Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

1. Słowo Boże zachęca, byśmy obchodząc święta Wielkanocy pomyśleli również o swoim zmartwychwstaniu. Zwróćmy z nadzieją nasze serca ku Bogu, abyśmy mogli dostąpić życia wiecznego.

2.  Przez osiem kolejnych dni Kościół obchodzi Oktawę Wielkanocy. Jest to jakby przedłużenie świętowania największej tajemnicy wiary –Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Z tej też okazji w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

3.  Dzisiaj poniedziałek -drugi dzień świąt wielkanocnych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie i pomoc studiującym w nich.

4.  Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Do tej uroczystości przygotowuje nas Nowenna, którą odmawiamy każdego dnia po mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia połączona z odmawianiem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Jest to czas, gdy niebo szczególnie otwiera się dla grzeszników, a Miłosierdzie Boże ratuje dusze grzeszników. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia.

5.  Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by obchody Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy miały tak podniosły nastrój. Najpierw wszystkim sprzątającym świątynię i przygotowującym tegoroczny Grób Pański. Dziękuję biorącym udział w triduum paschalnym, jak również w procesji rezurekcyjnej, orkiestrze, strażakom, pocztom sztandarowym, asyście liturgicznej, paniom od feretronów. Szczególne podziękowania należą się naszym ministrantom, którzy przez cały czas tak pięknie przygotowywali liturgię oraz czuwali przy ciemnicy i grobie.

6.  W tym tygodniu przypadają:

• I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej po mszy św. wieczornej.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych ks. Michał uda się od godz. 9.00, a ks. Krzysztof od godz. 10.00.
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

7. Od jutra msze św. popołudniowe odprawiane są o godz. 18.00.

8. 14 kwietnia wyjeżdżamy na diecezjalną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Wyjazd o godz. 4.00 rano. Osoby, które się zapisały proszę o uzupełnienie danych potrzebnych do ubezpieczenia. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć to są jeszcze trzy wolne miejsca. Również gdyby ktoś rezygnował proszę o powiadomienie.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana +Agnieszka Wójcik. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie.

10. Polecamy na świąteczne popołudnie lekturę prasy katolickiej. Są jeszcze dostępne tygodniki Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci i młodzieży oraz Miesięcznik WPiS

11.  Jest takie powiedzenie: „Szukając szczęścia dla innych, znajdziesz swoje własne”. Niech nadchodzący tydzień pozwoli nam odnaleźć swoje szczęście.