Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu
Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Dzisiejsze Słowo Boże przypomina nam o miłości Boga, który chce, abyśmy dostąpili życia wiecznego. Dlatego ofiarował swojego Syna, aby nas zbawić.

2. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej rodzinie parafialnej O. Wojciecha Bieszke, który dla nas te rekolekcje poprowadzi. Trwać one będą do środy włącznie, z tym, że środę będziemy przeżywać już sami. O. Wojciech musi nas opuścić już we wtorek. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych każdego dnia o godz. 9.00 i 18.00, a w Laskach o godz. 17.00. Dla dzieci i młodzieży codziennie o godz. 15.30. Udział wszystkich dzieci w rekolekcjach jest obowiązkowy. Wtorek jest dniem spowiedzi i pojednania. Służyć nam będą kapłani z dekanatu. Na środę na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych i w podeszłym wieku. W czasie mszy świętej udzielany będzie sakrament namaszczenia. Do innych chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni udamy się z Komunią św. wielkanocną w sobotę 24 marca. Już dzisiaj prosimy o zgłoszenia. Plan rekolekcyjnych spotkań wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Jeszcze raz proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

3.  Pragnę przypomnieć i jednocześnie prosić o powiadomienie wszystkich, że w czasie rekolekcji tj. poniedziałek, wtorek i środę, msza popołudniowa będzie odprawiana nie o godz. 17.00, lecz o godz. 18.00. Szczególnie zależy mi na dotarciu do tych, którzy zamawiali intencje w czasie środowej Nowenny.

4.  Tradycyjnie już w każde rekolekcje spieszymy z żywnościową pomocą potrzebującym. W adwencie przynieśliśmy bardzo wiele paczek. Mam nadzieję, że i teraz będzie podobnie. Paczki możemy składać przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

5. 19 marca organizowany jest wyjazd do teatru w Cieszynie na Misterium Męki Pańskiej. są jeszcze wolne miejsca i można się zapisywać w zakrystii.

6. 23 marca odbywać się będzie II Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie a zakończy około północy w Sanktuarium w Płokach. Bliższe informacje i warunki uczestnictwa są umieszczone na stronie internetowej.

7. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której jak co roku możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

8. W Gościu Niedzielnym o ograniczeniu handlu w niedziele. Czy jest to katastrofa, jak chcą niektóre media, czy też krok w stronę dojrzałej cywilizacji. Ponadto o pysze, wyproszonych dzieciach i potrzebie ciągłego nawracania –rozmowa z rektorem bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech. Zachęcam także do lektury tygodnika Niedziela i miesięcznika WPiS. W nim choćby rozmowa z Wiktorem Orbanem, czy rodzicami Kamila Stocha.

9.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Maciej Tomsia, Teresa Gorgoń i Krystyna Starczynowska. Niech się radują życiem wiecznym obiecanym im na chrzcie świętym.

10.  Św. Maksymilian Kolbe mówił: „Skupienie jest początkiem nawrócenia”. Zadbajmy o nasze własne skupienie, by pełniej przeżyć każde rekolekcyjne spotkanie.  

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę