Start Aktualności Wydarzenia Diecezjalna Sztafeta Niepodległości
Diecezjalna Sztafeta Niepodległości

IMG 614717 czerwca 2018 roku przez naszą parafię przebiegała Diecezjalna Sztafeta Niepodległości. Była to inicjatywa dla upamiętnienia 100 rocznicy ozdyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Na szlaku sztafety znalazły się więc miejsca i pomniki związane z tą rocznicą. My, Urząd Gminy i Parafia włączyliśmy się w sztafetę od Kopalni Pomorzany, by następnie odcinkami: do remizy, do parku gdzie znajduje się pomnik wolności, przez Krążek i Pdlipie przekazać pochodnię i uczestnictwo Sławkowianom. W sztafecie biegli i starsi i najmłodsi. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki i symboliczne medale. Uczestników sztafety prosimy o krótkie własne przeżycia i refleksje z udziału. (zakładka - Księga gości)

A oto i pierwsza opinia, a czekamy na następne:

Chociaż nie uważam się za wielkiego patriotę zdecydowałem, że wezmę udział w sztafecie – po prostu nie znoszę coraz bardziej widocznego tumiwisizmu. Na każdym kroku jest dostrzegalny. Podziwiam tych nielicznych, którzy nie bacząc na trudności odpowiedzieli na apel i przynajmniej najkrótszy odcinek trasy pokonując, udowodnili, że jeszcze na „czymś” im zależy.