Start Aktualności Wydarzenia Pielgrzymka do Torunia
Pielgrzymka do Torunia

MG 031814 kwietnia 2018 roku uczestniczyliśmy w diecezjalnej pielgrzymce do Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. O godz. 4.00 rano 50-osobowa grupa z dekanatu (w tym 35 osób z naszej parafii) wyruszyła w stronę Torunia. Szybko i bezpiecznie dotarliśmy na miejsce (wyprzedził nas tylko dekanat Podwyższenia Krzyża św. z Wolbromia). Był czas, by nieco odpocząć po podróży i już osobiście zapoznać się z sanktuarium. O godz. 11.15 ropoczęła się procesja różańcowa, która przygotowała nas do uczestnictwa w uroczystej Eucharystii. Przewodniczył jej Ks. Biskup Grzegorz Kaszak, a wraz z kapłanami diecezji sosnowieckiej koncelebrowali ją O. Tadeusz Rydzyk i kustosz sanktuarium. O. Tadeusz wygłosił również Słowo Boże (tylko trochę dłuższe od kazań ks. Biskupa!). Po mszy św. była okazja do wysłuchania informacji o powstaniu sanktuarium, a pobyt u Matki Bożej zakończyła modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Przed wyjazdem w drogę powrotną odwiedziliśmy toruńską Starówkę, kościół katedralny i niektóre zabytki Torunia. Nie możliwym jest wracać z Torunia bez pierników. Dlatego i na to znalazł się czas. Potem już tylko droga do domu. Kto pierwszy; my czy Wolbrom. A jednak wygraliśmy. Po drodze modlitwa i śpiew oraz plany następnych wyjazdów.

III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania