Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocy
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocy

1.  Słowo Boże uświadamia nam, że wszyscy potrzebujemy Bożego Miłosierdzia, choć może nie zawsze mamy tego świadomość. Jezus zwraca naszą uwagę, jak ważna jest wiara.

2.  Dzisiaj, w niedzielę kończącą oktawę Wielkanocy obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Jest to czas, w którym serce Jezusa jest szczególnie otwarte dla udzielania Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich do czuwania i wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3.  To święto rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia obchodzony w tym roku pod hasłem „Wiara żywa uczynkami.” Ma on uwrażliwić nas na potrzeby bliźnich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła miłosierdzia.

4.  W sobotę 14 kwietnia udajemy się na diecezjalną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Centralnym punktem pielgrzymki będzie eucharystia o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie ks. Bp. Grzegorz Kaszak. Wyjazd o godz. 4.00 rano z parkingu przy CPN-ie. Proszę o uzupełnienie danych do ubezpieczenia.

5.  Z uwagi na Wielki Post i oktawę Wielkanocy liturgiczna uroczystość Zwiastowania NMP obchodzona będzie dopiero jutro. Uroczystość ta obchodzona jest jako dzień rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informacje, na czym polega ta adopcja znajdują się na stoliku przy wyjściu i na stronie internetowej parafii. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to dzieło zapraszamy na jutrzejszą wieczorną mszę św. Będziemy się modlić w intencji rozpoczynających Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

6.  18 czerwca 2018 roku w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Małżonków obchodzących złote i srebrne jubileusze małżeństwa. Proszę o kontakt tych jubilatów, którzy chcieliby uczestniczyć w tej pielgrzymce.

7.  W poniedziałek na godz. 17.00 ks. Krzysztof zaprasza Koła Różańcowe na spotkanie modlitewne do salki maryjnej na plebanii. Natomiast liturgiczne przygotowanie dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania rozpoczyna się mszą o godz. 18. 00

8.  Dzieci I-komunijne mają swoje I spotkanie liturgiczne w czwartek o godz. 18.30.

9. We wtorek przypada 10 rocznica tragedii smoleńskiej. Na mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić w ich intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

10. Parafie olkuskie zapraszają na publiczny różaniec, który będzie odmawiany w sobotę o godz. 12.00. na rynku w Olkuszu.

11. W Gościu Niedzielnym przeczytamy dziś o tym, co znaczą słowa Jezu, ufam Tobie i jak wprowadzić je do naszego życia. Ponadto o konsekwencjach wprowadzenia nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych. Polecamy też Niedzielę.

12.  Św. Jan Paweł II mówił w Łagiewnikach: „Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom Świętości Boga. Obyśmy zawsze w miłosierdziu Boga pokładali naszą ufność.

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę