Start Aktualności Wydarzenia Wybierz się, wybierz się razem z nami, na wspaniały pielgrzymkowy szlak!
Wybierz się, wybierz się razem z nami, na wspaniały pielgrzymkowy szlak!

Od pokoleń polskie drogi wypełniają się pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę. Wyruszają z najdalszych zakątków naszej Ojczyzny. Idą starsi i młodzi.  Niosą w sercach intencje własne i swoich najbliższych. Z radością prezentujemy archiwalne zdjęcie pielgrzymów parafii Bolesław do tronu Jasnogórskiej Pani. I chociaż było to pielgrzymowanie zimowe, to jednak zadziwia ilość pielgrzymów.

1 (2)

W dniach 9-13 sierpnia pielgrzymować będą wierni diecezji sosnowieckiej (grupa olkuska) Wśród pielgrzymów tej grupy swoje miejsce od lat ma dekanat sławkowski -grupa fioletowa. Warto tak zaplanować wakacje, by znaleźć czas na wspólne wędrowanie i modlitwę razem z nami. Można podziękowanie za coś, co spotkało nas w życiu, ofiarować swój trud i modlitwę w intencji osób nam drogich i bliskich, które same pójść nie mogą, więc liczą na mnie. Może będzie to czas na przemyślenie swojego życia i podjęcie konkretnych decyzji z nim związanych. Zapraszamy wszystkich. Jakby to było pięknie, gdyby  za kilkadziesiąt lat ktoś mógł zobaczyć zdjęcie pielgrzymów bolesławskich z roku 2019, a na nim taka sama liczbę pielgrzymów.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej