Start Aktualności Wydarzenia Nocna Droga Krzyżowa
Nocna Droga Krzyżowa

II Sławkowska Nocna Droga Krzyżowaimages078Y3H8N

„Ja jestem drogą i prawdą i życiem”

Wyruszamy 23 marca po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 17.30 z kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie.  Zakończenie ok. godz. 24.00 w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach, ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego, a następnie powrót do Sławkowa.

WIĘCEJ INFORMACJI DOT. ORGANIZACJI

SŁAWKOWSKIEJ NOCNEJ DROGI KRZYŻOWEJ (SNDK)

Trasa II Sławkowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej: Sławków – Bukowno - Podlesie - Płoki. Odległość 20 km. Trasa prowadzi w połowie drogami leśnymi, a druga połowa to drogi asfaltowe. Idziemy grupą zorganizowaną więc obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Ze względów bezpieczeństwa każdy uczestnik ubrany jest w odblaskową kamizelkę.

W czasie przemarszu wszystkich uczestników obowiązuje reguła milczenia, bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady, aby nie utrudniać innym uczestnikom modlitwy i medytacji. Wyjątkiem są rozważania stacji drogi krzyżowej i modlitwa przy tych stacjach oraz krótkie postoje tzw. techniczne.

Należy pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie. Zaopatrzyć się w termos z gorącym napojem oraz żywność wysokoenergetyczną.

SNDK przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, natomiast nieletni mogą wziąć w niej udziałtylko i wyłącznie pozostając pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub innej wyznaczonej osoby pełnoletniej. Każdy uczestnik SNDK będzie ubezpieczony oraz będzie miał zapewniony powrót autokarem do Sławkowa. Koszt uczestnictwa w SNDK to 15zł. Płatne przy zapisie.

Wszelkie informacje tel. 502 479 607