzmi poważnie i tak też było za sprawą profesjonalnej oprawy oraz przygotowania turnieju. Udział w nim wzięło kilkanaście ministranckich drużyn z całej naszej diecezji, podzielonych na cztery kategorie: ministranci młodsi, ministranci starsi, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi (my walczyliśmy w najmłodszej grupie wiekowej). Punktualnie o godzinie 9:00, na orliku i przylegającym do niego boisku, przywitał nas wójt gminy Klucze, pan Norbert Bień, wraz z organizatorem rozgrywek, księdzem Mariuszem Dydakiem - diecezjalnym duszpasterzem Służby Liturgicznej Diecezji Sosnowieckiej. Po ciepłym i miłym przywitaniu, rozpoczęliśmy nasze mistrzostwa modlitwą, po której każda z drużyn z nadzieją na zwycięstwo, rozpoczęła grę. Ta była bardzo zażarta i zaciekła. Z racji, iż były to finały – wcześniej odbywały się bowiem eliminacje, najpierw na stopniu dekanalnym, a następnie rejonowym – w naszej grupie wiekowej wystąpiły oprócz naszej, dwie drużyny: z Olkusza i z Giebła.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z reprezentacją ministrantów z Olkusza, którzy niestety nas pokonali 4:1. Główną przyczyną porażki było niedocenienie rywali, a właściwie ich liczby - czterech na sześciu możliwych grających. Przed kolejnym meczem, tym razem z ministrantami z Giebła, musieliśmy się dobrze przygotować. Nasi przeciwnicy, którzy bez problemów wygrali z olkuskimi ministrantami, nieco nas zaniepokoili. Szybka ocena sytuacji, ustalenie strategii, zmiany pozycji na boisku, zaowocowały nie tylko olbrzymimi emocjami, ale co najważniejsze, zwycięstwem nad drużyną z Giebła. Trzeba wspomnieć o naszym najmłodszym stażem ministrancie, Patryku Kaliwodzie, który po mistrzowsku zatrzymywał piłki posyłane do naszej bramki przez przeciwników. Szansę na złoto ciągle były realne, gdyż każda z drużyn miała na koncie jedną wygraną i jedną porażkę. Sędziowie zadecydowali więc o przeliczeniu bramek na punkty. Niestety w tym matematycznym już starciu przegraliśmy i musieliśmy się zadowolić trzecim miejscem. Po skończonych sportowych rywalizacjach, przyszedł czas na posiłek i rozdanie nagród oraz dyplomów. Mamy nadzieje, że za rok uda nam się osiągnąć najwyższe miejsce na podium, nie tylko w piłce nożnej, ale i również w innych dziedzinach sportowych. Tymczasem pozostaje nam cieszyć się zasłużonym medalem i gorąco dopingować naszą reprezentację narodową, w zbliżających się Mistrzostwach EURO 2016 we Francji.

Na zakończenie pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Iwonie Leśniak za – kolejny już raz – pomoc w dowiezieniu zawodników na miejsce rozgrywek J

Skład naszej drużyny: Marcel Leśniak – kapitan, Tymon Dziechciarz, Janusz Wojna, Mateusz Wojna, Mikołaj Filipowicz, Łukasz Burzyński, Patryk Kaliwoda - bramkarz