Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże skłania nas do zastanowienia, co przenika nasze serca. Pomiędzy wiarą, a powątpiewaniem jest jeszcze obojętność, która zagraża nam najbardziej. Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem pogłębia w nas wiarę.

2. W piątek 13 dzień lipca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Jak zwykle rozpoczyna się ono mszą św., po niej modlitwy, różaniec i na zakończenie procesja maryjna wokół świątyni. W wakacyjnym czasie niech nas będzie przy Maryi jak najwięcej.

3. W dniach 9-13 sierpnia wyruszy z Olkusza Piesza Sosnowiecka Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w niej, a już zdecydowani mogą się zapisywać w zakrystii, bądź w kancelarii. Udział w pielgrzymce to najpiękniejsze przeżycie wspólnoty wiary. To okazja, by modlić się w intencjach ważnych dla mnie, ale i swoich bliskich oraz całej wspólnoty parafialnej. Niech na pielgrzymi szlak wyruszy w tym roku jak najwięcej naszych parafian.

4.  Przypominamy i zachęcamy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św.

5.  W ostatnim tygodniu Pan wezwał do siebie: +Henrykę Imielską i Józefa Szczurka. Niech przyjmie ich do szczęśliwej wieczności.

6.  W Gościu Niedzielnym o spotkaniu papieża Franciszka z zwierzchnikami Kościołów na Bliskim Wschodzie. W ciągu ostatnich stu lat wyemigrowało stamtąd 6 mln chrześcijan. Ponadto o tyka jak składać i korzystać z programu Dobry Start 300+. I jeszcze jeden ciekawy artykuł. Co drugi piętnastolatek w Europie przyznaje, że pił alkohol w czasie ostatnich 30 dni. Czy istniej rozwiązanie tego zatrważającego problemu? Polecam również tygodnik Niedziela.

7. Thomas Carlyle mówił: „Naszym celem nie powinno być wypatrywanie tego, co odległe, lecz czynienie tego, co leży w zasięgu naszej ręki. ”Spróbujmy w nadchodzącym tygodniu dobrze wypełnić swoje najmniejsze obowiązki.