Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże zapewnia nas, że Pan Bóg troszczy się o nasze ziemskie potrzeby. Niech jednak pragnienie posiadania czegoś więcej nie przysłoni nam naszego prawdziwego celu, jakim jest życie wieczne.

2.  W środę 1 sierpnia przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Chociaż zginęło ponad 150 tys. Polaków, nie udało się zniszczyć odwagi i siły, które znamionują charakter Polaków. Tyle ofiar i poświęcenia z miłości do Ojczyzny. Za tę cudowną lekcję patriotyzmu winniśmy naszą pamięć modlitewną. Módlmy się w tym dniu nie tylko za poległych, ale i za naszą Ojczyznę dzisiaj.

3.  Miesiąc sierpień jest także okazją do podjęcia dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

4.  W czwartek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać w trym dniu odpust zupełny po normalnymi warunkami. W sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbywać się będzie pielgrzymka kobiet z naszej diecezji.

5.  9 sierpnia wyrusza Piesza Sosnowiecka Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich zachęcamy do udziału, i prosimy o zapisy w zakrystii i kancelarii. W niedzielę 5 sierpnia po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla pielgrzymów w naszym kościele. Gdyby ktoś mógł i chciał wesprzeć pielgrzymów finansowo, to bardzo o to prosimy. Ze swej strony obiecujemy, że odwdzięczymy się modlitwą. Oprócz pielgrzymów idących na szlaku istnieje możliwość duchowego pielgrzymowania. Można przekazać swoje intencje na kartach tym, którzy będą szli i łączyć się z pielgrzymami duchowo, uczestnicząc każdego dnia we mszy św. i przystępując do Komunii św. w kościele parafialnym. Zachęcamy także do tej formy pielgrzymowania.

6.  W tym tygodniu przypada:

  •  I czwartek Miesiąca-modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
  •  I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi w czasie porannej mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00
  • I Sobota Miesiąca –nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po mszy porannej.

7.  W Gościu Niedzielnym o udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim. Dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo ich nienawidzili. O powstaniu warszawskim można też przeczytać w tygodniku katolickim Niedziela. W miesięczniku WPiS m.in. o ukraińskich rodzinach z Donbasu, które znalazły dom w Krzywaczce. piękny artykuł o zmarłej niedawno Irenie Szewińskiej i wiele innych niezwykle ciekawych.

8. John Ruskin mówił: „Jedna myśl, mała uprzejmość są czasem więcej warte niż olbrzymie kwoty pieniędzy.”Niech każdy z nas w najbliższym tygodniu ma swój udział w ubogacaniu świata.

 

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę