Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

1.  Dzisiejsze Słowo Boże pokazuje nam, jak Bóg troszczy się i kocha każdego z nas. Uczy jak iść Jego drogą, najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu, On jest większy od naszych grzechów.

2. W środę 13 czerwca zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono mszą św., po niej nabożeństwo czerwcowe, a następnie modlitwy, różaniec i procesja maryjna z figurą Matki Bożej wokół świątyni. Zapraszamy do licznego udziału.

3.  Z kolei w sobotę, 16 czerwca na placu papieskim w Sosnowcu odbywać się będą diecezjalne obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. O godz. 17.00 mszę św. odprawi ks. Biskup Grzegorz, po niej śpiew pieśni patriotycznych, a na zakończenie koncert Piotra Rubika zatytułowany „Wolność, Miłość, Niepodległość”. Warto wziąć udział w tych uroczystościach.

4. Natomiast dzień później, 17 czerwca 2018 roku przez naszą parafię przebiegać będzie sztafeta wolności. Bieg rozpocznie się w Bydlinie i zakończy w Jaworznie. Około godz. 12.15 uczestnicy wbiegną na teren naszej parafii. Odcinek od skrzyżowania przy kopalni Pomorzany, aż do Sławkowa podzielony jest na kilka mniejszych etapów, warto przebiec choćby jeden wybrany odcinek. (szczegóły na stronie internetowej). W tej sztafecie nie chodzi o ściganie, ale o upamiętnienie i świętowanie ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy odzyskania niepodległości. Swoim udziałem w jakiś sposób dziękujemy tym, którzy o niepodległość walczyli. Dziękuję tym, którzy po ostatniej niedzieli dołączyli do grona uczestników i wciąż zachęcamy innych. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę i pamiątkowy medal. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie na stronie internetowej, której adres znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem lub na stronie parafialnej.

5. Wieczór Uwielbienia, który odbywa się w naszej świątyni w każdą trzecią sobotę miesiąca, tym razem nie odbędzie z uwagi na diecezjalne uroczystości. Można powiedzieć, że wszyscy przenosimy się na plac papieski w Sosnowcu, by tam wraz z innymi wielbić Boga i świętować polską niepodległość.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Antoni Żero i Alicja Środula. Niech radują się szczęściem życia wiecznego.

7. W Gościu Niedzielnym o specjalnie powołanym urzędzie w Niemczech, który na podstawie donosu może wtargnąć w nocy i zabrać rodzicom ich dziecko. Czy polskie rodziny tam mieszkające mają się czego obawiać.

8. Lew Tołstoj powiada:„Prawdziwa dobroć jest nie tylko cnotą i radością, ale i orężem znacznie potężniejszym niż przemoc”. Niech taka dobroć wypełni dni wszystkie dni nadchodzącego tygodnia.

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę