Start Aktualności Wydarzenia O rekolekcjach w seminarium
O rekolekcjach w seminarium

Seminarium to wyjątkowe miejsce, skrywające za klauzulą wiele ciekawostek i życiowych historii. Sposobem dla ciekawskich na uchylenie rąbka tajemnicy są rekolekcje powołaniowe. Organizowane co rok dzięki otwartości przełożonych i ogromnego zaangażowania kleryków.
Wspomniane rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie to błogosławiony weekend, który mógł spędzić w murach seminarium każdy, poszukujący życiowego powołania. Co ważne nie są one nastawione tylko na powołanie do życia w kapłaństwie, lecz także do małżeństwa, bądź życia w samotności. Każda z tych dróg jest wspaniała, pod warunkiem, że spotkamy na niej Pana Boga.
Już po raz czwarty mialem przyjemność uczestniczyć w tego typu rekolekcjach. Wyraźnie mogłem zaobserwować zatem podnoszoną co rok poprzeczkę. Te trzy dni były wypełnione różnymi zajęciami, wiec o nudzie nie mogło być mowy. W programie każdy mógł znaleść coś dla siebie. Od zadumy i modlitwy, aż po sportową rekreację. Mnie szczególnie podobało się spotkanie z ks. Arcybiskupem Wacławem, noc nikodemowa, quiz o modlitwie i oczywiście świadectwa kleryków, którzy włożyli ogrom pracy w organizacje.
Czy było warto? Oczywiście! To naprawdę świetna inicjatywa. Pomijając radosny czas spędzony w wyjątkowym gronie, każdy młody człowiek mógł rozeznać swoje powołanie. Ułatwiały to świadectwa księży i kleryków, opowiadających o drodze swojego życia.
Atrakcji wydawało się nie być końca, jednak wszystko co dobre szybko się kończy, tak i rekolekcje zakończyły się wspólnym, niedzielnym obiadem.

Patryk Grybski

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej