Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocy
Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocy

1. Dzisiejsze Słowo Boże zapewnia nas, że choć Jezus wstąpił do nieba to jednocześnie jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. On jest naszą nadzieją. Dzielmy się tą Dobra Nowiną przez świadectwo codziennego życia.

2.  Codziennie po mszy wieczornej, odprawiamy nabożeństwo majowe. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich, którzy pragną słowami Litanii wielbić Maryję –Matkę Boga. Dzisiaj natomiast z racji 13 dnia miesiąca pierwsze nabożeństwo fatimskie. Bezpośrednio po mszy popołudniowej i nabożeństwie majowym modlitwy, różaniec i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

3. Wcześniej, bo na mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii św. Jakże uroczysty i radosny był to dzień. Ile z tej radości udało się zachować w ciągu całego roku. Czy rzeczywiście eucharystyczny pokarm stał się dla tych dzieci pokarmem codziennym?

4. Za tydzień, na mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Dzieci klas III po raz pierwszy przystąpią do stołu Eucharystii. Jest to radość całej parafii i okazja do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Bardzo proszę rodziców i bliskich, by wypełnili dzieciom ten dzień religijną atmosferą. Niech radości ze spotkania z Chrystusem nie przysłoni radość prezentów. Zachęcam i mocno to kładę rodzicom i bliskim dzieci, by w tych dniach, jeżeli tylko mogą razem z dziećmi przystąpili do spowiedzi i komunii św.

5. W najbliższą sobotę diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia kapłańskie w katedrze sosnowieckiej. Otaczamy ich modlitwą osobistą i wspólną w czasie nowenny.

6. Również w sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Św. kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Przyzywać będziemy Ducha Św., aby nie tylko nas zjednoczył w uwielbieniu tego wieczoru, ale umacniał w wyznawaniu swej wiary przez całe życie. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy nie tylko stałych uczestników, ale czekamy też na inne osoby, zwłaszcza na młodzież.  

7. W Gościu Niedzielnym dziś o wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa. Niebo to „Ktoś” a nie „coś” Ponadto o klasztornym skryptorium w Tyńcu. Polecam też tygodnik katolicki Niedziela z wieloma ciekawymi artykułami.

8.  Św. Jan Bosko poucza: Aby czynić dobro, trzeba mieć odrobinę odwagi” Taką odwaga niech Bóg natchnie każdego z nas.

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę