Start Aktualności Wydarzenia Wizytacja kanoniczna parafii
Wizytacja kanoniczna parafii

087Co pięć lat Biskup Dicezjalny ma obowiązek wizytować każdą parafię. Jej celem jest lepsze poznanie życia religijnego wspólnoty parafialnej oraz zapozanie się z pracami gospodarczymi w parafii. Taka właśnie wizytacja miała miejsce w naszej parafii 4 czerwca 2017 roku. W drzwiach świątyni ks. Biskupa powitali chlebem i solą przedstawiciele parafii oraz ks. Proboszcz. Symbolicznie też zostały wręczone klucze do świątyni. Po przybyciu do ołtarza proboszcz złozył sprawozdanie z życie religinejgo jak i dokonanych prac gospodarczych. Ks. Biskup głosił Słowo Boże w czasie każdej z mszy św., a po nich spotykał się różnymi wspólnotami: Żywym Różańcem, ministrantami, dziecmi komunijnymi. Odwidził także kaplicę p.w. Uczniów z Emaus w Laskach,  nawiedził jedną z rodzin, a o godz. 12.15 udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Poświęcił także nowy witraż przedstawiający św. Brata Alberta i św. Rafała Kalinowskiego, głównych patronów sosnowieckiej diecezji. Witraż ten jest darem państwa Krzysztofa i Ewy Kurów oraz ich rodziny dla naszej światyni.  Cała wspólnota parafialna składa gorace Bóg zapłać.