Start Aktualności Wydarzenia Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę
Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę

2019 largeW tym roku świętujemy 10. rocznicę powstania dzieła wielkoczwartkowej modlitwy za kapłanów. W pierwszym roku akcja objęła zasięgiem archidiecezję gdańską, aby już w następnym roku objąć parafie z całej Polski. Akcja polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku parafianie będą mogli wziąć specjalnie przygotowane "wizytówki", na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży). W tym roku modlimy się, aby kapłani byli sługami Maryi w czystości serca. Osoba, która weźmie intencję tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała. Wierni naszej parafii już od lat włączają się poprzez modlitwę w to piękne dzieło. W tym roku dla naszej parafii otrzymaliśmy 50 wizytówek z imionami kapłanów. Ufamy, że wszyscy oni zostaną otoczeni modlitwą i wsparciem. Niech poczucie odpowiedzialności za Kościół i jego kapłanów wzrasta i szerzy się pośród wiernych. A my za każdą modlitwę podjętą w naszej intencji DZIĘKUJEMY!

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej