Start Aktualności Wydarzenia III Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa
III Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa

NDK„Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”

III Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się 5 kwietnia po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 z Kościoła Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Sławkowie. Trasa wieść będzie przez Bukowno –Podlesie i zakończy się około godz. 24.00 w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach. ucałowaniem relikwii Krzyża Św. Następnie powrót do Sławkowa autokarem. Długość trasy około 20 km. Trasa prowadzi w połowie drogami leśnymi, a druga połowa to drogi asfaltowe. Idziemy grupą zorganizowaną, więc obowiązują nas przepisy ruchu drogowego.

           Ze względów bezpieczeństwa każdy uczestnik ubrany jest w kamizelkę Odblaskową oraz zawieszony na szyi identyfikator.

           W czasie przemarszu wszystkich uczestników obowiązuje reguła milczenia, bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady, aby nie utrudniać innym uczestnikom modlitwy i medytacji. Wyjątkiem są rozważania stacji drogi krzyżowej i modlitwa przy tych stacjach oraz krótkie postoje tzw. techniczne.

           Należy pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie Zaopatrzyć się w termos z gorącym napojem oraz żywność wysokokaloryczną.

           Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, natomiast nieletni mogą wziąć w niej udział tylko i wyłącznie pozostając pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej wyznaczonej osoby pełnoletniej . Każdy uczestnik będzie ubezpieczony oraz będzie miał zapewniony powrót autokarem do Sławkowa. Koszt uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej to 15 zł. (płatne przy zapisie).

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę