Jubileuszowo

logoRok 2017 upłynie w naszej diecezji pod znakiem okrągłych jubileuszy. Pierwszy z nich to jubileusz 25-lecia istnienia diecezji sosnowieckiej. Równie ważny dla naszego sosnowieckiego kościoła jest jubileusz 100-lecia śmierci św. Brata Alberta Chmielowskiego – głównego patrona naszej diecezji. Wraz z całym Kościołem powszechnym przeżywać będziemy też 100-lecie objawień NMP w Fatimie. Wszystkie te jubileusze wyznaczają i określają w pewien sposób cały program roku duszpasterskiego. Już 25 marca (dokładnie wtedy przypada rocznica powołania diecezji) w Katedrze Ks. Biskup odprawi uroczystą Eucharystię. Obecni będą na niej przedstawiciele wszystkich parafii, którzy przybędą z figurami Matki Bożej Fatimskiej. Poświęcone wtedy figury nawiedzać będą domy naszych parafii. Także w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej.

mbf (2)11 czerwca na Placu Papieskim, jubileusz 25-lecia diecezji świętować będziemy wraz z miastem Sosnowiec które obchodzi w tym roku 115. rocznicę nadania praw miejskich.

Kolejnym ważnym wydarzeniem obchodzonym w ramach jubileuszu diecezji będzie Eucharystia odprawiana 30 września w kościele na Syberce. Będzie ona dziękczynieniem za wielkie dzieło budowy 62. kościołów, które powstały przez te 25 lat. Przygotowane zostanie także specjalne wydawnictwo gromadzące wspomnienia ich budowniczych. Wśród wspmbf (1)ominanych kościołów znajdzie się również kaplica parafialna p.w. Uczniów z Emaus, wybudowana w Laskach staraniem ks. Kanonika Tadeusza Maja i laskowskich parafian.

Młodzi jubileusz diecezji będą przeżywać w ramach Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej – "Kampus JP II na bis". Odbywać się ono będzie w Jerzmanowicach w dniach 23-25 czerwca. Podobnie jak przed rokiem, (z okazji Światowych Dni Młodzieży) młodzież zostanie zakwaterowana w szkołach i będzie uczestniczyła w szeregu wydarzeń modlitewnych i kulturalnych.

Warto wspomnieć też o jeszcze jednym jubileuszu. I choć nie jest to może rocznica "okrągła" to jednak warto wspomnieć, że (26 maja) mija 111 lat od konsekracji naszej świątyni.  

Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania tych jubileuszy.

 

V Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

  

 

LOGO LONKURSU Informacja o konkursie

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszenia

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę