Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże skłania nas do zastanowienia, co przenika nasze serca. Pomiędzy wiarą, a powątpiewaniem jest jeszcze obojętność, która zagraża nam najbardziej. Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem pogłębia w nas wiarę.

2. W piątek 13 dzień lipca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Jak zwykle rozpoczyna się ono mszą św., po niej modlitwy, różaniec i na zakończenie procesja maryjna wokół świątyni. W wakacyjnym czasie niech nas będzie przy Maryi jak najwięcej.

3. W dniach 9-13 sierpnia wyruszy z Olkusza Piesza Sosnowiecka Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w niej, a już zdecydowani mogą się zapisywać w zakrystii, bądź w kancelarii. Udział w pielgrzymce to najpiękniejsze przeżycie wspólnoty wiary. To okazja, by modlić się w intencjach ważnych dla mnie, ale i swoich bliskich oraz całej wspólnoty parafialnej. Niech na pielgrzymi szlak wyruszy w tym roku jak najwięcej naszych parafian.

4.  Przypominamy i zachęcamy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św.

5.  W ostatnim tygodniu Pan wezwał do siebie: +Henrykę Imielską i Józefa Szczurka. Niech przyjmie ich do szczęśliwej wieczności.

6.  W Gościu Niedzielnym o spotkaniu papieża Franciszka z zwierzchnikami Kościołów na Bliskim Wschodzie. W ciągu ostatnich stu lat wyemigrowało stamtąd 6 mln chrześcijan. Ponadto o tyka jak składać i korzystać z programu Dobry Start 300+. I jeszcze jeden ciekawy artykuł. Co drugi piętnastolatek w Europie przyznaje, że pił alkohol w czasie ostatnich 30 dni. Czy istniej rozwiązanie tego zatrważającego problemu? Polecam również tygodnik Niedziela.

7. Thomas Carlyle mówił: „Naszym celem nie powinno być wypatrywanie tego, co odległe, lecz czynienie tego, co leży w zasięgu naszej ręki. ”Spróbujmy w nadchodzącym tygodniu dobrze wypełnić swoje najmniejsze obowiązki.

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę