Start Aktualności Wydarzenia ŚDM -Jedna Rodzina
ŚDM -Jedna Rodzina

098Niedziela w ramach diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży była dniem rodzinnym. Młodzież chciała poznać jak polskie rodziny spędzają ten czas, jak świętują niedzielę. Dlatego właśnie cały ten dzień pozostawiony był do dyspozycji rodzin, które na swój sposób mogły go zagospodarować. Rano wszyscy uczestniczylismy we Mszy św. odprawianej o godz. 10.00. Koncelebrowali ją wraz z ks. proboszczem kapłani Leo McDowell i Cory Sticha. W przygotowanie liturgii dwujęzycznej zaangażowani byli wolontariusze i pielgrzymi z USA. Mogliśmy posłuchać ich pięknych śpiewów liturgicznych, które wykonywała cała grupa. Po mszy świętej nasi goście zostali obdarowani prezentami przygotowanymi przez pana Wójta Krzysztofa Dudzińskiego, upominkami od parafii, materiałami od biura diecezjalnego. Największą radość sprawiły bożonarodzeniowe bombki z wizerunkiem naszego kościoła i podpisem: Parafia Bolesław, ŚDM-Kraków 2016 podarowane przez panią Bożenę Skóra. Goście zachwyceni byli wnętrzem świątyni, pytali o wiele rzeczy i chętnie się fotografowali. Na obiad wrócili do rodzin i razem z nimi spędzali czas aż do godz. 17.00. Od tej godziny bowiem rozpoczął się przygotowywany wraz z rodzinami piknik, gril i zabawy na parafialnym boisku i placu przy świątyni. Już od 15.00 trwały przygotowania. Nad przygotowaniem polskiego przysmaku (duszone ziemniaki -tzw. Pieczonki) i innych mięsnych przysmaków dbala pani Bogusia ze swim sztabem.

Zabawa rozpoczęła się meczem piłki nożej pomiędzy reprezentacją USA i wolontariuszami ŚDM wspieranymi ministrantami naszej parafii. Przywitania, zdjęcia jak na Euro 2016. Niespodzianką okazał się skład reprezentacji USA, w którym zameldowały się także, i to w sporej liczbie, dziewczęta. Troska i odpowiedzialność za zdrowie zawodników domagała się na boisku wytrawnego sędziego. Taki też z niebieskim gwizdkiem pojawił się na boisku. Jednak już na wstępie zapowiedział, że sprawiedliwym Sędzią jest tylko Bóg, a on bogiem nie jest. To otwarło drogę do przeróżnych sytuacji, które miały miejsce na boisku. Już na poczatku sędzia zażądał kontroli antydopingowej dla jednaj z zawodniczek. Trudno też mówić o jakimkolwiek ustawieniu meczu, ale dość dziwnym wydaje się, że sędzia niejednokrotnie po strzelonym golu przez polską reprezentację, wyciągał z kieszeni dwustuzłotowe banknoty i dyskretnie wręczał zawodnikom z USA. Czyżby korupcja ?.... Zostawmy to innym służbom, a wracajmy do meczu, tym bardziej, że to nie koniec dziwnych zachowań sędziego. W drugiej połowie zaczął pokazywać żółte kartki, choć sytuacja boiskowa nie zawsze tego wymagała. Co więcej zaczął szantażować zawodniczki z USA żądając "całuska"w zamian za anulowanie kolejnej kartki. Zagrożona w ten sposób zawodniczka, nie chcąc osłabiać swojej drużyny, nie miała wyjścia. Z biegiem czasu na boisku potworzyły się pary, które grały ze sobą bardzo blisko. Sędzia przyglądał się tej sytuacji bardzo dokładnie. A kiedy wolontariusz Michał złapał w pół swoją przeciwniczkę i powalił na ziemię, sędzia pokazując, że nie może już dłużej na to patrzeć, ukarał obojga czerwonymi kartkami i zakończył mecz. Wynik nie został rozstrzygnięty, a remis wydawał się w tej sytuacji nalepszym zakończeniem. Na trybunach i wśród kibiców jeszcze długo mówiło się, że te czerwone kartki mogły być jednak znakiem zazdrości sędziego. Może uda się to wyjaśnić....

Przez cały czas można się było posilać grilowanymi kiełbaskami, pieczonymi ziemniakami i smacznymi polskimi ciastami przygotowanymi przez panią Bogusię, jej pomocników i rodziny goszczące pielgrzymów. Po takim wzmocnieniu można było ropocząć tańce. Jako pierwsza "Belgijka" przebój pielgrzymkowych wieczorów. Choć na początku nogi się trochę myliły, a nawet dochodziło do spektakularnych upadków, to już pod koniec w pięknym, dużym kole pląsali wszyscy zgodnie. Naszą ambicją było nauczyć Amerykanów najbardziej polskiego tańca, czyli Poloneza. I tu na początku nogi się uginały nierówno, ale pod koniec było już niemal bezbłędnie. Po kolejnych tańcach (pojawiały się nawet elementy pogo) przyszedł czas na dekorację zwycięzców, A że zwycięzcami byli wszyscy: goście, przygotowujący ich pobyt w naszej parafii (wolontariusze, rodziny goszczące pielgrzymów, sponsorzy), toteż wszystkim wręczono pamiątkowe medale, które przypominać będą Światowe Dni Młodzieży i nasze spotkanie w jednej wielkiej rodzinie. 

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę