Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej.
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej.

1. Dzisiejsze Słowo Boże przypomina nam, że nasze życie jest wręcz zanurzone w tajemnicy Trójcy Świętej. Każdy znak krzyża jest wyznaniem oddaniem chwały Bogu Jedynemu w trzech osobach.

2.  W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja odbywać się będzie w stronę Olkusza, a o przygotowanie ołtarzy prosimy:

  • I Ołtarz: –ul. Chmielna i      Browarna
  • II Ołtarz:–ul. Kluczewska      i Wyzwolenia
  • III Ołtarz: –ul.      Laskowska, Kopalniana i Poręba
  • IV Ołtarz: mieszkańcy ul.      Wodącej, Zielonej i Krążka

Pięknym zwyczajem jest dekorowanie okien w domach na trasie przejścia procesji. Niech to będzie znak szacunku dla Eucharystii, nasze wyznanie wiary i przypomnienie innym o tym święcie. W dzisiejszej Niedzieli znajdziemy gotowy plakat do wywieszenia w oknie.

3.  Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, wszystkie ugrupowania społeczne, asystę liturgiczną. Szczególną prośbę kierujemy do panów, by wzięli na procesje nasze kościelne sztandary. Dzieci, które chcą sypać kwiaty w czasie procesji i brać w niej czynny udział prosimy o zgłoszenie się do katechetek i na próbę w najbliższy poniedziałek po wieczornym nabożeństwie.

4.  W uroczystość Bożego Ciała tj. 31 maja o godz. 16.00 mszę św. i procesję w Laskach odprawi ks. Kanonik Tadeusz Maj, były proboszcz tej parafii, który obchodzi w tym roku 50-lecie kapłaństwa. Wszystkich, którzy pragną w tym dniu modlić razem z nim i złożyć mu życzenia zapraszamy na tę uroczystość do Lasek.

5.  W czasie trwania Oktawy Bożego Ciała codziennie po mszy wieczornej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy codziennie asystę i dzieci do sypania kwiatów.

6. W tym tygodniu przypadają:

  • I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00. W tym dniu też rozpoczyna się nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiać je będziemy codziennie po mszy wieczornej.
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

7.  W Gościu Niedzielnym o Eucharystii, która nie powinna spowszednieć ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament. Polecam dzisiejszy tygodnik Niedziela, także z tej racji, że jest w nim artykuł o uroczystościach w naszej świątyni.

8.  Św. O. Pio powiada: Pan Bóg w Eucharystii składa nam pocałunki miłości. Zatem przyjmujmy z wielką wiarą i miłością Komunię Świętą.Niech te słowa towarzyszą nam w dniach, gdy w sposób szczególny czcić będziemy Jezusa Eucharystycznego.

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę