Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsze Słowo Boże przypomina nam, że przyjście Ducha Św. nie dokonało się tylko w czasach pierwszych chrześcijan. Również i dzisiaj możemy otrzymać dary Ducha Świętego. Trzeba tylko otworzyć swoje serca na Jego obecność.

2.  Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako uroczystość Zesłania Ducha Św. Tak, jak na apostołów zgromadzonych wraz z Maryją w wieczerniku na modlitwie, tak i na nas zstępuje Duch Św. To dzięki Niemu jesteśmy wspólnotą wiary i modlitwy. Uroczystość ta kończy liturgiczny okres Wielkanocy. Jutro jakby drugi dzień Zielonych Świat –święto NMP –Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Następna niedziela obchodzona będzie jako uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3.  Przeżywamy dzisiaj szczególną uroczystość. Dzieci klas III po raz pierwszy w pełni uczestniczą w ofierze Mszy św. Ich radość staje się naszą radością, a ich święto przypomina nasze pierwsze karmienie się Ciałem Chrystusa. Dzieciom życzymy, by ta przyjaźń z eucharystycznym Jezusem mogła się rozwijać i pogłębiać przez całe życie. Dyrekcjom szkół, wychowawcom i katechetom dziękujemy za wspólny trud wychowania i przygotowania dzieci do dzisiejszej uroczystości. Te podziękowania składam na ręce p. Jolanty Frydrych i ks. Michała Szczególne słowa wdzięczności kieruję do rodziców za świadectwo wiary, za troskę o jej przekaz w rodzinach oraz za przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości. Pragnę także wyrazić wdzięczność za dar ołtarza - ofiarę na renowację kielicha.

4. Przedłużeniem dzisiejszego święta będzie tzw. Biały Tydzień. Każdego dnia dzieci komunijne zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Po niej śpiewać będziemy Litanię Loretańską do NMP.

5. W najbliższą sobotę swoje święto mają mamy. W tym dniu będziemy się modlić w intencji wszystkich mam, zarówno tych żyjących, jak i tych, które już odeszły do Boga. Może jest to również okazja do zamówienia intencji mszalnej.

6.  Dziękuję za przygotowanie i prowadzenie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia. W wielu kościołach naszej diecezji trwały takie czuwania modlitewne. Cieszę się, że my także włączyliśmy się w to wieczernikowe oczekiwanie za Zesłanie Ducha Świętego. Następny taki wieczór w trzecia sobotę czerwca. Już dzisiaj zapraszamy.

7. Powoli zaczynamy się już przygotowywać do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku procesja odbywać się będzie w stronę Olkusza, a o przygotowanie ołtarzy chcemy prosić:

  • I Ołtarz: (w okolicy parku) –ul. Chmielna i Browarna
  • II Ołtarz: (przy poczcie) –ul. Kluczewska i Wyzwolenia
  • III Ołtarz: (przy kapliczce) –ul. Laskowska, Kopalniana i Poręba
  • IV Ołtarz: ( przy figurze św. Barbary) mieszkańcy ul. Wodącej, Zielonej i Krążka

8. W uroczystość Bożego Ciała tj. 31 maja o godz. 16.00 mszę św. i procesję w Laskach odprawi ks. Kanonik Tadeusz Maj, były proboszcz tej parafii, który obchodzi w tym roku 50-lecie kapłaństwa. Wszystkich, którzy pragną w tym dniu modlić razem z nim i złożyć mu życzenia zapraszamy na tę uroczystość do Lasek.

9. W Gościu Niedzielnym dziś refleksja o tym dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem. Ponadto pierwsze oceny niedziel bez handlu. Jest już do nabycia najnowszy Mały Gość Niedzielny. W nim wszystko o mundialu 2018. A jak zostać mistrzem w życiu podpowiada o. Leon Knabit. Polecam także Tygodnik katolicki Niedziela.

10.  Św. Augustyn tak pięknie pisze o Eucharystii: „Kiedy spożywamy Eucharystię, dzieje się coś odwrotnego niż zwykle. Jedząc inny chleb przyswajasz go i po części za każdym razem chleb zmienia się w ciebie. Natomiast ten drugi Chleb jest silniejszy niż ty. Nie będziesz więc w stanie prze­mienić go, za to on przemieni ciebie: za każdym razem będziesz w części tym, czym jest ten Chleb” W dniu I Komunii św. warto to przypominać nie tylko dzieciom, ale i nam , którzy karmimy się Chrystusem już od wielu lat.

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę