Start Aktualności Wydarzenia Misje święte

Odpust i misje 2018-1

Odpust i misje 2018-2

Modlitwy w intencji misji

Boże, nasz Ojcze, Stworzycielunieba i ziemi. Dziękujemy Ci, za Zycie i powołanie do wspólnoty Kościoła.

Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętych, aby były dniami przemiany naszej parafii. Niech ten czas będzie błogosławiony dla wszystkich, niech będzie darem łaski i miłosierdzia.

Panie, Jezu Chryste, Królu wieków. Pragniemy, abyśmy wszyscy doszli do poznania prawdy i zostali zbawieni. Otwórz nasze umysły na Twoje słowa, które do nas kierujesz, abyśmy potrafili wprowadzać je w nasze codzienne życie. Pomóż nam być świadkami Twojej miłości i przebaczenia dla tych, wśród których żyjemy. Dopomóż nam przygotować się do Misji Świętych, aby wszyscy twoi wyznawcy żyli, jak prawdziwi wyznawcy miłości i przebaczenia.

Duchu Święty! Pomagaj misjonarzom, aby przez Misje Święte zostało odnowione duchowe oblicze naszej parafii. Niech Boskie Słowo przez nich głoszone oświeci nas i pouczy, uzdrowi i wzmocni, uświęci i zbawi. Niech ten czas stanie się łaską powrotu do miłości Ojca, który nieustannie czeka na swoje dzieci. Spraw, abyśmy byli prawdziwą wspólnotą Kościoła, mieli jedno serce i jednego ducha.

Maryjo! Matko Nieustającej Pomocy, bądź Matką tych Świętych Misji i razem ze świętymi patronami naszymi wspieraj nas swoim wstawiennictwem u Boga. Amen.

Modlitwa o nawrócenie

O Maryjo, jesteś nazwana przez Kościół Ucieczką grzeszników. Ty wiesz, jaką wartość stanowi człowiek, odkupiony najdroższą Krwią Twojego Syna. Ty wiesz, ile Bóg w swoim nieskończonym Miłosierdziu uczynił, aby człowiek nie zginął i nie szedł drogami zła i grzechu wiodącymi na zatracenie.

Bóg przemawiał słowami proroków w dziejach narodu wybranego. Mówili oni o grzechu i jego skutkach oraz wzywali do odmiany życia. Ostatecznie, gdy nastała pełnia czasów Bóg przemówił przez Jezusa Chrystusa, o wielkości zła zawartego w każdym grzechu. To grzech zaprowadził Syna Bożego na krzyż, na którym umarł z miłości ku ludziom, aby zrealizować wolę Bożą. A nam tak trudno zrozumieć złość grzechu. Tak trudno wyrwać się z beztroskiego patrzenia na życie.

Matko Boża, Ucieczko grzesznych, dopomóż nam zrozumieć, że życie w grzechu to nienormalny stan. Naucz nas walczyć ze złem, uproś nam dużo siły i mocy, abyśmy stoczyli zwycięską walkę z grzechem w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.

Polecamy Ci wszystkich zatwardziałych grzeszników naszej parafii. Niech czas Misji Świętych sprawi, że powrócą do Boga nawróceni. Wzbudź w nich pragnienie lepszego życia oraz odwagę do powstania z grzechów. Uproś łaskę nawrócenia tym, którzy od lat żyją z dala od Boga i Jego Ewangelii, objawionej przez Jezusa Chrystusa.

Niech misja święta przyczyni się do ożywienia naszej parafii, abyśmy umieli stoczyć zwycięską walkę ze złem i grzechem. Amen.

Modlitwa o łaski misyjne

Dobry i Miłosierny Boże!

Prosimy Cię o błogosławieństwo dla misji, które mają być wielkimi dniami przemiany naszej Parafii. Niech ten czas będzie błogosławiony dla wszystkich mieszkańców naszej Parafii.
Pragniemy, aby wszyscy doszli do poznania prawdy i zostali zbawieni. Potrzeba do tego łaski Bożej i dlatego z wielką ufnością wołamy "Przyjdź Królestwo Twoje".
Dopomóż nam przygotować się dobrze do misji świętej, aby wszyscy wyznawcy Jezusa Chrystusa żyli, jak prawdziwi wyznawcy miłości i przebaczenia. Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko siebie, ale i wszystkich naszych braci i sióstr, żyjących w ciemnościach grzechu i odwróceniu od Boga.

Użycz misjonarzom światła i łaski, żeby nas nauczyli, jaka jest wola Boża i co nam służy do zbawienia. Niech Boskie Twoje słowo przez nich głoszone oświeci nas i pouczy, uzdrowi i wzmocni, uświęci i zbawi. Prosimy Cię przez Syna Twego Jezusa Chrystusa.
Duchu Święty Boże! Pomagaj misjonarzom i całej Parafii, aby przez misje święte zostało odnowione oblicze naszej Parafii.
Matko Kościoła! Bądź Matką Parafii w czasie misji świętej i razem ze świętymi patronami naszymi wspieraj nas swoim wstawiennictwem. Amen.

Modlitwa o dobre przeżycie misji świętych

Dobry Boże, prosimy Cię o Błogosławieństwo w Misjach Świętych. Użycz nam Twojej łaski, aby odnowa oblicza naszej parafii prowadziła do pojednania wszystkich z Tobą.

Zachęceni Twoimi słowami: „proście a otrzymacie”, błagamy Cię o święte natchnienia, o dar skruchy i szczerą wolę poprawy.

Przeniknij ogniem Ducha Świętego serca tych, którzy dotąd opierają się Twojej łasce i dopomóż im do nawrócenia.

Wszystkich nas zapal Duchem odwagi w zachęcaniu drugich do udziału w Misjach Świętych.

Niech Duch Święty wspiera misjonarzy swym światłem, by słowo przez nich głoszone dawało zbawienny skutek.

U stóp Twoich Matko Zbawiciela, Królowo naszych serc, składamy całą pracę misyjną w naszej parafii. Przyczyń się prosimy, do nawrócenia grzeszników, wzmocnienia słabych i wątpiących, zbliż nas wszystkich do Syna Twojego, Jezusa Chrystusa. Amen

III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania