Start Aktualności Wydarzenia ŚDM -Dzień Dekanalny
ŚDM -Dzień Dekanalny

MG 7970Czwartek w programie diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży był Dniem Dekanalnym. Miał on być okazją do bliższego zapoznania się młodzieży w ramach parafii i dekanatów. Przed południem młodzież z Hiszpanii uczestniczyła w spotkaniach w Sławkowie. Najpierw modliła się sławkowskiej światyni, a potem wraz z wolontariuszami wyruszyła na trasę biegu i marszu z kijkami po sławkowskich ulicach. Część brała udział w grach i zabawch w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Po obiedzie, który ufundowały Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław, młodzież dołączyła do innych grup dekanalnych w Chechle, przy punkcie widokowym jedynej w Europie Pustyni Błędowskiej. Tutaj wspólne świętowanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka.  Uczestniczył w niej także ks. Biskup z Grecji, który wygłosił kazanie oraz kapłani przybyli z młodzieżą na ŚDM. Niezwykle ciekawą inicjatywą były pokazy skoków spadochronowych w wykonaniu żołnierzy z Krakowa. Przy bogato zastawionych stołach czuwały panie z Kół Gospodyń troszcząc się, by nikt w tym czasie nie zgłodniał. Około godziny 18.30 na punkt widokowy dotarła grupa z USA, na którą nieco dłużej oczekiwały parafie i rodziny ze Sławkowa i Bolesławia. Również oni zostali nakarmieni po długiej drodze i mogli się włączyć do wspólnej zabawy. A ta rozkręcała się coraz bardziej. Ropoczął ją zespół "(I)gramy z pokusą". Po ich występie przyszedł czas prezentacji grup dekanalnych. Dekanat Sławków prezentował się jako pierwszy i od razu porwał do tańca i zabawy spontanicznych Hiszpanów. Chwilę później oni sami opanowali scenę i zachodziła poważna obawa, czy aby scena wytrzyma ich tańce i podskoki. Pielgrzymi z USA wcześniej opuścili miejsce spotkania, ponieważ czekało ich jeszcze spotkanie z rodzinami i zakwaterowanie na noclegach. A nazajutrz wczesne wstanie i piesza pielgrzymka do Częstochowy.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej