Jasełka

Okres Bożego Narodzenia, to nie tylko szopki i piękne polskie kolędy śpiewane w kościołach. To także czas Jasełek. Ta forma opowiadania Ewangelii o narodzeniu Jezusa jest również bardzo powszechna i lubiana. Wystawiąją je dzieci i dorośli. Angażują się wszyscy, dzieci, rodzice, babcie i dziadkowie. Każdy pomaga w przygotowaniu strojów (skromnych i bardziej bogatych). Każde przedstawienie ma swoją widownię. I również w tym tkwi ich urok i piękno.

Wierne tej tradycji, dzieci ze szkoły podstawowej w Laskach, z wielkim zaangażowaniem i pasją przedstawiły nam swoje Jasełka w uroczystość Objawienia Pańskiego. Pod opieką i kierownictwem p. katechetki Jolanty Frydrych wystąpiły dla mieszkańców Lasek i Kolonii przed mszą świetą w laskowskiej kaplicy.

Każdego roku wyjeżdżamy też na przedstawienie jasełkowe do teatru w Cieszynie. Tam od lat, amatorski zespół złożony z rodzin parafii cieszyńskich przygotowuje duchową ucztę złożoną z bogactwa strojów, muzyki i tańców. Jak co roku, największą radość wywołują dzieci przebrane za małe owieczki. W tym roku wśród uczestników wyjazdu była spora grupa dzieci. Razem z nami były też dzieci ze świetlicy środowiskowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po zakończonym spektaklu udało się nam zrobić zdjęcia z jasełkowymi aktorami. Mam nadzieję, że wszyscy byli uradowani.

III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania