Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże prowokuje nas do postawienia sobie pytania czego szukamy w życiu. Czy naprawdę szukamy Boga i życia wiecznego? Bóg jest blisko nas, a czy my jesteśmy blisko Boga?

2.  Z przykrością informujemy, że zaplanowany na przyszłą niedzielę koncert kolęd został przez wykonawców odwołany. Z uwagi na inne priorytetowe zadania i obowiązki nie mogą przyjechać do naszej parafii. Zarówno wykonawcy jak i organizatorzy serdecznie przepraszają. Mamy nadzieję, że z zespołem spotkamy się w innych okolicznościach, Takie mamy od nich zapewnienie.

3. W najbliższy piątek o godz. 13.45 z parkingu przy CPN-ie wyjeżdżamy na Jasełka do teatru w Cieszynie. Osoby, które się zapisały prosimy o uzupełnienie peseli potrzebnych do ubezpieczenia. Gdyby ktoś z osób zapisanych rezygnował z wyjazdu, prosimy o powiadomienie, bowiem są inni chętni na wyjazd

4. W sobotę przeżywać będziemy kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Jak zawsze rozpoczyna się on mszą św. o godz. 17.00, a po niej uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. Za tydzień niedzielę obchodzić będziemy Dzień Babci, a potem Dzień Dziadka. Niech oprócz laurek i życzeń popłyną także modlitwy za osoby nam najdroższe.

6.  Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:

Poniedziałek 15.01

godz. 9.00: Bolesław, ul. Chmielna (z dwóch stron)

godz. 9.30: Bolesław, ul. Wyzwolenia

Wtorek 16.01

godz. 9.00: Bolesław, ul. Główna (numery parzyste 2-114a)

godz. 9.00: Bolesław, ul. Główna (numery parzyste od 116a do 182)

godz. 14.30: Bolesław, ul. Główna (numery parzyste o188-214a)

Środa 17.01.

godz. 9.00: Bolesław, ul. Główna (numery nieparzyste 85b -133)

godz. 15.30: Główna (numery nieparzyste 1-35)

godz. 15.30: Bolesław, ul. Główna (numery nieparzyste 57-85)

Rodziny, które w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kapłana, a pragną zaprosić go z modlitwą i błogosławieństwem mogą uzgadniać termin odwiedzin duszpasterskich w zakrystii.

7.  W ostatnim tygodniu Pan powoła do siebie +Helenę Szymczyk i Mariannę Sioła Niech cieszą się oglądaniem Boga w niebie.

8.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o jak to się stało, że w młodziutkim jezuickim świętym Stanisławie Kostce ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji. W „Niedzieli” warto przeczytać : Dlaczego Islam toleruje przemoc, a także o Polskich himalaistach, którzy planują szturm na K2.

9. Maria Skłodowska –Curie mówiła: „Umiejętność cieszenia się chwilą bieżącą jest cennym darem podobnym do łaski” Niech ta umiejętność będzie naszym udziałem w nadchodzącym tygodniu.