Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

1. Słowo Boże zachęca, byśmy obchodząc święta Wielkanocy pomyśleli również o swoim zmartwychwstaniu. Zwróćmy z nadzieją nasze serca ku Bogu, abyśmy mogli dostąpić życia wiecznego.

2.  Przez osiem kolejnych dni Kościół obchodzi Oktawę Wielkanocy. Jest to jakby przedłużenie świętowania największej tajemnicy wiary –Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Z tej też okazji w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

3.  Dzisiaj poniedziałek -drugi dzień świąt wielkanocnych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie i pomoc studiującym w nich.

4.  Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Do tej uroczystości przygotowuje nas Nowenna, którą odmawiamy każdego dnia po mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia połączona z odmawianiem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Jest to czas, gdy niebo szczególnie otwiera się dla grzeszników, a Miłosierdzie Boże ratuje dusze grzeszników. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia.

5.  Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by obchody Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy miały tak podniosły nastrój. Najpierw wszystkim sprzątającym świątynię i przygotowującym tegoroczny Grób Pański. Dziękuję biorącym udział w triduum paschalnym, jak również w procesji rezurekcyjnej, orkiestrze, strażakom, pocztom sztandarowym, asyście liturgicznej, paniom od feretronów. Szczególne podziękowania należą się naszym ministrantom, którzy przez cały czas tak pięknie przygotowywali liturgię oraz czuwali przy ciemnicy i grobie.

6.  W tym tygodniu przypadają:

  • I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej po mszy św. wieczornej.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych ks. Michał uda się od godz. 9.00, a ks. Krzysztof od godz. 10.00.
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

7. Od jutra msze św. popołudniowe odprawiane są o godz. 18.00.

8. 14 kwietnia wyjeżdżamy na diecezjalną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Wyjazd o godz. 4.00 rano. Osoby, które się zapisały proszę o uzupełnienie danych potrzebnych do ubezpieczenia. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć to są jeszcze trzy wolne miejsca. Również gdyby ktoś rezygnował proszę o powiadomienie.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana +Agnieszka Wójcik. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie.

10. Polecamy na świąteczne popołudnie lekturę prasy katolickiej. Są jeszcze dostępne tygodniki Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci i młodzieży oraz Miesięcznik WPiS

11.  Jest takie powiedzenie: „Szukając szczęścia dla innych, znajdziesz swoje własne”. Niech nadchodzący tydzień pozwoli nam odnaleźć swoje szczęście.

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę