Start Aktualności Wydarzenia Misje święte
Misje święte

misje2016Od pewnego czasu, w każdą środę ,podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się o dobre przygotowanie i przeżycie Misji parafialnych. Odbędą się one w dniach 23 -30 września 2018 roku. Niektórzy wprost pytają na czym polegają takie misje. Po co one są i dla kogo?  Dziś chcemy przedstawić najbardziej ogólne wiadomości. Z biegiem czasu pojawiać się będą dokładniejsze infomacje, zaproszenia i wiadomości. Wszystkich jednak już dzisiaj zapraszamy do modlitwy w tej intencji, by był to czas odnowy duchowej wszystkich parafian. Ofiarujmy w tej intencji choćby jedno Zdrowaś Maryja, jakiś dobrowolny post, czy umartwienie.

Misje święte- co to?

Człowiek łatwo popada w rutynę i przyzwyczaja się do bylejakości swojego życia - czasami nawet uznaje zło za coś normalnego. Wówczas jego życie staje się monotonne, szare, a on sam zniewolony jest smutkiem lub "udawanym przed innymi szczęściem". Dlatego ważne jest, aby co jakiś czas "pozbierać się" na nowo, uporządkować swoje życie wewnętrzne i zewnętrzne, zapytać się o swoją relację z Bogiem i bliźnimi, o to czy rzeczywiście jestem szczęśliwy. Wspólnota ludzi wierzących, do której należymy przez chrzest, pragnie nam w tym konkretnie pomóc. Zachęca nas, by każda parafia (czyli ja i Ty), co dziesięć lat przeżyła czas wewnętrznego przebudzenia, czas uporządkowania swojego życia - Misje Święte.

Misje święte to czas, w którym:

 • Pan Bóg mówi: Misje to czas, w którym Bóg, przez posługę misjonarzy, na nowo chce się Tobie przedstawić - jako szukająca Ciebie miłość. Przychodzi, aby Cię zbawić, a nie potępić. Aby dać Ci prawdziwą miłość i szczęście.
 • Człowiek pyta: Misje są czasem, w którym każdy może zadawać nurtujące go od dawna pytania i szukać na nie odpowiedzi czy to we wzmożonej modlitwie, czy w głoszonych konferencjach, czy też w czasie osobistego spotkania z misjonarzem.
 • Pan Bóg działa: Misje święte to czas rzeczywistej przemiany, a nie pobożnego gadulstwa. To właśnie wówczas Bóg udziela nam konkretnej pomocy - swojej łaski - aby rzeczywiście przemienić i uporządkować swoje życie.

Święte - dla kogo?

Misje nazywamy "świętymi" nie dlatego, że są one przeznaczone dla ludzi świętych, ale dlatego, że są skierowane do wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu - poczuć smak prawdziwego szczęścia, uświęcić się. Pan Bóg szuka każdego człowieka, a w szczególności tego, który się zagubił. „Większa    w niebie będzie radość z jednego grzesznika który się nawraca niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia”. (Łk. 15.7)

Niech więc do udziału w Misjach czują się zaproszeni wszyscy którzy:

 • Kochają Kościół - aby się z Nim mocniej złączyli
 • Zrazili się do Boga - aby przełamali uprzedzenia
 • Wierzą - żeby się jeszcze bardziej umocnili
 • Utracili wiarę - żeby doznali odrodzenia
 • Pytają o Boga - aby mogli usłyszeć odpowiedź
 • Nie mają pytań - aby zaczęli je w końcu zadawać
 • Cierpią samotnie - aby doznali miłości innych
 • Chcą pomagać innym - żeby wiedzieli jak to zrobić
 • Zagubili się w życiu - aby się odnaleźli
 • Dobrze sobie radzą życiowo - by pomagali innym
 • Tracą nadzieję - aby ją odnaleźli
 • Żyją w małżeństwie - aby umocnili miłość
 • Żyją bez ślubu - aby znaleźli miejsce w kościele
 • Mających rodzinne problemy - aby je rozwiązali
 • Misje Święte są dla każdego człowieka dobrej woli
 • One są dla Ciebie

 

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę