Start Aktualności Wydarzenia ŚDM -Dzień Dekanalny
ŚDM -Dzień Dekanalny

 MG 7970Czwartek w programie diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży był Dniem Dekanalnym. Miał on być okazją do bliższego zapoznania się młodzieży w ramach parafii i dekanatów. Przed południem młodzież z Hiszpanii uczestniczyła w spotkaniach w Sławkowie. Najpierw modliła się sławkowskiej światyni, a potem wraz z wolontariuszami wyruszyła na trasę biegu i marszu z kijkami po sławkowskich ulicach. Część brała udział w grach i zabawch w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Po obiedzie, który ufundowały Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław, młodzież dołączyła do innych grup dekanalnych w Chechle, przy punkcie widokowym jedynej w Europie Pustyni Błędowskiej. Tutaj wspólne świętowanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka.  Uczestniczył w niej także ks. Biskup z Grecji, który wygłosił kazanie oraz kapłani przybyli z młodzieżą na ŚDM. Niezwykle ciekawą inicjatywą były pokazy skoków spadochronowych w wykonaniu żołnierzy z Krakowa. Przy bogato zastawionych stołach czuwały panie z Kół Gospodyń troszcząc się, by nikt w tym czasie nie zgłodniał. Około godziny 18.30 na punkt widokowy dotarła grupa z USA, na którą nieco dłużej oczekiwały parafie i rodziny ze Sławkowa i Bolesławia. Również oni zostali nakarmieni po długiej drodze i mogli się włączyć do wspólnej zabawy. A ta rozkręcała się coraz bardziej. Ropoczął ją zespół "(I)gramy z pokusą". Po ich występie przyszedł czas prezentacji grup dekanalnych. Dekanat Sławków prezentował się jako pierwszy i od razu porwał do tańca i zabawy spontanicznych Hiszpanów. Chwilę później oni sami opanowali scenę i zachodziła poważna obawa, czy aby scena wytrzyma ich tańce i podskoki. Pielgrzymi z USA wcześniej opuścili miejsce spotkania, ponieważ czekało ich jeszcze spotkanie z rodzinami i zakwaterowanie na noclegach. A nazajutrz wczesne wstanie i piesza pielgrzymka do Częstochowy.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę