Start Aktualności Wydarzenia Misje święte
Misje święte

misje2016Od pewnego czasu, w każdą środę ,podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się o dobre przygotowanie i przeżycie Misji parafialnych. Odbędą się one w dniach 23 -30 września 2018 roku. Niektórzy wprost pytają na czym polegają takie misje. Po co one są i dla kogo?  Dziś chcemy przedstawić najbardziej ogólne wiadomości. Z biegiem czasu pojawiać się będą dokładniejsze infomacje, zaproszenia i wiadomości. Wszystkich jednak już dzisiaj zapraszamy do modlitwy w tej intencji, by był to czas odnowy duchowej wszystkich parafian. Ofiarujmy w tej intencji choćby jedno Zdrowaś Maryja, jakiś dobrowolny post, czy umartwienie.

Misje święte- co to?

Człowiek łatwo popada w rutynę i przyzwyczaja się do bylejakości swojego życia - czasami nawet uznaje zło za coś normalnego. Wówczas jego życie staje się monotonne, szare, a on sam zniewolony jest smutkiem lub "udawanym przed innymi szczęściem". Dlatego ważne jest, aby co jakiś czas "pozbierać się" na nowo, uporządkować swoje życie wewnętrzne i zewnętrzne, zapytać się o swoją relację z Bogiem i bliźnimi, o to czy rzeczywiście jestem szczęśliwy. Wspólnota ludzi wierzących, do której należymy przez chrzest, pragnie nam w tym konkretnie pomóc. Zachęca nas, by każda parafia (czyli ja i Ty), co dziesięć lat przeżyła czas wewnętrznego przebudzenia, czas uporządkowania swojego życia - Misje Święte.

Misje święte to czas, w którym:

• Pan Bóg mówi: Misje to czas, w którym Bóg, przez posługę misjonarzy, na nowo chce się Tobie przedstawić - jako szukająca Ciebie miłość. Przychodzi, aby Cię zbawić, a nie potępić. Aby dać Ci prawdziwą miłość i szczęście.
  • Człowiek pyta: Misje są czasem, w którym każdy może zadawać nurtujące go od dawna pytania i szukać na nie odpowiedzi czy to we wzmożonej modlitwie, czy w głoszonych konferencjach, czy też w czasie osobistego spotkania z misjonarzem.
  • Pan Bóg działa: Misje święte to czas rzeczywistej przemiany, a nie pobożnego gadulstwa. To właśnie wówczas Bóg udziela nam konkretnej pomocy - swojej łaski - aby rzeczywiście przemienić i uporządkować swoje życie.

Święte - dla kogo?

Misje nazywamy "świętymi" nie dlatego, że są one przeznaczone dla ludzi świętych, ale dlatego, że są skierowane do wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu - poczuć smak prawdziwego szczęścia, uświęcić się. Pan Bóg szuka każdego człowieka, a w szczególności tego, który się zagubił. „Większa    w niebie będzie radość z jednego grzesznika który się nawraca niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia”. (Łk. 15.7)

Niech więc do udziału w Misjach czują się zaproszeni wszyscy którzy:

• Kochają Kościół - aby się z Nim mocniej złączyli
  • Zrazili się do Boga - aby przełamali uprzedzenia
  • Wierzą - żeby się jeszcze bardziej umocnili
  • Utracili wiarę - żeby doznali odrodzenia
  • Pytają o Boga - aby mogli usłyszeć odpowiedź
  • Nie mają pytań - aby zaczęli je w końcu zadawać
  • Cierpią samotnie - aby doznali miłości innych
  • Chcą pomagać innym - żeby wiedzieli jak to zrobić