Start Aktualności Wydarzenia Górnicze święto
Górnicze święto

Jak co roku górnicy naszej parafii uczcili swoją patronkę - św. Barbarę. 3 listopada, na mszy św. o godz. 10.00, zebrani pod najpiękniejszymi chyba w diecezji, starymi, górniczymi sztandarami dziękowali Bogu za opiekę w czasie trudnej i niebezpiecznej pracy, a także prosili św. Barbarę o dalszą opiekę i wstawiennictwo dla siebie i swoich rodzin. Uroczystości rozpoczęły się przy bocznym ołtarzu św. Barbary, a następnie w procesji przeszliśmy do ołtarza głównego, by uczestniczyć w Eucharystii. Jako dowód swojej wdzięczności górnicy złożyli dary: chleb, wino, kwiaty i ofiarę pieniężną , która przeznaczona będzie na renowację kolejnego sztandaru. Tym razem będzie to sztandar Bractwa Różańcowego z 1927 roku. Nie tylko za dary, ale przede wszystkim za świadectwo wiary i wierności Kościołowi składamy im gorącce Bóg zapłać, a na trud pracy mówimy staropolskie Szczęść Boże. Po zakończonych uroczystościach była też możliwość ucałowania relikwii św. Barbary.