Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy

1. Jezus w dzisiejszym Słowie zapewnia nas o swej miłości. Jej potwierdzenie możemy zobaczyć wspominając śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

2.  Rozpoczęliśmy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Codziennie po mszy wieczornej, śpiewem Litanii Loretańskiej włączamy się w hołd, jaki oddaje Jej całe stworzenie. Zachęcamy do wspólnego udziału. W następną niedzielę natomiast odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Będzie ono jakby przedłużeniem nabożeństwa majowego i zakończy się procesją maryjną wokół kościoła.

3. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w nasze patriotyczne śpiewanie. Zarówno dorosłym jak i dzieciom. Szczególne podziękowania należą się panu Andrzejowi Banysiowi, który śpiewem i grą na akordeonie uświetnił to spotkanie.

4.  Dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy pod znakiem ważnych wydarzeń. O godz. 10.00 swoje patronalne święto przeżywają hutnicy i strażacy. Na mszy św. o godz. 12.15 gościmy Kawalerów i Damy Orderu Św. Stanisława Komandorii Zagłębiowskiej, którzy przeżywają swoją inwestyturę, tzn. nadanie i wręczenie orderów św. Stanisława. Z kolei o godz. 16.00 młodzież klas III Gimnazjum przystąpi do sakramentu Bierzmowania, którego udzieli jej ks. Biskup Piotr Skucha.

5.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W te dni przed poranną mszą św. udamy się w procesji do figury Matki Bożej, by ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych modlić się o błogosławieństwo w pracy na roli.

6.  W poniedziałek o godz. 17.00 w sali maryjnej na plebanii spotkanie Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

7. Za tydzień w niedzielę na mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii św.

8.  Zachęcamy do włączenia się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez udział w dwóch wydarzeniach diecezjalnych. Pierwsze to konkurs literacko-historyczny „Ocalić wspomnienia”, a drugie to sztafeta wolności, która będzie przebiegać przez naszą parafię 17 czerwca. O obydwu wydarzeniach i warunkach uczestnictwa w nich przeczytamy na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału.

9.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Janina Klich, Zdzisław Łaskawiec, Józef Mrzygłód i Grzegorz Ratajczak. Niech cieszą się radością zmartwychwstania do życia.

10. W Gościu Niedzielnym dziś o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie cały świat. Ponadto o prawdziwym przygotowaniu dzieci do I Komunii św. opowiadają znane osoby. Polecamy ten artykuł nie tylko rodzicom naszych dzieci. Zachęcam także do lektury Niedzieli i miesięcznika WPiS

11. Theodor Fontane mówi: Powietrze, światło, odpoczynek uzdrawiają, lecz największe ukojenie płynie z kochającego serca” Takich serc wokół nas w nadchodzącym tygodniu niech będzie jak najwięcej.

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę