Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

1.  Wydarzenia, które będziemy przeżywać w najbliższych dniach, mają kluczowe znaczenie dla naszego zbawienia. Nie bądźmy więc obojętni na cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa:

  • Wielki Czwartek - pamiątka Ostatniej Wieczerzy. W tym dniu wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszej świątyni liturgia rozpocznie się o godz. 18.00.Po zakończeniu liturgii czuwanie w „Ciemnicy” Róż Różńcowych. Zakończenie adoracji o godz. 22.00. Przy tej okazji zapraszamy do włączenia się w piękną inicjatywę młodych katolików: Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę. Jej celem jest modlitwa za kapłanów, którą będzie można podjąć od Wielkiego Czwartku. Chcielibyśmy w naszej parafii objąć taka modlitwą 40 kapłanów. Więcej informacji na stronie internetowej.
  • Wielki Piątek –dzień śmierci Pana Jezusa. Wystawienie i początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 17.15 odprawimy Drogę Krzyżową, a po niej o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja. Po zakończeniu liturgii Różaniec i Gorzkie Żale. O godz. 22.00 odmówimy Koronkę i Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W tym wyjątkowym dniu trwajmy na modlitwie przy grobie Jezusa. Adoracja przewidziana jest do godz. 23.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Wielka Sobota – pamiątka Paschy Jezusa Chrystusa. Wystawienie i początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie od godz. 8.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00, a przewodniczyć jej będzie Ks. Bp Piotr Skucha. Na wieczorną liturgię światła przynieśmy ze sobą świece, byśmy wszyscy mogli zapalić je od nowego Paschału i z zapalonymi świecami weszli do świątyni.

2.  Poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny:

¨      -w kościele parafialnym o godzinach: 10.00; 11.00; 12.00

¨      -Natomiast na terenie parafii w następującym porządku:

                    9.15 - Karna                                          11.00 – Podlipie I –od Bolesławia

                    9.30 – Hutki                                            11.15 – Podlipie II

                    9.45 – Poręba                                         11.30 - Międzygórze

                    10.00 – Laski                                          11.45 -Wodąca

                    10.15 –Ujków Nowy                              12.00 - Krążek

                    10.30 –Pniaki                                         12.15 - Tłukienka

                    10.45 - Krze                                           

3.  Liturgię Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Procesja jest zwiastowaniem radosnej nowiny o Zmartwychwstaniu Pana. Następne msze św. o godz. 10.00, 12.15 i 16.00. Do udziału w procesji zapraszamy poczty sztandarowe, jednostki straży pożarnej oraz wszystkie kościelne sztandary.

4.  Ci, którzy jeszcze nie pojednali się z Bogiem w sakramencie pokuty mogą to uczynić w ciągu najbliższych dni. Spowiadać będziemy codziennie: rano w czasie mszy św. i od godz. 16.00. Natomiast w środę będzie dodatkowo spowiedź od godz. 20.00 do 22.00. Chcemy wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy późno kończą pracę i mieli kłopot z dotarciem do świątyni wcześniej. W czwartek, piątek i sobotę wszyscy kapłani biorą udział w liturgii i dlatego nie ma możliwości spowiedzi podczas nabożeństw. Prosimy tak zaplanować sobie zajęcia, by w najbliższe dni, spokojnie przystąpić do wielkanocnej spowiedzi.

5.  Zanim rozpoczniemy nasze świętowanie chcemy przygotować także świątynię. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu na poniedziałek na godz. 9.00.

6.  W poniedziałek po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie i katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które otrzymają chrzest w święta Zmartwychwstania. Proszę zabrać ze sobą odpis aktu urodzenia.

7.  Na stoliku przy wyjściu możemy nabyć wielkanocne chlebki miłości. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na działalność charytatywną prowadzoną przez diecezjalną Caritas. Ich obecność w koszyku ze święconką jest znakiem solidarności z potrzebującymi.

8.  Dziękuję za ofiary składane na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. Ofiary możemy jeszcze składać do puszki przy wyjściu z kościoła.

9.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego Ponadto -komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka, skierowanej do młodych oraz co trzeba zrobić, aby naprawdę się nawrócić. Polecamy również Tygodnik Niedziela oraz najnowszy miesięcznik Mały Gość, do którego dołączona jest doskonała płyta z piosenkami wielkanocnymi „Arki Noego”

10. Karol de Faucauld powiadał: "Im bardziej obejmujemy krzyż, tym mocniej obejmujemy Jezusa, który jest do niego przybity." Niech dni nadchodzącego tygodnia będą dla nas okazją, by Chrystusowy krzyż objąć i adorować.  

 

 

 

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę