Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże zapewnia nas, że tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu, na ziemi.

2.  Miesiąc sierpień jest także okazją do podjęcia dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

3.  Jutro obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

4.  W najbliższy czwartek w Olkuszu rozpoczyna się Piesza Sosnowiecka Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 8.00 w bazylice św. Andrzeja. Dekanat sławkowski pielgrzymuje jako grupa fioletowa. Dzisiaj po mszy św. popołudniowej spotkanie tej grupy. Przekazane będą bieżące informacje jak również materiały pielgrzymkowe. Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy może jeszcze się wahają. Warto podjąć trud pielgrzymowania niosąc w sercach intencje nie tylko własne, ale także tych, którzy nas o modlitwę proszą.

5.  Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą iść z nami, prosimy o duchowe uczestnictwo i wsparcie. Niech znakiem jedności będzie codzienny udział we mszy św., przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencji pielgrzymów. My zaś będziemy modlić się w waszych intencjach. Kto ma jakąś ważną intencję, prośbę czy podziękowanie może je dzisiaj złożyć do wspólnego skarbca modlitwy.

6.  W Gościu Niedzielnym o problemie alkoholizmu w Polsce, który wciąż rośnie. 100 dni abstynencji to propozycja episkopatu dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i ojczyźnie. Ponadto w Gościu o tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa. Zachęcam też do lektury Niedzieli i miesięcznika WPiS

7. Jeremias Gotthelf mówił: „Z miłością jest jak ze zbożem: kto chce plony zbierać, musi zasiać.”Niech każdy dzień nadchodzącego tygodnia będzie obfitym żniwem.