Start Aktualności Wydarzenia Przesłuchania konkursowe
Przesłuchania konkursowe

6 listopada 2017 roku, w sali Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej odbyły się przesłuchania konkursowe. W komsji oceniającej występy uczestników zasiadali:

Małgorzata Markiewicz – Artystka od wielu lat jest związana z polską sceną muzyczną.. W swym artystycznym dorobku ma zwycięstwo w ogólnopolskiej „Szansie na sukces”. Jest laureatką nagrody im. Anny Jantar na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przez wiele lat współpracowała z Piotrem Rubikiem, występując w oratoriach: Tu es Petrus, Psałterz Wrześniowy, Siedem Pieśni Maryi. Z tej współpracy pochodzi jeden na największych jej przebojów, wyśpiewany wraz z Januszem Radkiem „Psalm dla Ciebie”, Jest zdobywczynią Diamentowej płyty i Superjedynki. Obecnie przygotowuje swój pierwszy solowy krążek, na którym będzie można ją usłyszeć już nie tylko w roli wokalistki, ale także autorki muzyki i tekstów.

 Gabriela Stańdo – wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Absolwentka Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie wokalu oraz wydziału jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie pracuje nad wydaniem własnego albumu oraz współtworzy różnorodne projekty muzyczne z pogranicza muzyki klasycznej, jazzowej, popowej, soulowej, oraz gospel. Finalistka wielu ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej, m.in. na Festiwalu Marka Grechuty Kraków 2009 (2 nagroda), Korowód Kraków 2009 (3 nagroda).

Aleksander Trąbczyński -Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wykonawca piosenki literackiej, tłumacz i autor tekstów. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w 1980 roku. Ma na koncie dziesiątki ról filmowych i teatralnych. Związany ze środowiskiem piosenki autorskiej i poetyckiej, realizuje i wykonuje programy muzyczno-literackie: Swoje pasje muzyczne i tekściarsko-limeryczne realizuje też z przyjaciółmi w cyklu wieczorów „Trąba na pniu”.

 

Decyzją Jury do konceru laureatów w niedzielne popołudnie zakwalifikowani zostali:

Kategoria -Przedszkola: Laura Pięta (Sławków), Zuzanna Skowrońska (Bolesław), Estera Gluźniewicz (Dąbrowa Górnicza), Zofia Tarasów (Bolesław)

Kategoria -Dzieci z klas 1-3: Aleksander Spyra (Sławków), Szymańska Alicja (Sosnowiec), Karolina Siudyka (Bukowno), Mateusz Foryś (Bolesław), Antonina Mittman (Osiek)

Kategoria -Dzieci z klas 4-6: Emilia Kańczuga (Olkusz), Antoni Zimnal (Sosnowiec), Karolina Lewandowska (Sławków), Oliwia Kozińska (Sławków), Karolina Górnicka (Bukowno)

Kategoria -Gimnazja: Zofia Kolesińska (Sławków), Mikołaj Koza (Sławków), Patrycja Tomczyk (Bolesław), Wiktoria Michta (Sławków), Joanna Gluźniewicz (Dąbrowa Górnicza)

Kategoria Dorośli: Sylwia Muzyk (Bukowno), Natalia Lewandowska (Sławków), Wiktoria Kieca (Łobzów), Julia Kolesińska (Sławków), Magdalena Pędras (Sławków)

O kolejności zdobytych miejsc laureaci dowiedzą się w dniu koncertu. Wszystkich serdecznie zapraszamy na mszę św. o godz. 16.00 sprawowaną w intencji Ojczyzny, a po niej odbiorą swoje nagrody i zaprezentują się wszyscy laureaci.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę