Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam dziś, że do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka. Naszym celem jest życie z Bogiem w wieczności. Nawet jeżeli w tej drodze pojawiają się jakiekolwiek trudności, to Bóg nie pozostawia nas samych, jak nie zostawił kobiety cierpiącej na krwotok i Jaira, ojca ciężko chorej dziewczynki.

2.  W poniedziałek o godz. 17.00 w sali maryjnej spotkanie Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

3. Jak co roku, już na początku wakacji przypominamy o pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona w dniach 9-13 sierpnia. Warto tak zaplanować wakacje, by znaleźć czas na to wspólne wędrowanie i modlitwę. Może to będzie podziękowanie za coś, co spotkało nas w życiu, może komuś w rodzinie potrzebna jest taka moja modlitwa i ofiara. Nie może iść sam, więc liczy na mnie. Może wreszcie będzie to czas na przemyślenie swojego życia i podjęcie konkretnych decyzji z nim związanych. Pomyślmy o tym już teraz na początku wakacji.

4.  W tym tygodniu przypada:

  •  I czwartek Miesiąca-modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
  •  I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi w czasie porannej mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00
  • I Sobota Miesiąca –nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po mszy porannej

5. Zachęcamy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św. Może się bowiem niekiedy tak zdarzyć, że będzie tylko jeden kapłan i wtedy zawsze będzie spowiadał przed mszą świętą.

6.  W Gościu Niedzielnym pierwszy odcinek wakacyjnego z cyklu „Na skraju Polski” O miejscach, gdzie można naprawdę dobrze odpocząć. Zachęcam też do lektury tygodnika „Niedziela” oraz najnowszego miesięcznik WPiS.

7. Baltasar Gracian mówił: „Przyjaźń pomnaża to, co w życiu dobre, a dzieli to, co złe. Jest lekarstwem na nieszczęście i wytchnieniem duszy.”Niech nadchodzący tydzień pomoże nam odkryć takich przyjaciół wokół nas, nie tylko na czas wakacji.

 

Konkurs

LOGO LONKURSU

 III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę