Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy
Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy

1. Bóg w dzisiejszym Słowie zapewnia nas o swojej miłości i opiece. On nas prowadzi do życia wiecznego. Na ile chcemy za Nim podążać?

2.  Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Tak się pięknie składa, że możemy rozpocząć te modlitwy goszcząc wśród nas kleryka seminarium Duchownego w Częstochowie. Przybywa do naszej wspólnoty, by razem z nami się modlić i przekazać nam Słowo ks. Rektora. My także obejmujemy pamięcią modlitewną całe seminarium duchowne, wszystkich kleryków i przełożonych i do cotygodniowych modlitw na środowej nowennie dołączamy także tę dzisiejszą modlitwę o nowe powołania z tej parafii i całej diecezji. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby seminarium duchownego.

3. Dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia. Jest to już pewna tradycja w naszej wspólnocie i cieszymy się obecnością każdego, kto włącza się w to uwielbienie.

4. Już dzisiaj też wraz z pielgrzymami grupy fioletowej chcielibyśmy zaprosić wszystkich parafian i chętnych na patriotyczną majówkę 3 maja. Po mszy św. popołudniowej chcielibyśmy spotkać się na placu przy boisku parafialnym na wspólnym śpiewaniu pieśni maryjnych i patriotycznych. Jeśli tylko pogoda pozwoli, będzie też okazji do wspólnego grilla. Zapraszamy wszystkich miłośników takiego śpiewania nie tylko z parafii. W ten sposób pragniemy świętować tę piękną uroczystość.

5. W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to również dzień modlitw o dobre urodzaje .

6. W minionym tygodniu odszedł do Pana +Edward Grzebinoga. Niech z aniołami i świętymi wielbi Imię Boga.

7.  W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek –adhortacja apostolska papieża Franciszka „O świętości w świecie współczesnym. Ponadto, czy Duch Św. może zmieniać Tradycję w Kościele, a także o tym, czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej. Polecam też tygodnik Niedziele i Mały Gość dla dzieci i młodzieży.

8.  Wilfred Grenfell powiada: Wygoda, bogactwa i pochwały nie przynoszą prawdziwej radości. Daje je zrobienie czegoś wartościowego.” Takiej właśnie radości życzmy sobie wzajemnie na nadchodzący tydzień.