Start Aktualności Wydarzenia III Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa
III Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa

NDK„Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”

III Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się 5 kwietnia po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 z Kościoła Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Sławkowie. Trasa wieść będzie przez Bukowno –Podlesie i zakończy się około godz. 24.00 w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach. ucałowaniem relikwii Krzyża Św. Następnie powrót do Sławkowa autokarem. Długość trasy około 20 km. Trasa prowadzi w połowie drogami leśnymi, a druga połowa to drogi asfaltowe. Idziemy grupą zorganizowaną, więc obowiązują nas przepisy ruchu drogowego.

Ze względów bezpieczeństwa każdy uczestnik ubrany jest w kamizelkę Odblaskową oraz zawieszony na szyi identyfikator.

W czasie przemarszu wszystkich uczestników obowiązuje reguła milczenia, bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady, aby nie utrudniać innym uczestnikom modlitwy i medytacji. Wyjątkiem są rozważania stacji drogi krzyżowej i modlitwa przy tych stacjach oraz krótkie postoje tzw. techniczne.

Należy pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie Zaopatrzyć się w termos z gorącym napojem oraz żywność wysokokaloryczną.

Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, natomiast nieletni mogą wziąć w niej udział tylko i wyłącznie pozostając pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej wyznaczonej osoby pełnoletniej . Każdy uczestnik będzie ubezpieczony oraz będzie miał zapewniony powrót autokarem do Sławkowa. Koszt uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej to 15 zł. (płatne przy zapisie).

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej