Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy

1. Jezus w dzisiejszym Słowie zapewnia nas o swej miłości. Jej potwierdzenie możemy zobaczyć wspominając śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

2.  Rozpoczęliśmy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Codziennie po mszy wieczornej, śpiewem Litanii Loretańskiej włączamy się w hołd, jaki oddaje Jej całe stworzenie. Zachęcamy do wspólnego udziału. W następną niedzielę natomiast odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Będzie ono jakby przedłużeniem nabożeństwa majowego i zakończy się procesją maryjną wokół kościoła.

3. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w nasze patriotyczne śpiewanie. Zarówno dorosłym jak i dzieciom. Szczególne podziękowania należą się panu Andrzejowi Banysiowi, który śpiewem i grą na akordeonie uświetnił to spotkanie.

4.  Dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy pod znakiem ważnych wydarzeń. O godz. 10.00 swoje patronalne święto przeżywają hutnicy i strażacy. Na mszy św. o godz. 12.15 gościmy Kawalerów i Damy Orderu Św. Stanisława Komandorii Zagłębiowskiej, którzy przeżywają swoją inwestyturę, tzn. nadanie i wręczenie orderów św. Stanisława. Z kolei o godz. 16.00 młodzież klas III Gimnazjum przystąpi do sakramentu Bierzmowania, którego udzieli jej ks. Biskup Piotr Skucha.

5.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W te dni przed poranną mszą św. udamy się w procesji do figury Matki Bożej, by ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych modlić się o błogosławieństwo w pracy na roli.

6.  W poniedziałek o godz. 17.00 w sali maryjnej na plebanii spotkanie Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

7. Za tydzień w niedzielę na mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii św.

8.  Zachęcamy do włączenia się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez udział w dwóch wydarzeniach diecezjalnych. Pierwsze to konkurs literacko-historyczny „Ocalić wspomnienia”, a drugie to sztafeta wolności, która będzie przebiegać przez naszą parafię 17 czerwca. O obydwu wydarzeniach i warunkach uczestnictwa w nich przeczytamy na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału.

9.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Janina Klich, Zdzisław Łaskawiec, Józef Mrzygłód i Grzegorz Ratajczak. Niech cieszą się radością zmartwychwstania do życia.

10. W Gościu Niedzielnym dziś o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie cały świat. Ponadto o prawdziwym przygotowaniu dzieci do I Komunii św. opowiadają znane osoby. Polecamy ten artykuł nie tylko rodzicom naszych dzieci. Zachęcam także do lektury Niedzieli i miesięcznika WPiS

11. Theodor Fontane mówi: Powietrze, światło, odpoczynek uzdrawiają, lecz największe ukojenie płynie z kochającego serca” Takich serc wokół nas w nadchodzącym tygodniu niech będzie jak najwięcej.