Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykła

1. Dzisiejsze Słowo Boże przypomina nam o konieczności niedzielnego odpoczynku. Zatrzymując się po całotygodniowej pracy, możemy lepiej zobaczyć dobro, którym nas Bóg obdarza i z wdzięcznością zwrócić się do Boga.

2. Dzisiejsza, pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest w całej Polsce jako Święto Dziękczynienia. Przeżywamy je pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość” Z tej okazji przed świątyniami zbierane są ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności.

3.  Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po mszy wieczornej i nabożeństwie odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zakończenie oktawy w czwartek. Po mszy św. wieczornej jeszcze raz udamy się z procesją do czterech ołtarzy wokół naszej świątyni. O przygotowanie ich prosimy tych samych mieszkańców, co na uroczystość Bożego Ciała. Po zakończeniu procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej mszy św. odprawimy specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Ks. Krzysztof zaprasza Koła Różańcowe na spotkanie modlitewne i zmianę tajemnic w poniedziałek o godz. 17.00 w salce na plebanii.

6. 16 czerwca na palcu papieskim w Sosnowcu odbywać się będą obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. O godz. 17.00 odprawiona zostanie msza św., po niej śpiew pieśni patriotycznych, a całość uroczystości zakończy koncert Piotra Rubika zatytułowany „Wolność, Miłość, Niepodległość” Ks. Biskup zaprasza wszystkich diecezjan.

7. Natomiast dzień później, 17 czerwca 2018 roku przez naszą parafię przebiegać będzie sztafeta wolności. Bieg rozpocznie się w Bydlinie i zakończy w Jaworznie. Około godz. 12.15 uczestnicy wbiegną na teren naszej parafii. Odcinek od skrzyżowania przy kopalni Pomorzany, aż do Sławkowa zarezerwowany jest dla mieszkańców naszej gminy i parafii. Podzielony on jest jeszcze na kilka etapów: od kopalni do remizy, od remizy do pomnika wolności w parku, od pomnika do Krążka i od Krążka do Sławkowa (Walcownia). Nie jest to wyścig, ale bardzo wolny bieg, tak, że każdy może wziąć udział w tej sztafecie. Chodzi przecież o upamiętnienie i świętowanie tej rocznicy. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę i pamiątkowy medal. Ja również zamierzam wziąć udział i zachęcam wszystkich do udziału, choćby tylko na jednym z wybranych odcinków. Niech nas będzie jak najwięcej. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie na stronie internetowej, której adres znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem lub na stronie parafialnej.

8. W Gościu Niedzielnym Niekochana Miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa. Ponadto kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości-tym razem o Wincentym Witosie. Polecam także tygodnik Niedziela oraz najnowszy WPiS, a w nim wywiad z trenerem Henrykiem Kacperczakiem o wierzeniach piłkarzy afrykańskich.

9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności +Mieczysława Czerniak. Niech raduje się życiem wiecznym obiecanym jej na chrzcie świętym.

10. Św. Katarzyna Sieneńska poucza: „Miłość i pokora są to dwa skrzydła konieczne do lotu w krainę życia wiecznego”. Niech każdy dobrze przeżyty dzień nas do niego przybliża.

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę