Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Dzisiejsze Słowo Boże w obrazie kobiety pochwyconej na cudzołóstwie zapewnia nas, że Bóg, nie chce nas potępić, lecz wskazać nowe życie.

2.  Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Wszystkim, którzy uczestniczyli w nich z gorliwością serdecznie dziękujemy. Tych, którzy z różnych powodów nie mogli w nich uczestniczyć zachęcamy, by w najbliższym czasie skorzystali z sakramentu pokuty. Do chorych z Komunia św. udamy się w najbliższą sobotę 13 kwietnia. Prosimy o zgłoszenia.

3.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Od dzisiaj widzimy krzyże zasłonięte. Zakrycie figury umęczonego Chrystusa przenosi akcent z tego, co widzialne na to, co niewidzialne. Wzywa nas tym samym do duchowego przeżywania Paschy Chrystusa.

4.  Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona w kościele Wielki Tydzień. Upamiętnieniem uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy jest poświęcenie palm, którego dokonamy na każdej Mszy św. Zapraszamy wszystkie dzieci, Koła Gospodyń do udziału w dorocznym Konkursie na najpiękniejszą palmę. Przed sumą odbędzie się procesja z palmami wokół kościoła.

5.  Składam gorące podziękowania wszystkim, którzy złożyli paczki żywnościowe. Przez pośrednictwo GOPS zostaną one przekazane potrzebującym.

6. W poniedziałek o godz. 17.00 w salce maryjnej spotkanie Kół Różańcowych i zmiana tajemnic. Natomiast w czwartek o godz. 17.20 spotkanie z rodzicami dzieci I –komunijnych.

7.  Od kilku już lat nasza parafia włącza się w dzieło modlitwy za kapłanów. W Wielki Czwartek możemy dobrowolnie podjąć modlitwę za jednego z kapłanów. O szczegóły tej akcji można przeczytać na parafialnej stronie internetowej.

8. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do teatru w Cieszynie w środę o godz. 13.50 z parkingu obok CPN-u. Osoby, które się zapisały proszę o uzupełnienie danych do ubezpieczenia. Gdyby ktoś z zapisanych wcześniej osób rezygnował z wyjazdu, bardzo proszę o powiadomienie.

9. Dziękuję za ofiary składane na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. Ofiary możemy jeszcze składać do puszki przy wyjściu z kościoła.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli. To doskonale opowiedziana historia założyciela jezuitów. Ponadto o objawieniach Matki Bożej w Kibeho. W tygodniku Niedziela przeczytamy o rocznicy mordu w Katyniu, a także o muzeum poświęconym tam pomordowanym.

11.  John Ruskin mówi: „Nagrodą za trud człowieka nie jest to, co dzięki niemu osiągnie, lecz kim się stanie”. Niech trud naszej wielkopostnej pracy pomaga nam każdego dnia stawać się lepszymi.

 

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę