Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu
Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiejsze Słowo Boże wzywa nas do spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. . Wielki Post jest szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową.

2.  W odkrywaniu tej rzeczywistości pomagają nam wielkopostne nabożeństwa:

  • Droga Krzyżowa dla dzieci - w każdy czwartek po mszy św. wieczornej.
  • Dla dorosłych Droga Krzyżowa – w każdy piątek po mszy wieczornej, czyli ok. godz. 17.30.
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po mszy popołudniowej.

3. Od dzisiaj rozpoczyna się Nowenna do św. Józefa. Odprawiać ją będziemy przy ołtarzu św. Józefa codziennie przed mszą św. popołudniową. Zachęcamy by przychodzić na tę mszę św. kilka minut wcześniej.

4.  Wciąż zachęcamy i zapraszamy do włączenia się w modlitwy i post w intencji powołań kapłańskich. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Ta inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem w diecezji, ale i w naszej parafii. Wiele osób już podjęło taki post, ale też jest jeszcze wiele dni wolnych. Może uda się nam wypełnić także w parafii, kalendarz tegorocznego postu.

5. Msza św. i katecheza dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godz. 17.00. Natomiast dla Dzieci I-komunijnych w czwartek po drodze krzyżowej. Obecność obowiązkowa.

6. W najbliższą sobotę tj. 16 marca zapraszamy na kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia prowadzony przez pielgrzymów grupy Fioletowej. Tym razem będziemy wielbić Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie modląc się psalmami.

7.  Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołom Misyjnym.

8. 17 marca rozpoczynają się w Sławkowie katechezy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa. Młodzi, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie tego sakramentu i chcą skorzystać z tego przygotowania, mogą się zgłosić po mszy św. odprawianej tam o godz. 17.00.

9. Już dzisiaj informujemy, że 5 kwietnia odbywać się będzie III Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona o godz. 17.00 w kościele sławkowskim, a zakończy się w sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach. Więcej informacji w zakrystii, a wkrótce także na stronie internetowej.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym nowy cykl artykułów zatytułowany „Droga Krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przezywaniu osamotnienia w cierpieniu. Ponadto o sensie umartwienia i pokuty. Zachęcamy też do lektury tygodnika Niedziela.

11.  W minionym tygodniu Pan powoła do siebie : +Mariana Trzcionkowskiego i Łukasza Pańkowskiego. Niech dobry Bóg otworzy przed nimi bramy życia wiecznego.

12.  Fidor Dostojewski mówił: „Niezbadane są drogi, na których Bóg odnajduje człowieka”. Niech nasze wielkopostne drogi będą właśnie tymi drogami.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę