Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

1.  Słowo Boże dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. W czasach, gdy przeżywamy ogólny kryzys rodziny, potrzebny nam jest ten wzór. Potrzebne jest nam także ich wstawiennictwo. Chciejmy wzywać ich pomocy zwłaszcza w niebezpieczeństwach, które i dziś zagrażają polskim rodzinom.

2.  Dzisiejszą niedzielą kończymy kalendarzowy Rok Pański 2017. Po mszy św. popołudniowej o godz. 16.00. przed Najświętszym Sakramentem chcemy wyśpiewać suplikacje, które będą dziękczynieniem, przebłaganiem i zarazem zawierzeniem naszego życia na nowy rok.

3.  Jutro przypada Nowy Rok. Rozpoczynamy go uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki. Dla naszej wspólnoty jest to szczególne święto. Maryja Matka Boża patronuje naszej świątyni i wspólnocie parafialnej. Jej zawierzamy wszystko, co przed nami, czas, który Bóg nam daje. Prośmy, by płaszczem swej Matczynej opieki otaczała każdego z nas.

4.  Dziś także obchodzimy Światowy Dzień modlitw o pokój. Ta modlitwa staje się szczególnie pilnym zadaniem każdego chrześcijanina i każdego, kto cieszy się pokojem.

5. W sobotę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego –Trzech Króli. Podczas mszy dokonamy błogosławieństwa kadzidła i kredy. Zachęcamy, by poświęconą kredą oznaczyć drzwi naszych domów wypisując na nich litery: C+M+B 2017. Według tradycji litery te nawiązują do imion trzech Mędrców przybyłych ze Wschodu. Będzie można również zakupić przygotowane zestawy kredy, kadzidła i węgielki. Taca z uroczystości przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. Miło mi poinformować, że tegoroczny Koncert Kolęd odbędzie się 21 stycznia o godz. 17.00. Tym razem gościć będziemy muzyków Centralnego Zespołu Wojska Polskiego.

7. W tym tygodniu przypada:

• I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołań po mszy wieczornej.
  • I piątek Miesiąca--okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Spowiedź rano, w czasie mszy św. oraz w czasie trwania adoracji. W Laskach msza św. o godz. 18.00. Ks. Michał odwiedzi chorych w piątek od godz. 9.00, a ks. Krzysztof od godz. 10.00
  • I Sobota Miesiąca –nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

8.  Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:

Wtorek 2.01.2018: godz. 9.00 Hutki

godz. 9.00: Bolesław, ul. Kluczewska ( domki za trasą),

godz. 14.30: Kolonia, ul. Bolesławska (domki przed trasą)

godz. 15.00 Bolesław, ul. Szkolna i Różana

Środa 3.01.2018: godz. 9.00: Międzygórze

godz. 10.30 Stodoły

godz. 15.30 Ujków i Krze (domki przed trasą)

godz. 15.30 Bolesław, Kamienice i ul. Parkowa

Czwartek 4.01.2018: godz. 9.00: Bolesław, ul. Polna i Krążek

godz. 15.00: Krze, ul. Słoneczna i Krótka

godz. 15.30: Bukowno, ul. Tłukienka

W czasie trwającej wizyty duszpasterskiej pragnących skorzystać z sakramentu pokuty prosimy o przychodzenie nieco wcześniej przed mszą św.

9.  Dzisiaj zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela.

10. Stefan Kardynał Wyszyński nauczał: „Nie to jest ważne, by krytykować przeszłość, lecz, aby swój własny wysiłek włożyć w lepszą przyszłość” Niech na progu nowego roku te słowa będą zachętą do podjęcia nowych wyzwań.