Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy

1. Jezus w dzisiejszym Słowie wyjaśnia, że jest krzewem winnym, a my latoroślami. Jeśli jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie , wydajemy dobre owoce.

2.  We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika –patrona ludzi pracy. W tym dniu też rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Codziennie po mszy św. wieczornej śpiewem Litanii Loretańskiej chcemy wielbić Matkę Boga. Trudno w maju o piękniejsze chwile niż te spędzone z Maryją. Matury, Komunie, bierzmowania -wszystko to możemy każdego dnia zawierzać Maryi. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę niech Matka Boża łączy wszystkich w tej modlitwie. Zachęcamy przy tej okazji do odnowienia przydrożnych kapliczek i jeśli jest taka tradycja do wspólnego śpiewu litanii przy nich.

3. W czwartek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte jak w każdą niedzielę. Niech wywieszenie flag w tym dniu będzie znakiem naszego patriotyzmu i szacunku wobec tych, którzy naszą ojczyznę przez wieki tworzyli i dla niej oddawali swoje życie. Szczególną formą świętowania tego dnia będzie w naszej parafii śpiewanie pieśni patriotycznych. Odbywać się ono będzie po mszy popołudniowej, na boisku przy kościele. Będzie można także skosztować grilowych kiełbasek. Zapraszamy w imieniu pielgrzymów grupy fioletowej.

4.  Następna niedziela w naszej parafii upłynie pod znakiem ważnych wydarzeń. O godz. 10.00 swoje patronalne święto przeżywać będą hutnicy i strażacy. Wraz z nimi czcić będziemy św. Floriana, którego liturgiczne wspomnienie przypada w piatek. Na mszy św. o godz. 12.15 gościć będziemy w świątyni Kawalerów i Damy Ordery Św. Stanisława. Komandoria Zagłębiowska będzie przeżywać swoją inwestyturę, tzn. nadanie i wręczenie orderów św. Stanisława. Wcześniej takie uroczystości odbywały się w warszawskich Łazienkach. Tym bardziej jesteśmy dumni, że obecnie miejscem tego wydarzenia będzie nasz parafialny kościół. Wszystkich parafian zapraszamy. I jeszcze jedno wydarzenie religijne, ważne dla naszej wspólnoty parafialnej. Na mszy św. o godz. 16.00 młodzież klas III Gimnazjum przystąpi do sakramentu Bierzmowania, którego udzieli jej ks. Biskup Piotr Skucha. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodzin, w sobotę od godz. 9.00.

5.  Z uwagi na charakter piątku 4 maja, ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

6.  Ks. Biskup Grzegorz Kaszak zaprasza nas do włączenia się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez udział w dwóch wydarzeniach diecezjalnych. Pierwsze to konkurs literacko-historyczny „Ocalić wspomnienia”, a drugie to sztafeta wolności, która będzie przebiegać przez naszą parafię 17 czerwca. O obydwu wydarzeniach i warunkach uczestnictwa w nich przeczytamy na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału.

7. W tym tygodniu przypadają:

• I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

8. W Gościu Niedzielnym dziś o nowej polskiej błogosławionej –Hannie Chrzanowskiej. Polecamy też rozmowę z ks. Buchtą o bierzmowaniu, które nie jest duchowa maturą i o dylematach rodziców broniących prawa do wychowania swoich dzieci. Warto sięgnąć tez po tygodnik Niedziela i najnowszy miesięcznik WPiS.

9.  Stefan Kardynał Wyszyński mówił: We wszystkim tym, co zdarza się w życiu człowieka, trzeba odczytywać ślady miłości Boga. Wtedy do serca wkroczy radość.” Niech nadchodzący tydzień będzie pełen śladów miłości Boga.