Start Aktualności Wydarzenia Przesłuchania konkursowe
Przesłuchania konkursowe

6 listopada 2017 roku, w sali Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej odbyły się przesłuchania konkursowe. W komsji oceniającej występy uczestników zasiadali:

Małgorzata Markiewicz – Artystka od wielu lat jest związana z polską sceną muzyczną.. W swym artystycznym dorobku ma zwycięstwo w ogólnopolskiej „Szansie na sukces”. Jest laureatką nagrody im. Anny Jantar na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przez wiele lat współpracowała z Piotrem Rubikiem, występując w oratoriach: Tu es Petrus, Psałterz Wrześniowy, Siedem Pieśni Maryi. Z tej współpracy pochodzi jeden na największych jej przebojów, wyśpiewany wraz z Januszem Radkiem „Psalm dla Ciebie”, Jest zdobywczynią Diamentowej płyty i Superjedynki. Obecnie przygotowuje swój pierwszy solowy krążek, na którym będzie można ją usłyszeć już nie tylko w roli wokalistki, ale także autorki muzyki i tekstów.

Gabriela Stańdo – wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Absolwentka Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie wokalu oraz wydziału jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie pracuje nad wydaniem własnego albumu oraz współtworzy różnorodne projekty muzyczne z pogranicza muzyki klasycznej, jazzowej, popowej, soulowej, oraz gospel. Finalistka wielu ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej, m.in. na Festiwalu Marka Grechuty Kraków 2009 (2 nagroda), Korowód Kraków 2009 (3 nagroda).

Aleksander Trąbczyński -Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wykonawca piosenki literackiej, tłumacz i autor tekstów. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w 1980 roku. Ma na koncie dziesiątki ról filmowych i teatralnych. Związany ze środowiskiem piosenki autorskiej i poetyckiej, realizuje i wykonuje programy muzyczno-literackie: Swoje pasje muzyczne i tekściarsko-limeryczne realizuje też z przyjaciółmi w cyklu wieczorów „Trąba na pniu”.

Decyzją Jury do konceru laureatów w niedzielne popołudnie zakwalifikowani zostali:

Kategoria -Przedszkola: Laura Pięta (Sławków), Zuzanna Skowrońska (Bolesław), Estera Gluźniewicz (Dąbrowa Górnicza), Zofia Tarasów (Bolesław)

Kategoria -Dzieci z klas 1-3: Aleksander Spyra (Sławków), Szymańska Alicja (Sosnowiec), Karolina Siudyka (Bukowno), Mateusz Foryś (Bolesław), Antonina Mittman (Osiek)

Kategoria -Dzieci z klas 4-6: Emilia Kańczuga (Olkusz), Antoni Zimnal (Sosnowiec), Karolina Lewandowska (Sławków), Oliwia Kozińska (Sławków), Karolina Górnicka (Bukowno)

Kategoria -Gimnazja: Zofia Kolesińska (Sławków), Mikołaj Koza (Sławków), Patrycja Tomczyk (Bolesław), Wiktoria Michta (Sławków), Joanna Gluźniewicz (Dąbrowa Górnicza)

Kategoria Dorośli: Sylwia Muzyk (Bukowno), Natalia Lewandowska (Sławków), Wiktoria Kieca (Łobzów), Julia Kolesińska (Sławków), Magdalena Pędras (Sławków)

O kolejności zdobytych miejsc laureaci dowiedzą się w dniu koncertu. Wszystkich serdecznie zapraszamy na mszę św. o godz. 16.00 sprawowaną w intencji Ojczyzny, a po niej odbiorą swoje nagrody i zaprezentują się wszyscy laureaci.