Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej.
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej.

1. Dzisiejsze Słowo Boże przypomina nam, że nasze życie jest wręcz zanurzone w tajemnicy Trójcy Świętej. Każdy znak krzyża jest wyznaniem oddaniem chwały Bogu Jedynemu w trzech osobach.

2.  W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja odbywać się będzie w stronę Olkusza, a o przygotowanie ołtarzy prosimy:

• I Ołtarz: –ul. Chmielna i      Browarna
  • II Ołtarz:–ul. Kluczewska      i Wyzwolenia
  • III Ołtarz: –ul.      Laskowska, Kopalniana i Poręba
  • IV Ołtarz: mieszkańcy ul.      Wodącej, Zielonej i Krążka

Pięknym zwyczajem jest dekorowanie okien w domach na trasie przejścia procesji. Niech to będzie znak szacunku dla Eucharystii, nasze wyznanie wiary i przypomnienie innym o tym święcie. W dzisiejszej Niedzieli znajdziemy gotowy plakat do wywieszenia w oknie.

3.  Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, wszystkie ugrupowania społeczne, asystę liturgiczną. Szczególną prośbę kierujemy do panów, by wzięli na procesje nasze kościelne sztandary. Dzieci, które chcą sypać kwiaty w czasie procesji i brać w niej czynny udział prosimy o zgłoszenie się do katechetek i na próbę w najbliższy poniedziałek po wieczornym nabożeństwie.

4.  W uroczystość Bożego Ciała tj. 31 maja o godz. 16.00 mszę św. i procesję w Laskach odprawi ks. Kanonik Tadeusz Maj, były proboszcz tej parafii, który obchodzi w tym roku 50-lecie kapłaństwa. Wszystkich, którzy pragną w tym dniu modlić razem z nim i złożyć mu życzenia zapraszamy na tę uroczystość do Lasek.

5.  W czasie trwania Oktawy Bożego Ciała codziennie po mszy wieczornej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy codziennie asystę i dzieci do sypania kwiatów.

6. W tym tygodniu przypadają:

• I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00. W tym dniu też rozpoczyna się nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiać je będziemy codziennie po mszy wieczornej.
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

7.  W Gościu Niedzielnym o Eucharystii, która nie powinna spowszednieć ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament. Polecam dzisiejszy tygodnik Niedziela, także z tej racji, że jest w nim artykuł o uroczystościach w naszej świątyni.

8.  Św. O. Pio powiada: Pan Bóg w Eucharystii składa nam pocałunki miłości. Zatem przyjmujmy z wielką wiarą i miłością Komunię Świętą.Niech te słowa towarzyszą nam w dniach, gdy w sposób szczególny czcić będziemy Jezusa Eucharystycznego.