Start Aktualności Wydarzenia ŚDM -droga do Matki
ŚDM -droga do Matki

JG 03 (1)Piątek 22 lipca, to dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji okazja, by zrozumieć i poczuć fenomen polskiego pielgrzymowania. Ich piesza pielgrzymka rozpoczynała się we Wrzosowej pod Częstochową i liczyła tylko kilkanaście kilometrów. To jednak wystarczyło, by poczuć zmęczenie, trud, ale i ogromną radość płynącą ze wspólnego wędrowania. Różnojęzyczne śpiewy, modlitwy i rozmowy towarzyszyły pielgrzymom aż po sam szczyt jasnogórski. Była chwila, by spojrzeć w oczy Czarnej Madonny, zwiedzić jasnogórski klasztor, uczestniczyć we Mszy św. i osłabionymi fizycznie, ale wzocnionymi duchowo wrócić do rodzin, które już czekały z goracą kolacją.

 

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę